EKA nädalakiri 21. november, 2022

EKA Jõuluturg 2022

Eesti Kunstiakadeemia kutsub sind 11. detsembril ühele suurimale jõuluturule Eestis, kus läbi viie korruse saab soetada originaalset eesti disaini ning kunsti, mis on valminud Kunstiakadeemia tudengite ning vilistlaste poolt. 

Loe lähemalt

Noore Skulptori Preemia 2023 konkurss

EKA installatsiooni ja skulptuuri osakond kuulutab välja järjekordse Noore Skulptori Preemia 2023 konkursi.

Konkurss toimub nagu varasemaltki kaheastmelisena – nõustamis- ja lõppvooruna. Osalejaid ootame kogu EKA vabade kunstide tudengkonna seast. 

Foto: Taavi Piibemann

Loe lähemalt

EKA asub regioonis disainihariduse liidriks kolme magistriõppekavaga

SDSI on rahvusvaheline magistrikraad, mille kujundavad ja annavad ühiselt kolm Põhjamaade partnerit – AAL, Lapi ülikool Soomes ja Eesti Kunstiakadeemia. Lätis Riias asuv Stockholm School of Economics osaleb programmis assotsieerunud partnerina, pakkudes loenguid ja teadmiste edasiandmist ärivaldkonnast. Alates õppeaastast 2023/2024 muutub SDSI ametlikult Erasmus Munduse ühiseks magistriõppeks.

Loe lähemalt

Näitused

Ruudu Ulase näitus “Keerulised asjad”

24. novembril, kl 18.00, avaneb ARS Projektiruumis EKA õppejõu Mihkel Ilusa kureeritud Ruudu Ulase näitus “Keerulised asjad”. 

Ruudu Ulase isikunäitus keskendub pingeväljadele, mis avanevad argiolukordade sügavamal vaatlusel. Näitus on avatud 7. detsembrini

Foto "Bulge", Ruudu Ulas, 2019/2022

Loe lähemalt

Jalatsinäitus “Kota—puutallaga sandaali meistriklass”

22. novembrini avatud näitusel on eksponeeritud EKA aksessuaari ja köite osakonna sügissemestri nädalases meistriklassis “Kota—puutallaga sandaal” tudengite poolt teostatud jalanõud. Eksponeeritud unikaalsete jalatsite pealsed on valmistatud taaskasutatud tekstiilidest ja tööstuslikest jääk- või praakmaterjalidest. 

Loe lähemalt

EKA esindus SUSTEXMODA´l Brasiilias

Sao Paolo moenädalaga lõppes Ladina-Ammerika suurimaid moesündmusi. Showde perioodi juhatas sisse kontinendi suurim kestlikule moele ja tekstiilile pühendatud konverents SUTEXMODA. Kahel päeval aset leidnud temaatiliste ümarlaudade ühe spiikrina astus üles EKA moeosakonna juht Piret Puppart, loengut pidas moeosakonna vastne magistrant Liisa Kanemägi ning nii Liisa kui Annika Kiidron-Roometsa magistritööde tulemused olid eksponeeritud näitusel. 

Loe lähemalt

Sisearhitektuur ja Future of Wood

Tunnustati sisearhitektuuri tudengite ujuvsauna projekti

EKA sisearhitektuuri tudengite Kooga ujuvsauna projekt sai tunnustatud Harjumaa aasta tegija 2022 tiitliga. Harjumaa aasta tegija on konkurss, mille raames Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harjumaa Omavalitsuste Liit, Harjumaa Leader tegevusgrupid ja Kodukant Harjumaa tunnustavad silmapaistvaid tegusid Harjumaal ning tänavad inimesi, kogukondi, vabaühendusi, ettevõtteid ja asutusi, kes panustavad maakonna arengusse.

Foto: Martin Siplane

Loe lähemalt

Garage48 Future of Wood: Taasehitame Ukrainat makeathon

21. novembril, kell 18.00–20.00 toimub infotund, kus saab rohkem teavet Garage48 Future of Wood:Rebuild Ukraine makeathoni kohta.

Päevakorras on avasõnad ja makeathoni tutvustus; ülevaade väljakutsetes; Startup Estonia Challenge: Puidutööstus 2050. aastal; Thermory & Ülemiste City Challenge: linnakeskkonna taaselustamine puiduga; tutvumine saadetud ideedega; matšide leidmine läbimurderuumide kaudu ja lõpusõnad.

Lõplik meeskonna moodustamine toimub makeathoni alguses 25. novembril

Loe lähemalt

Loengud ja vestlused

Carl-Dag Lige loeng A. Komendandist Pennsylvania ülikoolis

Doktorant Carl-Dag Lige peab 21. novembril kell 16.30 (USA kohalik aeg) Philadelphias, Pennsylvania ülikooli Stuart Weitzmani disainikoolis, loengu Engineering Modern Architecture: August Komendant’s Method of Structural Design

© Lawrence S. Williams Inc.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Nomaadlik loovuurimus rebenditel

23. novembril, kell 16.00, toimub EKA aulas avatud loeng ja diskussioon loovuurimuse võimalustest tegeleda ühiskonnas keeruliste ja konfliktsetegi küsimustega kuraator ja arhitektuuriteaduri dr Ines Moreira ning kommunikatsiooni- ja meediateadlase dr Nico Carpentier praktikate näitel.

Loe lähemalt

Maria Kapajeva näituse eelretsenseerimine

29. novembril, kell 16.00, toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Maria Kapajeva doktoritöö juurde kuuluva esimese näituse „Üksikud fotod ja muu tühi-tähi” eelretsenseerimine EKAs, ruumis A202.

Doktoritöö juhendajad on dr Redi Koobak (Strathclyde’i Ülikool) ja prof Annika Elisabeth von Hausswolff (Göteborgi Ülikool). Näituse eelretsensendid on dr Ingrid Ruudi ja prof Mika Elo (Helsingi Kunstiakadeemia, Uniarts).

Foto: Stanislav Stepaško (Kumu)

Loe lähemalt

Andrea Luka Zimmermani kunstnikuvestlus „Film and the Practice of Social Dreaming“

22. novembril, kell 15.45–17.15, toimub Andrea Luka Zimmermani kunstnikuvestlus „Film and the Practice of Social Dreaming (Film ja sotsiaalse unistamise praktika)“ EKA ruumis A403.

Kuraator ja filmiprodutsent Gareth Evans lõpetab esitluse, uurides selle töö erinevaid võimalikke levitamis- ja kuvaplatvorme. Andrea Luka Zimmerman on filmitegija ja kunstnik, kelle tegevus nõuab inimeste, koha ja ökoloogia suhete põhjalikku ümberkujundamist.

Loe lähemalt

Seminarid

Seminar “Kunst, käsitöö ja afekt”

25. novembril, kell 14.00, toimub avalik seminar Eesti Kunstiakadeemias ja #FramedinBelarus töötuba “Kunst, käsi/töö ja afekt: naisajalugude dokumenteerimine ja maailmade loomine“. Osalejad: #FramedinBelarus (Rufina Bazlova ja Sofia Tocar), Katrin Mayer, Mare Tralla 
Diskussant: Katrin Kivimaa
Korraldajad Margaret Tali (Eesti Kunstiakadeemia) ja Ulrike Gerhardt (Potsdami ülikool)

Loe lähemalt

Seminar “Michel Sittow in the North and South”

23. novembril, kell 16.00, toimub EKA saalis A101 seminar "Michel Sittow in the North and South". Seminari töökeel on inglise keel. Ettekanded: Oskar Rojewski, Sileesia Ülikool Katowices, Rey Juan Carlose Ülikool Madriidis Michel Sittow's service to Isabel of Castille (1492-1502) and Habsburgs (1505-1515)

Michel Sittow „Noormees punase mütsiga“ (1490. aastad)

Loe lähemalt

Raamat

Valmis raamat “Ennast pildile pannes”

Uurimisprojekti „Fast Forward: Women in Photography“ raames on valminud raamat „Putting Yourselves In The Picture“. 

Kirjastuse Trolley Books välja antud raamat, mille toimetajad on Maria Kapajeva (EKA doktorikandidaat) ja professor Anna Fox (UCA, Ühendkuningriik), mis käsitleb koostööprojekte pagulas- ja migrantnaiste ning mittebinaarsete inimestega.

Loe lähemalt

EKA meedias

Eve Kask Kultuur.ERRis

EKA graafika dotsent, graafik Eve Kask avas mitmekihilise näituse "Nahk mäletab kõike" Vabaduse galeriis, mis räägib naiste elujõust ja selle allikatest.

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram