EKA nädalakiri, 16. oktoober, 2023

EKA 109 ja EKA keraamika 100

27. oktoobril tähistame Eesti Kunstiakadeemia 109. ja EKA keraamikaõppe 100. sünnipäeva! 

Oodatud on kõik ERKI, Tallinna Kunstiülikooli ja EKA vilistlased, tudengid, õppejõud, töötajad ning kaaslased, sõbrad! Soeta pilethttps://fienta.com/et/eka-72680

Loe lähemalt

EKA Galerii otsib galeristi

Eesti Kunstiakadeemia otsib asjatundlikku ja kaasaaegset kunstivälja tundvat galeristi.

Galeristi peamisteks tööülesanneteks on akadeemia näitusepindade koordineerimine ning üliõpilaste ja õppejõudude loomingu esitlemine avalikkusele, sealhulgas:
– galerii näituseprogrammi koostamine;
– näituste ettevalmistamine ja läbiviimine;
– näituste kommunikatsioon meediale ja avalikkusele (näitust kajastavate materjalide koostamine ja tellimine);
– EKA iga-aastase lõputööde näituse TASE korraldamine;
– EKA näituspindade haldamine;
– koostöö teiste kultuuri- ja haridusinstitutsioonidega nii Eestis kui välismaal;
– EKA esindamine Kunstiasutuste Liidus;
– aasta eelarve koostamine, lisavahendite taotlemine, lepingute ja näitustegevust puudutava aruandluse koostamine.

Loe lähemalt

Näitused

Noah Emanuel Morrison Vent Space projektiruumis

17. oktoobril kell 18.00 avab Noah Emanuel Morrison oma esimese isikunäituse NNNNNNNNNNNNVent Space projektiruumis, Vabaduse väljak 6/8. 

Näitusel esitatud kohaspetsiifilise projekti raames uurib kunstnik, kus ja kuidas on linnaruumis maskeerunud rassistlik kõnepruuk. Tallinna Fotokuu satelliitprogrammi näitus on avatud 24. oktoobrini iga päev kell 12.00–19.00.

Loe lähemalt

Graafika näitus “Pindadest, piiridest, omaruumidest”

20. oktoobril kell 18.00 avatakse Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses kaasaegse graafikakunsti näitus “Pindadest, piiridest, omaruumidest”. 

Kunstnikud: Britta Benno, Maria Erikson, Maria Izabella Lehtsaar, Mari Prekup, Lilli-Krõõt Repnau, Helen Tago ja Kadri Toom. 

Loe lähemalt

Maalinäitus „Kuidas olla siin“

16. oktoobril kell 18.00 avatakse Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis EKA maali 3. kursuse tudengite näitus „Kuidas olla siin“.

Kunstnikud: Karola Ainsar, Anaïs Dubois, Maria Hindreko, Liisa-Lota Jõeleht, Stanislav Alexander Mihheljus, Daria Morozova ja Marc Léger Sauvageot

Loe lähemalt

Disain

Daniel von Rüdigeri film „972 Breakdowns“

23. oktoobril kell 17.00, ruumis A501 on EKA keraamika 100 raames võimalik vaadata Daniel von Rüdigeri 2020. aasta dokumentaalfilmi „972 Breakdowns“, mis näitab viie noore kunstniku (kelle hulgas on ka keraamika osakonna vilistlane Kaupo Holmberg) 2,5 aastat kestnud reisi mootorratastel läbi Siberi. 

Loe lähemalt

Yukinori Yamamura avatud loeng „From Hand to Hand“

25. oktoobril kell 17.00, toimub EKA keraamika 100 raames, ruumis A501, jaapani keraamikaharidusega multidistsiplinaarse kunstniku, professor Yukinori Yamamura avatud loeng „From Hand to Hand“. Loeng toimub inglise keeles.

Loe lähemalt

Loovuurimus: kogemuspõhiste disainiprintsiipide uurimine ja rakendamine kotidisainis

Jaana Päeva loovuurimus tegeleb kogemuspõhiste disainiprintsiipide uurimisega kotidisainis ja keskendub toote elukaare pikendamisele kandja emotsionaalse seotuse abil. Projekt uurib mälestustes säilinud tajude ja tootekirjelduste vahelisi seoseid, et mõista kuidas tooteid tajutakse ja kogetakse ning kuidas mälestused mõjutavad emotsionaalset seotust tootega.

Fotod: era- ja Tallinna Linnamuuseumi kogudest. Kollaaži autor on Jaana Päeva

Loe lähemalt

Hõimupäevade moevaatemäng “(K)ajad”

20.oktoobril kell 18.00 leiab Hõimupäevade ametliku programmi raames, Õpetajate majas, aset moevaatemäng “(K)ajad” – soome-ugri disainerite ning EKA moetudengite ühine fashion showcase, mis toob publiku ette traditsioonidest inspireeritud moedisaini paremiku alates Soomest ja Ungarist, Karjala ja Marimaani. 

Foto: Mark Raidpere. Disain: Kertu Kivisik

Loe lähemalt

EKAst võrsunud noored loojad teevad Adidasega koostööd

Viru Keskuse aatriumis on 25. oktoobrini avatud Adidasega koostöös sündinud “The Secret Life of Fashion” nimeline pop-up näitus, millel esitlevad oma originaalteoseid moe ja kunsti piirimail tegutsevad kunstnikud ja EKA lõpetajad Laivi, Mari-Ly Kapp, Celestial Virgin (Liisbeth Kirss) ning praegused tudengid Cärol Ott, Diandra Rebase, Sorcerer ja Gohara, ehk Liisa Chrislin Saleh. Kureeris Anne Vetik

Foto: Piret Puppart

Loe lähemalt

ROHEKA, teadus

EKA keskkonnahoidlikkuse küsitluse tulemused 2021-2023

18. oktoobril toimub2023/24. õppeaasta esimene ROHEKA, mille raames tutvustab EKA keskkonnaspetsialist Johanna Vahtra EKA keskkonnahoidlikkuse küsitluse kolme viimase aasta (2021-2023) võrdlust, seejuures keskendudes eelkõige viimasele, 2023. a. küsitlusele.

Loe lähemalt

EKA teadurid kirjutasid teadusartikli teatrist ja tehnoloogiast

Millal ja kuidas võtsid teatrid tehnoloogia kasutusele?

“Minevikust tänapäevani: tehnoloogilise teatri teekond” teeb ülevaate tehnoloogilise teatri arengutest. Artikli kirjutasid Raivo Kelomees, Taavet Jansen ja Petri Hoppu rahvusvahelise koostööprojekti ACuTe raames.

Loe lähemalt

Loengud, seminarid, konverents, filmiõhtu

KVI uurimisseminar: Mari Laaniste

18. oktoobril kell 16.00 peab Mari Laaniste KVI uurimisseminari raames ruumis A501 loengu “Restauratiivne nostalgia 1990. aastate Eesti mängufilmides”.

Loe lähemalt

Transform4Europe avalik vestlus-loeng: “Dissonantne pärand”

17. oktoobril kell 16.30 korraldab Eesti Kunstiakadeemia Maarjamäe lossi Suvesaalis kahe esinejaga Transform4Europe avaliku vestlus-loengu “Dissonantne pärand: Nõukogude pärandi ümberhindamine”

Loe lähemalt

Eva Weinmayri avatud loeng “Sõnast teoni – kirjastamise mikropoliitika”

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 18.00, räägib Eva Weinmayr Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis oma praktikast ning kunstnike kirjastamise sotsiaalsest ja poliitilisest toimimisest.

Loe lähemalt

ENKKL-i filmiõhtu: Jim Jarmusch, “Night on Earth”

Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liit alustab uut hooaega ENKKL-i filmiõhtutega. 18. oktoobril kell 19.00 tuleb EKA aulas vaatamisele Jim Jarmuschi “Night on Earth”. Filmile teeb eestikeelse sissejuhatuse Mark Kristjan Laanet

Loe lähemalt

Konverents “Viirastus piiril. Idaeurooplase passioon. Emil Tode „Piiririik“ – 30”

Sarja “Etüüde nüüdiskultuurist” 17. konverents toimub 16. oktoobril, Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis (Harju 1). 

30 aasta möödumise puhul „Piiririigi“ ilmumisest kutsume teid arutlema nii selle raamatu tähenduse ja jälje üle, selle üle, mis seda ümbritses, mis eelnes, ja veelgi enam, mis järgnes nii eesti kirjanduses kui ka Emil Tode/Tõnu Õnnepalu enda loomingus.

Loe lähemalt

Frédéric Ogée' avatud loeng

26. oktoobril kell 16.00 peab ruumis A302 avatud loengu KVI külalisena Pariisi Cité ülikooli professor Frédéric Ogée, teemal Inglise maastikukujundus, maastikumaal ja antropo(s)tseen (1750–1850).  

Visuaal: J.M.W. Turner. "Staffa, Fingali koobas", 1831

Loe lähemalt

Arhitektuur, urbanistika

Alexander Römeri avatud arhitektuuriloeng

26. oktoobril kell 18.00 annab Berliinis tegutsev arhitekt, disainer ja puusepp Alexander Römer loengu “Sõbralik pinnas”. Avatud arhitektuuriloengute sari toimub 2023. sügisel pealkirja all “Mobiilsed meistrid”. Teema toob Tallinnase arhitekte ning teoreetikuid, kes lahkavad arhitektuuri nõtkust ning ruumiloojate mobiilset praktikat.

Kaar maastikus. Foto: Bert Villa

Loe lähemalt

9 küsimust arhitektuuritudengile: Laura Vilbiks

Üheksa küsimusega toovad arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse. Laura Vilbiks, arhitektuuri ja linnaplaneerimise viimase kursuse tudeng, mõtiskleb arhitektuuriõpingute üle. 

Loe lähemalt

Ekspeditsioon Paljassaarde, matk tundmatusse

Pühapäeval, 22. oktoobril kell 12.00–16.00 teevad EKA urbanistika esmakursuslased Paljassaares 4-tunnise retke ja teevad kokkuvõtteid oma uuringutest. Tudengid uurivad Paljassaart: maasäärt, mis viib Tallinna lõppu, kohta, kuhu jõuab pealinna prügi ning kus ootavad täitumist mereäärse ökolinna kõrgelennulised visioonid. Täpsem info https://www.facebook.com/urbantallinn

Loe lähemalt

Transform4Europe

EKA Transform4Europe'i assambleel Saarbrückenis

Transform4Europe ühenduse strateegilisel assambleel Saarbrückenis arutleti Euroopa ülikoolide võrgustiku tulevikku. 

4-6. oktoobril toimus Saksamaal Saarbrückenis Euroopa Ülikoolide ühenduse Transform4Europe iga-aastane strateegiline üldkogu, mis võttis kokku senise kolme aastase töö ning seadis uusi sihte järgmisteks aastateks.

Lukas Wilmsi foto

Loe lähemalt

EKA meedias

Suur intervjuu Karin Paulusega Sirbis

Merle Karro-Kalberg intervjueerib Sirbis EKA kunstiteaduse vilistlast Karin Paulust: „Asjad võiksid olla paremini ja selle nimel tuleb ise panustada. Väikese ühiskonna suhtes on aus, kui on missioonitunnet.“ 

Foto: Piia Ruber

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram