EKA nädalakiri 13. märts, 2023

EKA juhtkogu külastas T4E partnerülikooli Triestes

8.–10. märtsini külastas Eesti Kunstiakadeemia juhtkogu Transform 4 Europe allianssi kuuluvat Trieste ülikooli Itaalias. Kohtuti ülikooli rektoraadi, tugiüksuste juhtide ja humanitaarinstituudi õppejõudude ja teaduritega, et arutada võimalikke koostöövorme.  Selgus, et ühiseid teemasid leidub nii arhitektuuri erialal, kultuuripärandi uuringutes kui vabades kunstides.  Mõlema ülikooli huviorbiidis on identiteet, piirimaa, ääreala jne.

EKA juhtkogusse kuuluvad rektoraadi liikmed ja tugiüksuste juhid. Lähetust rahastas Erasmus+ programm.

Fotol vasakult: Solveig Jahnke, Sille Pihlak, Angelina Valk, Dagmar Raide, Anne Pikkov, Ruth-Helene Melioranski, Hilkka Hiiop. Autor Anu Allas

Näitused, loengud ja vestlus

Denisa Štefanigová EKA Galeriis viimast nädalat

16. märtsini on EKA Galeriis avatud EKA kaasaegse kunsti magistri, maalikunstnik Denisa Štefanigová, näitus Teiselpool sinist sealpoolsust, mis on visuaalselt ja tehniliselt kaasahaarav ja jõuline inimsuhete ning inimese ja muude eluvormide omavaheliste suhete kirjeldus hüdrofeministlikus (Astrida Neimanis) võtmes. 

Näituse kuraator on Yilin Ma ning Štefanigová töödele annavad mõjusa aktsendi skulptuuridega Eesti kunstnik Marleen Suvi ning Johanna Ruukholm, kes kujundas näituse trükised.    

Denisa Štefanigová "Pond Dreaming", 2023. Foto/photo: Aneta Šilhánková

Loe lähemalt

“Ära ületa teise piire!” EKA Väligaleriis

Feministeerium ja EKA Galerii kutsuvad Ära ületa teise piire avamisele 17. märtsil kell 16.00 EKA fuajees.

"Igal inimesel on õigus otsustada oma keha puutumatuse üle ise." 

Osalevad kunstnikud Kristiina Aarna, Karola Ainsar, Katharina Grepp, Kärt Heinvere, Annika Hint & Irmeli Terras, Maria Kapajeva, Sanna Kartau, Hanna Eliise Kask, Karis Kivi, Maria Izabella Lehtsaar, Annemarie Maasik, Marlene, Susanna Mildeberg, Katariin Mudist, Enn Nazarov, Liisa Niit, Katerina Rothberg, Pamela Samel, Tiina Sööt, Daria Titova, Kadi Viik, Laura Vilbiks

Foto: Kristiina Aarna

Loe lähemalt

Grupinäitus "Juhuslik, kus?" ARS Kunstilinnakus

16. märtsil kell 19.00 avatakse ARS Kunstilinnaku stuudios 53/98 EKA graafilise disaini ja tootedisaini 2. kursuse tudengite ühisnäitus “Juhuslik, kus?”

Näitusel osalevad enam kui kakskümmend autorit, kes uurivad isiklike tähelepanekute kaudu juhuslikkust ja selle ilminguid ning määratlematuse võlu. 

Näituse juhendas Sten Saarits.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Helmut Völter “Pilveuuringud”

22. märtsil kell 18.00 toimub EKA auditooriumis A-302 Helmut Völteri avatud loeng “Cloud Studies”.

Oma nn illustreeritud loengus räägib Berliinis elav kunstnik ja graafiline disainer põhjalikult kahest projektist: Cloud Studies ja The Movement of Clouds Around Mount Fuji.

Helmut Völter - pilvede liikumine Fuji mäe ümber - pildistas ja filmis Masanao Abe, Spector Books, 2016, Leipzig

Loe lähemalt

Avatud loeng: Riet Wijnen

14. märtsil kell 17.30 EKA auditooriumis A-501 räägib Amsterdamis tegutsev kunstnik Riet Wijnen oma loomeuurimusest, mis käsitleb Liibanoni ühe esimese abstraktse kunstniku, maalija ja skulptori Saloua Raouda Choucairi (1916–2017) elu ja praktikat.

Foto Saloua Raouda Choucairi arhiivist, reprodutseerinud Christopher Baaklini

Loe lähemalt

Kunstnikuvestlus: Kasia Fudakowski

20. märtsil kell 17.30 peab EKA auditooriumis A-501 Kasia Fudakowski kunstnikuvestluse, milles ta räägib kunstnikuvestlustest, mida ta on varem pidanud, analüüsides ja käsitledes nii oma loomingut kui ka oma lähenemist iseenda loomingust rääkimisele, kommenteerides samas esineja ja publiku vahelist "kirjutamata lepingut". 

Foto © Kasia Fudakowski

Loe lähemalt

Konkurss ja sümpoosion

Kasulik kunst?! PAREM MAAILM konkurss gümnasistidele

EKA vabade kunstide teaduskond kutsub osalema kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada kaasaegse kunsti tulevikku. 

Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega. 

Konkursil osalemise ANKEET

Loe lähemalt

Noorte kunstnike sümpoosion “Eine murul”

Kui oled kuni 26-aastane (k.a.) noor kunstnik, kirjanik, muusik, näitleja, poeet, lavastaja, disainer, koreograaf, interpreet, kultuurikorraldaja, valgustaja, filosoof, kriitik, helilooja, filmitegija, dekoraator, arhitekt, etendaja, moelooja, tantsija, multimeedik või tunned huvi nende ja teiste sarnaste valdkondade vastu, oled 18. märtsil oodatud Kunstihoone galeriisse, Noorte kunstnike sümpoosionile Eine murul, mõtestama kunsti tänast olemust ja tähendust.

Loe lähemalt

Disain

Eesti ja Mehhiko disainerid teevad koostööd

1.–8. märtsil toimusid Mehhikos Eesti Disaini Päevad, millega tähistati Eesti Kunstiakadeemia, Mehhiko ülikooli ja Eesti Disainerite Liidu koostööd jätkusuutliku tuleviku kujundamisel.

Foto: Kirke Tatar

Loe lähemalt

Loovakadeemia seminar „Teekond unikaalse väärtuspakkumiseni“

Tallinna ettevõtluskeskus koostöös Eesti Kunstiakadeemiaaga kutsub osalema tasuta Loovakadeemia veebiseminaril „Teekond unikaalse väärtuspakkumiseni“ 

Seminaril uuritakse kuidas jõuda tõhusalt tulemusteni, hoides samal ajal pilku teravana ja loovust elavana. Lektorid on Ants Lusti Creative Unionist ja EKA visuaalse kommunikatsiooni erialajuht Ionel Lehari

Loe lähemalt

Doktorikool

Taavet Janseni lavastuse eelretsenseerimine

21. märtsil kell 11.00 toimub kunsti ja disaini doktorandi Taavet Janseni loovuurimusliku doktoritöö teise lavastuse Memento eelretsenseerimine Zoomis, mille link asub SIIN.

„Memento“ on füüsiline ja poeetiline rännak kolme näitleja esituses läbi nende mineviku, oleviku ja tuleviku. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Nele Tiidelepp kirjutab Ypsilonis EKA Noore Skulptori Preemianäitusest 2023

Noore Skulptori Preemianäituse 2023 laureaadi, EKA magistrandi Mara Kirchbergi võidutööst kirjutab Nele Tiidelepp järgnevalt: "Terve näituse kestel töötav ja publiku ees elav süsteem etendab inimelu haprust ja seda ümbritsevat robustsust."

Näituse peapreemia pälvinud Mara Kirchbergi teos Milking Almost a Gallon. Foto: Nele Tiidelepp

Loe lähemalt

Sander Joone "Sierra" Jupiteris vaadatav

EKA animatsiooni magister Sander Joone animafilm "Sierra", mida on valitud enam kui 130 festivali kavva,  võitnud üle 40 auhinna ning saanud õiguse kandideerida Oscarile, on praegu vaadatav Jupiteris

Kaader "Sierrast"

Vaata "Sierrat"

Sandra Nuut kirjutab Sirbis Marge Monko raamatust

Sandra Nuut sõnab Sirbis, et raamat „Veatu, õmblusteta“ ei ole pildialbum ega kõrvaltvaade, vaid kunstniku ja EKA fotograafia professori Marge Monko, toimetaja ja EKA fotograafia vilistlase Laura Tootsi ning graafilise disaineri, EKA doktorandi ja õppejõu Indrek Sirkli tihe koostöö.

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram