EKA nädalakiri 30. jaanuar, 2023

Paljud EKAlased riikliku kultuuripreemia 2023 nominentide seas

Kultuuriministeeriumisse esitati tähtajaks riiklikele kultuuripreemiatele 99 kandidaati. Preemiate saajad otsustab valitsus ning tunnustused antakse üle vabariigi 105. aastapäeva eel.
Arhitektuuripreemia laureaadiks sai EKA õppejõud, arhitekt ja filosoof Eik Hermann

Vaata, keda esitas Eesti Kunstiakadeemia

EKA suusapäeva 2023 võitis Marika Kopõlova

Juba teist aastat toimus Kõrvemaal EKA suusapäev. Seekord osales üle 20 ekalase ja peeti 5km vabastiili võistlus, mille võitis taaskord personalispetsialist Marika Kopõlova nii üldarvestuses kui naiste I kohana. Meestest tuli I kohale finants- ja haldusdirektor Andres Tammsaar, suusapäeva peaaktivist.

Ühiselt nenditi, et talvist EKA lumepäeva võiks kindlasti jätkata, kuid avardada tegevusi ka suusapelglikele ekalastele, kes tunneks Kõrvemaa loodusest ja ühistest aktiviteetidest rõõmu muul moel, nt matkates, saunatades ja värsket tervislikku ühist olemist nautides.

Loe lähemalt

Viivisevabadus EKA raamatukogus

Kevadsemestri loengute alguse puhul on aeg läbitöötatud raamatud tagasi tuua ja uued asemele võtta. 30.01–04.02 on raamatukogus viivisevaba nädal.

Ühtlasi on avatud aasta esimene uudiskirjanduse näitus.

Foto: Martin Siplane

Loe lähemalt

Näitused

EKAlastega grupinäitus Pärnu Linnagaleriis

Kolmapäeval, 1. veebruaril, kell 18.00, avatakse Pärnu Linnagaleriis grupinäitus „Mu väheste oskuste nõrgad uimed”. 

Osalevad kunstnikud Laura De Jaeger, Joosep Kivimäe, Johannes Luik, Kaisa Maasik, Tiiu Maasik, Eva Mustonen ja Mathias Väärsi. 

Loe lähemalt

Näitus “Raamatukujundaja töötuba” sai Muuseumiroti

19. jaanuaril jagati Viimsi Artiumis muuseumide aasta-auhindu ning ajutiste näituste kategoorias pälvis muuseumiroti auhinna “Raamatukujundaja töötuba. Jüri Kaarma ja hilisnõukogude trükikunst“ Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi galeriis, mille ettevalmistamise ja läbiviimisega olid seotud EKA õppejõud. Näituse tiimi moodustasid Maria MuukAadam KaarmaAnna Kaarma ja Eve Kask. 

Loe lähemalt

Arhitektuuriloengud

Professor Jüri Soolepi veebiloengud arhitektuurist ja innovatsioonist

EKA kauaaegse õppejõu ja doktorikooli arhitektuurisuuna juhi Dr. Jüri Soolepi 2019 – 2022 aastate loengusarju saab nüüd vaadata veebis.

Vaata lähemalt

Disain

EKA disain ja innovatsiooni tudengite koostöö Tallinna Lastekoduga

Sel aastal taas toimunud LAETUS koostööprogrammis võtsid osa ka EKA disain ja innovatsiooni õppekava tudengid.

Programmi raames tudengite ja Tallinna Lastekodu vahelises koostöös lahendati korraga kaks ülesannet – teekonna disaini kontseptsioon koos viidasüsteemide ja majajuhiga ning uued ideed, kuidas Tallinna Lastekodu äsja renoveeritud hoone kodusemaks ja hubasemaks muuta. 

EKA disain ja innovatsiooni tudengite ja Tallinna Lastekodu vahelise koostöö esitlus Design Showcase'il 2023.

Loe lähemalt

EKA sensoorne disain: tunne, liigu, suhestu

EKA sensoorse disaini uurimisrühm korraldab 21. veebruaril EKA disainiuuringute ürituse, mille eesmärk on viia rahvusvaheliste teadlaste teadmised EKA üliõpilaste, teadlaste ja koolitajateni. Sellel üritusel osalevad eksperdi hinnangutega kaks EKA kunsti ja disaini doktoranti, Arife Dila Demir ja Nesli Hazal Oktay.

Loe lähemalt

Asutati Leo Rohlini fond

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juurde asutati mitmekülgse keraamiku ja kunstipedagoogi Leo Rohlini fond. Eesti Rahvuskultuuri Fondi nõukogu esimees Olav Ehala ja Hannes Rohlin allkirjastasid 17. jaanuaril lepingu, millega Leo Rohlini (25.07.1939–10.09.2022) järeltulijad asutasid fondi eesmärgiga  toetada Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna tudengite õpinguid ja värskeid vilistlasi.

Foto: Eero Vabamägi

Loe lähemalt

Konkursid ja residentuur

ERKI Moeshow 2023 kavandite konkurss

Sel aastal juba 36. korda toimuv ERKI Moeshow ootab kavandite konkursile osalema kõiki alustavaid moedisainereid. 

26. jaanuaril välja kuulutatud kavandite konkursi lõputähtajaks on 13. märts kell 18.00.

Foto: Martin-Buschmann

Loe lähemalt

EKA avatud akadeemia uute kursuste konkurss

EKA avatud akadeemia ootab kursustega kandideerima erialaspetsialiste, mikrokraade EKA õppejõududelt ning eelakadeemia kursusi vilistlastelt või tudengitelt. Tutvu EKA avatud akadeemia programmiga siin. Kandideerimise tähtaeg on 19. veebruar. 

Fotol fotokunstnikud

Loe lähemalt

EKA Väligalerii konkurss

Feministeerium ja EKA Galerii kutsuvad kunstnikke osalema väligalerii näitusel teostega, mis lahkavad seksuaalset agentsust. 

Kandideerimise tähtaeg on 5. veebruar.

Loe lähemalt

Kordon Lab'i avatud konkurss "Toit ja energia"

Kordon Lab kutsub osalema kunstnikke Põhjamaadest ja Baltikumist, et ümbermõtestada toidu ja energia vahelisi seoseid. Kahe aasta jooksul erinevatel aastaaegadel toimuv tsükliline residentuur annab residentidele võimaluse luua sügavuti minev kontakt kohaliku kontekstiga, mida on ajalooliselt mitmel korral ümber kujundatud. Taotluse tähtaeg on 8. märts kell 23.59.

Loe lähemalt

Töö EKAs

Kandideeri EKA avatud akadeemia finantsassistendiks

Eesti Kunstiakadeemia avatud akadeemia on suurim loovmõtlemise ja -oskuste arendamisele pühenduv täiendusõppe keskus Eestis. Ootame oma meeskonda liituma finantsassistenti!

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

EKA meedias

Kunstiakadeemia ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostööst ERR Kultuuris

"Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH): koostöö EKA disainitudengitega aitab meil kastist välja mõelda"

Loe lähemalt

Sille Pihlak Eesti Ekspressi Areenis

EKA arhitektuuriteaduskonna uus dekaan Sille Pihlak ütles Anne Vetikule: „Ära jää nautima „ainuke naine ruumis“ tähelepanu, vaid ava uks ka teistele“

Foto: Ilmar Saabas

Loe lähemalt

Maria Erikson Sirbis

EKA graafika vilistlasele, kunstnik Lilli-Krõõt Repnaule sõnab EKA graafika külalislektor, töökoja juhataja ja meister Maria Erikson: „Litograafia on sundinud mind aega maha võtma. Ei saa teha kõike korraga. See on lugupidamine parajasti töös oleva materjali ja vahendite vastu.“

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram