EKA nädalakiri 7. märts, 2022

EKA Ukraina tudengite fond

Eesti Kunstiakadeemia teeb omalt poolt kõik, et Ukraina tudengid jõuaksid meie juurde, saaksid tasuta õppekoha ja sooja toa – aita Sina meil aidata neid noori esmaste isiklike vajadustega toimetulemisel ja tee annetus selleks loodud stipendiumi fondi! Hetkel saab annetusi teha ülekandega.

Saaja: Eesti Kunstiakadeemia Sihtasutus
Selgitus: Ukraina üliõpilaste toetusfond
Konto: a/a EE941010220219558223 

Lisaks

Loe lähemalt

“Hoia rahu ja kunsti” oksjon Ukraina heaks

Kunstnikud Eesti Kunstiakadeemiast, Eesti Kunstnike Liidust (Edith Karlson, Marge Monko, Sigrid Viir, Tõnis Saadoja, Herkki-Erich Merila, Laura Põld jpt) ja Kõrgem kunstikool Pallasest korraldavad 11.–13. märtsil oksjoni, mille tulu läheb täies ulatuses Ukraina toetuseks. Kunstnikud üle Eesti on valinud endale fondi, millesse soovivad raha annetada.

Oma pakkumise meelepärase kunstiteose eest saab teha veebilehel (NB! avatakse 11. 03rahujakunst.ee

Oksjoni kolmandal päeval toimub ZOOMi keskkonnas lõpetav oksjoni välkvoor. 

Loe lähemalt

EKA avatud uste päeva SUUR GALERII

3. märtsil toimunud EKA avatud uste ja aknde päev suure fotogaleriina.

Fotod: Evert Palmets

Vaata galeriid

Näitused

Avaneb näitus “Lugemistunnid” EKA raamatukogus

EKA raamatukogus avaneb neljapäeval 10. märtsil, kell 15.00 viie maalitudengi eriilmeliste tõlgenduste näitus “Lugemistunnid” viiele raamatule. Tervikuks kujunes näitus ehte- ja sepakunstniku Georg Arnoldi loomingu kaasamisega. Kursuse juhendaja on Mihkel Ilus. 

Foto: Mihkel Ilus

Loe lähemalt

Laura Kuusk Kanal galeriis, Võrus

EKA fotograafia dotsendi Laura Kuuse esimene isikunäitus Võrus koosneb kahest hiljutisest tööst, millega kunstnik soovib dialoogi astuda inimestega, keda huvitavad toit, riided ja tehnoloogia ning kes soovivad esitada küsimusi meid ümbritseva mateeria päritolu ja olemise vormide kohta. 

Installatsioon “Kuidas liikuda nagu limaseen?” (2021) koosneb nn helikookonist, mille loovad naishääl ja ambient-heli.

Näitus on avatud 16. aprillini. 

Rohkem infot

Jamie Dean Avis Vent Space'is

Jamie Dean Avis näituse “I Cairn”/„Ma mäletan“ avamine EKA sõsargaleriis Vent Space neljapäeval, 10. märtsil, kell 19.00.

Kasutades oma loomingus maali-, joonistuse- ja video tehnikaid, kannavad Avise uusimad maali- ja videoseeriad pealkirja „Mina mäletan“ ning räägivad pärimusest, kodust, rändest, pseudoteadusest ning sellest, mida tähendab ema hoole kogemine. 

Näitus on avatud 16. märtsini. 

Loe lähemalt

Esitlused

Ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi kultuuripärandi erinumbri esitlus

8. märtsil kell 18.00 toimub EKA galeriis ajakirja Kunstiteaduslikke Uurimusi kultuuripärandi erinumbri “Pärandistamine ja pärand” esitlus.

Erinumbri toimetaja on Anneli Randla. Kultuuripärandi eri tahke lahkavas numbris avaldatud artiklite autoriteks on Raili Nugin, Tarmo Pikner, Anni Martin, Katrin Aava, Esta Kaal, Hilkka Hiiop, Robert Treufeldt, Vilte Janusauskaite, Aleksander Bertasch, Triin Kröönström, Kadi Polli, Hannes Vinnal, Signe Vahur ja Anneli Randla.

Loe lähemalt

Sisearhitektuuri osakonna akadeemiline aasta linnulennult, vol 2!

Valmis on saanud EKA sisearhitektuuri osakonna aasta-ajalehe uus number, mis võtab kokku 2020/2021 akadeemilise aasta, laotades lugeja ees lahti nii bakalaureuse kui magistriõppekava erinevad ained ning näidates tudengitöid, mis erinevate erialaprojektide ja stuudiote käigus valminud. Lehitsege kas Issuu-s või laadige alla pdf (Dropboxi link, 18 MB).

Koostanud ja toimetanud: Maria Helena Luiga, Tüüne-Kristin Vaikla, Gregor Taul, Triin Männik

Kujundanud: Jaan Evart

Rohkem infot

Disain

Tootedisaini külalislektor Meghan Lazier

Tootedisaini osakonda külastab kevadsemestril külalislektor Meghan Lazier Washington DC-st.

Talle on südamelähedane inimkesksete süsteemide loomine disainikaugetes valdkondades: omavalitsuses, panganduses ja tervishoiu süsteemis. Tema töid on avalikustatud nii ajalehes New York Times kui ka ajakirjas Fast Company. Eesti Kunstiakadeemias juhendab ta teenuse disaini kursusi ja viib läbi disainiuurimust.

Loe lähemalt

Arhitektuuripreemia

Jonathan Woodroffele BIGSEE 2022 arhitektuuripreemia!

EKA arhitektuuri osakonna välisõppejõud Jonathan Woodroffe (Studio Woodroffe Papa) on üks BIGSEE 2022 arhitektuuripreemia võitjatest oma Cloud Valley Hub hoonega.

Loe lähemalt hoonest, võidust ja Jonathan Woodroffest siit.  

Fotol: Cloud Valley Hub, Ningbo

Loe lähemalt

EKA meedias

Taavi Talve Kultuur.ERRis

Tallinna Linnagaleriis on 10. aprillini avatud EKA Installatsiooni ja skulptuuri õppetooli juhataja, dotsent Taavi Talve näitus "Ma olin Timbuktus", mis räägib maailma läbiuurimata nurka projitseeritud kujutelmadest ja koloniaalvallutuslikust võidujooksust.

Näituse kuraator on Indrek Grigor.

Foto: Siim Lõvi

Loe lähemalt

Marko Mäetamm Kultuur.ERRis

"See on ainus programmiline asi selle näituse juures, et ma tahtsin vahelduseks väljuda sellest vormist, mis mind on üle võtnud – et pilt ja tekst, ning tekst tihtipeale inglise keeles. Ma tundsin omamoodi sellest väsimust," tõdes graafik, kunstnik, inimene ja õpetaja, EKA endine vabade kunstide dekaan Marko Mäetamm "Aktuaalsele kaamerale". 

Foto: Ken Mürk

Rohkem infot
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram