EKA nädalakiri 3. mai, 2021

EKA arengukava 2021–25 esitlusele

On valminud EKA arengukava aastateks 2021–25.  Sellesse on andnud panuse kogu akadeemia liikmeskond kas otse või oma esindajate kaudu.

Poole aasta vältel toimunud arengukava töögrupi kohtumistel mõtestati EKA rolli ühiskonnas ja maailmas laiemalt ning vaieldi läbi, mis on meile olulised väärtused, milles järeleandmisi ei tee, ja need valdkonnad, kus peame paremaks püüdlema. 

Rektor MArt Kalm kutsub kogu EKA pere meie uute sihtide tutvustusele 6. mail kell 16.00 EKA TV-s.

Arengukava harutavad lahti rektor Mart Kalm, õppeprorektor Anne Pikkov, teadusprorektor Anu Allas ja arengukava protsessi juht Jorma Sarv.

Uute eesmärkidega saate tutvuda juba enne esitlust lisatud lingil ja saata oma küsimused või kommentaarid slido.com/eka kaudu.  

EKA Arengukava 2021–25

EKA uuendas eetikakoodeksit

EKA senati istungil, 20. aprillili, kiideti heaks uus eetikakoodeks, mis sõnastab akadeemia liikmete ja külalisõppejõudude ning -tudengite eetilise käitumise aluseks olevad hoiakud, põhimõtted ja juhised eetikakonfliktide käsitlemiseks akadeemias.

Kodulehel on lisandunud ka rubriik nõuannetega, kust saab lugeda, mida ebasoodsas olukorras oleks tark teha ning kust abi leida.

Kaader Leonid Šmelkovi animatsioonist "Room With a Sea View"

Loe nõuandeid

Näitused

"Salonginäitus" Vent Space'is

Vent Space esitleb esimest "Salonginäitust". Osalevad EKA tudengid, keda on seekordsel näitusel 45. Näitusel on eksponeeritud 120 tööd.

"Salonginäituselt" leiab nii keraamikat, maale, fotosid, graafikat, tekstiilikunsti, skulptuuri kui muud. Kõik teosed on müügiks ning 100% tulust läheb osalevatele kunstnikele.

Fotol Triin Türnpuu portselanvaas. Foto: Maryliis Teinfeldt-Grins

Rohkem infot

NARTi grupinäitus avaneb täna

Täna avaneb EKA Narva kunstiresidentuuri rahvusvaheline grupinäitus “Taganemisteeta. Kohaloluharjutus”.

“Taganemisteeta. Kohaloluharjutus” toob ajaloolisesse Kreenholmi asumisse kokku 17 kunstnikku, kelle teosed häälestavad märkama inimelu läbipõimitust teiste olendite, rütmide ja kooslustega. 

Visuaal: Sissel Marie Tonn

Rohkem infot

Sigrid Viir ja Cloe Jancis Temnikova & Kaselas

EKA fotograafia vilistlased Sigrid Viir ja Cloe Jancis avavad täna, 3. mail, näituse "Mõnel reipamal päeval paned sa oma maski peegli ees liiga tugevasti ette, nii et see hammustab su nahka".  

Viiri ja Jancise paarisnäituse algimpulsiks on 2020. kevadel Fotomuuseumi poolt ellukutsutud projekt “Isolatsioonidialoogid”, mille eesmärk oli jäädvustada isolatsiooniaja tunnetust ja uut tekkinud olukorda. 

Näitus jääb avatuks 23. maini

Rohkem infot

Konkursid ja loomehäkk

Kevadkool 2021 avatud taotlusvoor

"Programm (Re)configuring Territories" (Territooriumide (taas)seadistamine) jätkub nädalapikkuse kevadkooliga 31. maist 6. juunini 2021. 

Kevadkooli raames korraldatakse kolm samaaegset töötuba, mida juhendavad antropoloog (Territooriumide (taas)seadistamine) ja urbanist Andra Aaloe, graafiline disainer, pagar ja kirjanik Maria Muuk ning arhitektuuri, kunsti ja disaini asjatundjad rühmitusest MYCKET (Mariana Alves Silva, Katarina Bonnevier ja Thérèse Kristiansson). 

Rohkem infot

EATSA ARTLAB'i filmikonkurss

Käivitatud on filmikonkurss EATSA ARTLAB, mis on avatud üliõpilastele, õppejõududele, professoritele ja teadlastele ülemaailmsetest ülikoolidest.

EATSA (Euro Asia Tourism Studies Association) edendatud ja Centro de Portugal Film Commissioni korraldatud kunsti- ja turismifilmide festivali eesmärk on: kultuuri- ja loomeväljenduse edendamine filmi kaudu; ÜRO säästva arengu eesmärkidega kooskõlas audiovisuaalsete lavastuste reklaam; inimkonna ees seisvate peamiste probleemide teadlikkuse tõstmine; heade sotsiaal-, ettevõtlus- ja institutsionaalsete tavade kasutusele võtmine; turismitööstuse jätkusuutlikustamine; teadusuuringute ja tööstuse vahelise lõhe ületamine.  

Vaata VIDEOT

Rohkem infot

Loomehäkk

Tallinn Music Week koos EKAga korraldab 7.-9. mail loomehäki, mille eesmärk just loovusega vaimse tervise muredest läbi murda.

See on võimalus viimase kahe aasta kogemus  inspiratsiooniks võtta ning viia teostamisele mõni oma idee või kaasa aidata teiste ideede realiseerimisels, saada tipptegijate juhendamist ja kohtuda samade huvidega inimestega. Jagatakse ka auhindu. 

EKA-poolset mentorlust kureerib EKA interaktsioonidisaini õppekava juht Tanel Kärp, juhendajatena löövad kaasa mitmed EKA õppejõud.

Rohkem infot

Noore Arhitekti Preemia

Noore Arhitekti preemiale 2021 on välja hõigatud 6 nominenti – nende seas ohtralt EKA taustaga noori arhitekte. 

Eesti Arhitektide Liidu Noore Arhitekti preemia võistlus toimub juba üheksandat korda ja laureaat kuulutatakse välja auhinnatseremoonial 15. juunil Kumus.

Rohkem infot

Arhitektide Liidu konkursil võidutsesid EKAlased

Eesti Arhitektide Liit vanima Baltikumi arhitektide liiduna tähistab tänavu oma 100. juubelit. Selle raames toimub 2021. sügisel mitmekesine arhitektuurile ja linnaruumile pühendatud juubeliprogramm, mille üheks osaks on ka linnainstallatsioonid.

„Installatsioonide kandev teema on rohepööre, mis kõige laiemas mõttes tähendab inimtegevuse põhjustatud kliimamuutuste (tagasi)pööramist tasakaaluseisu," sõnasid ideevõistluse kuraatorid Mae Köömnemägi ja Ljudmilla Georgijeva.

Rohkem infot

EKA pakub tööd

Personaliosakonna juhataja

Otsime EKA meeskonda initsiatiivikat ja säravat personaliosakonna juhatajat, kelle hea töö tulemusena on tagatud kogu akadeemia sujuva personalitöö toimimine. 

Foto: Tõnu Tunnel

Rohkem infot

Digiõppe septsialist

Otsime EKA meeskonda digiõppe spetsialisti, kes töötaks loovülikoolile välja digiõppe lahendused.

Foto: Tõnu Tunnel

Rohkem infot

EKA meedias

EKA taotleb uue stuudio- ja laborihoone ehitusluba

EKA taotleb linnalt ehitusluba uue suuremahuliste objektide stuudio- ja laborihoone tarvis.

Vaata, mida arhitektid Novarc büroost meile Kotzebue 10 krundi kohale kavandasid.

Vaata mind

Xenia Joost saates Kofe+

EKA moedisaini vilistlane ja tänavuse ERKI Moeshow žürii liige Xenia Joost käis ETV+ saates Kofe+ rääkimas tänavustest ERKI Moeshow finalistidest!

Posmotri! Po russki! 

посмотри

Ene-Liis Semper Postimehes

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo räägib EKA stsenograafia osakonna professori, stsenograafi ja lavastaja Ene-Liis Semperiga visuaaalkunstnikuks olemisest. 

Foto: Eero Vabamägi

Loe mind

Marge Monko Päevalehes

Tiina Kruus räägib Eesti Päevalehe veergudel EKA fotograafia osakonna professori, kunstnik Marge Monkoga sellest, et "Kunst vajab riigilt rohkem raha"

Foto: Agnija Grigule

Loe mind
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram