EKA nädalakiri 28. november, 2022

EKA võttis vastu soolise võrdõiguslikkuse kava

Eesti Kunstiakadeemia senat kinnitas möödunud nädalal soolise võrdõiguslikkuse kava, et tagada võrdsed võimalused ja kohtlemine kõigile EKA liikmetele. Kava sätestab ülikooli kogukonna jaoks suunised ja toimimispõhimõtted, mis soodustavad soolist võrdsust EKAs ja Eesti ühiskonnas laiemalt. Soovõrdsuse kava koostamise vajadus tõukus Euroopa Soolise Võrdõiguslikkuse Instituudi uuringust. Rektor Mart Kalm leiab, et ”EKA soolise võrdsuse kava aitab meil olla tähelepanelikum, tundlikum ja avatum ning õiglasem oma töötajate ja tudengite suhtes.”

Foto: Marek Metslaid

Loe lähemalt

Noore Skulptori Preemia 2023 konkurss

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutab välja järjekordse Noore Skulptori Preemia 2023 konkursi.

Konkurss toimub nagu varasemaltki kaheastmelisena – nõustamis- ja lõppvooruna. Osalejaid ootame kogu EKA vabade kunstide tudengkonna seast. 

Foto: Taavi Piibemann

Loe lähemalt

Hindamismaraton EKA Galeriis

1.–22. detsembril on EKA Galeriis võimalik osa saada EKA vabade kunstide teaduskonna erialahindamistest.

Igal päeval on galeriis ülal uus väljapanek üliõpilaste kursuse lõpu töödega. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid. 

Loe lähemalt

Disain

Leida – uus ajakiri Eesti disainiväljal

25. novembril, 2022 ilmus Eesti disainiajakirja Leida ajaloo esimene number, milles saab tutvuda Eesti- ja välismaiste disainerite, kunstnike ja teoreetikute disainialaste käsitlustega.

Leida on eesti- ja ingliskeelne veebiajakiri, mis hakkab ilmuma kaks korda aastas. 

Loe lähemalt

EKA keraamikud Koreas

Gyeonggi keraamikamuuseumis (Gyeonggi Museum of Ceramic Design) avati suurejooneline Baltimaade keraamika ühisnäitus „Safe Horizons“, kus osalevad mitmed EKA õppejõud ning vilistlased.

Žürii ning kuraatorite poolt on valitud osalema igast Balti riigist 25 autorit – kokku 75 kaasaegse keraamika kunstnikku.

Pildil: Eesti autorid näituse avamisel koos Sten Schwedega, Eesti Vabariigi suursaadikuga Korea Vabariigis.

Loe lähemalt

EKA Jõuluturg 2022

Eesti Kunstiakadeemia kutsub sind 11. detsembril ühele suurimale jõuluturule Eestis, kus läbi viie korruse saab soetada originaalset eesti disaini ning kunsti, mille on valmistanud Kunstiakadeemia tudengid ning vilistlased. 

Loe lähemalt

Doktorikool

EKA doktorandid “Teadus 3 minutiga” konkursil

Jelizaveta Sedler ja Maria Hansar esindavad EKAt Teaduste Akadeemia konkursil „Teadus 3 minutiga“. 

Jelizaveta Sedler on kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute eriala I aasta doktorant ja EKA muuseumi koguhoidja.

Maria Hansar on muinsuskaitse ja konserveerimise eriala IV aasta doktorant ja uurib tähendusloome protsesse pärandi remediatsioonis. 

Fotol: Maria Hansar ja Jelizaveta Sedler

Loe lähemalt

Maria Kapajeva näituse eelretsenseerimine

29. novembril kell 16.00 toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Maria Kapajeva doktoritöö juurde kuuluva esimese näituse „Üksikud fotod ja muu tühi-tähi” eelretsenseerimine EKAs, ruumis A202.

Doktoritöö juhendajad on dr Redi Koobak (Strathclyde’i Ülikool) ja prof Annika Elisabeth von Hausswolff (Göteborgi Ülikool).

Näituse eelretsensendid on dr Ingrid Ruudi ja prof Mika Elo (Helsingi Kunstiakadeemia, Uniarts).

Foto: Stanislav Stepaško

Loe lähemalt

Arhitektuur

EKA tudengid „Tuleviku tipud“ võitjate seas

Sel aastal pälvis Riigi Kinnisvara stipendiumikonkursi "Tuleviku tipud" neli magistranti. 

Nende seas Eesti Kunstiakadeemia tudeng Mark Aleksander Fischer, kes keskendub töös avaliku- ja erasektori koostöö vormidele ning linnaruumi segregeerumise vähendamisele ning Linda Li Arro, kelle magistritöö käsitleb linnade jätkusuutlikku arendamist, luues aluse ringmajanduse põhimõtete rakendamisele.

Loe lähemalt

Urbanistide linnastumise stuudio avalikud esitlused

"We are among you" – Urbanistide linnastumise stuudio avalikud esitlused neljapäeval, 1. detsembril, algusega 18.00, toimuvad Ülemiste rongijaamas. 

EKA urbanistika I aasta magistrandid esitlevad oma Majaka-Sikupilli kandi uurimusi kureeritud jalutuskäiguna. "We are among you" juhtteemad keerlevad õiglase linnaruumi, taktikalise ruumiloome ja sotsiaal-kultuuriliste erisuste ümber. Info Facebookis

Loe lähemalt

Ülo Pärnitsa stipendium 2023 ootab huvilisi

Ülemiste City teavitab kuuenda Ülo Pärnitsa stipendiumi hooaja uutest teemadest ning kutsub üliõpilasi üles võtma ühendust uurimustöö idee varajases faasis.  2022/23 õppeaasta stipendiumi teemad on 24/7 keskkonna innovatsioon, roheteema, tervis ja andmed. Tähtaeg on 30. november

Fotol on 2022. a stipendiumikonkursi laureaadid

Loe lähemalt

Ajakiri ja kirjastuse näitus

Ilmus kunstiajakirja "A Shade Colder" 3. number

22. novembril ilmus ajakirja A Shade Colder uus number “Whispers in the Landscape”

Uue numbri teema lähtub maastikust kui millestki, mis vormib seal elavate inimeste identiteeti ja mõtlemisviise. 

Autorid teiste seas ka EKAst: Keiu Krikmann, Eglė Rindzevičiūtė, Vaim Sarv, Kärt Ojavee, Natalia Sielewicz ja Alison M. Gingeras ning Vaida Stepanovaite. 

Loe lähemalt

Lugemiku "100 Books" näitus

Kirjastus Lugemik tähistab oma 100. raamatu ilmumist näitusega projektiruumis Page Not Found, Haagis, Hollandis. Näituse koostas Indrek Sirkel, kirjastuse üks algatajatest ning EKA nooremteadur ja doktorant.

2. detsembril avaneval näitusel on eksponeeritud kõik Lugemiku seni ilmunud trükised. Teoseid näitavad kunstnik ja EKA õppejõud Kristina Õllek, kunstnikud Lene Baadsvig Ørmen ja Erika Hock, ja EKA fotoosakonna professor, kunstnik Marge Monko

Loe lähemalt

Muinsuskaitse

Muinsuskaitseamet jagas aastaauhindu

Muinsuskaitseamet kuulutas neljapäeval, 24. novembril Mustpeade majas toimunud tänuüritusel välja Muinsuskaitseameti aastaauhindade laureaadid 17 kategoorias. Teiste seas said tänukirja EKA kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiop ja EKA külalislektor Varje Õunapuu Paide riigigümnaasiumi  trepikoja eriliste seinamaalingute avamise ja restaureerimise eest. 

Foto: Martin Siplane

Loe lähemalt

Näitused

Liisa Kruusmägi Vaal galeriis

Neljapäeval, 1. detsembril kell 18.00 avab EKA maali vilistlane Liisa Kruusmägi oma isiknäituse „Binoklitega peajalgsed“ Vaal galeriis.

Näituse helikujundus: Taavi Tulev

Graafiline disain: Helmi Arrak

Loe lähemalt

Laura Põld ja Andres Tolts Kogo galeriis

25. novembril avatakse Kogo galeriis näitus „Ühised jooned, jääkaru ja elevant“, mis toob kokku interdistsiplinaarse käsitöö ja skulptuuripõhise loominguga tegeleva kunstniku, EKA keraamika vilistlase Laura Põllu ning Eesti kaasaegse kunsti klassiku, ERKI disiani vilistlase, maalikunstnik ja graafik Andres Toltsi (1949–2014) teosed.

Laura Põllu töösolev teos näitusele „Ühised jooned, jääkaru ja elevant“ Foto: Albert Kerstna

Loe lähemalt

EKA meedias

Hilkka Hiiop "Kukul külas"

Kuku raadio saates "Kukul külas" käis külas EKA kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiop.  

Foto: Solveig Jahnke

Kuula lähemalt

Lee Kelomees Kultuur.ERRis

Positiiv galeriis avati esmaspäeval EKA fotograafia vilistlase Lee Kelomehe näitus "Ilus ebamugavus", kus autor vaatleb inimeseks olemise muutlikku teekonda.

Foto: Priit Mürk

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram