EKA nädalakiri 28. veebruar, 2021

EKA avatud uste päev 3. märtsil

Neljapäeval, 3. märtsil, kell 10.00-18.00 toimub EKA avatud uste ja akende päev. Kutsume kõiki huvilisi!

Avatud uste päeval on võimalik tutvuda EKA erialadega, kohtuda tudengite ja õppejõududega, vaadata ringi EKA auhinnatud hoones ning saada väärtuslikku infot ettevalmistuskursuste, sisseastumise, õppimise ja tudengielu kohta. Toimuvad teaduskondade ja erialade tutvustused, töötoad, välkloengud, majatuurid, portfoolio konsultatsioonid jpm.  

Registreeru avatud uste päevale SIIN 
Leia EKA avatud uksed ja aknad ka Facebookist

Loe lähemalt

Vastuvõtt EKA ingliskeelsetele õppekavadele 1. märtsini

Viimane võimalus! 1. märtsil lõpeb vastuvõtt EKA ingliskeelsetele magistriõppekavadele - animatsioon, graafiline disain, interaktsioonidisain, urbanistika ja kaasaegne kunst. 

Eestis varasemalt õppinud saavad kandideerida läbi sisseastumise infosüsteemi SAIS, välismaal õppinud aga läbi DreamApply platvormi

Foto: Silver Tõnisson

Loe lähemalt

EKA doktoriõppe infotund 2. märtsil

EKA doktorikool kutsub kõiki doktoriõppest huvitatuid online-infotundi, mis toimub 2. märtsil kell 16.00 Zoomis.

EKAs toimub doktoriõpe neljal õppekaval: kunstiteadus ja visuaalkultuuri uuringud; kunst ja disain; muinsuskaitse ja konserveerimine; arhitektuur ja linnaplaneerimine. 

Registreeri end infotundi SIIN

Lähemalt EKA doktoriõppest

Foto: Tõnu Tunnel

Rohkem infot

Ukraina üliõpilastele tasuta õppimisvõimalus EKAs

EKA annab Ukraina üliõpilastele tasuta õppimisvõimaluse akadeemia vabade kunstide, disaini, arhitektuuri ja kunstikultuuri teaduskonnas kuni olukorra stabiliseerumiseni nende riigis.

Kandideerima on oodatud nii magistri- kui ka bakalaureuseõppe üliõpilased. EKA toetab elamumajanduse korraldamise kevadsemestriks 2022. Korraldatakse ka abi maismaatranspordi osas.

Kandideerimise taotlusvorm
Kontakt: international@artun.ee

Loe lähemalt

ERASMUS, ROHEKA

ERASMUS+ konkursi tähtaeg on 1. märts

Erasmus+ on Euroopa-sisene õpirände programm, mis võimaldab minna järgmistesse riikidesse: Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Holland, Horvaatia, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Küpros, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Suurbritannia*, Soome, Slovakkia, Sloveenia, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari, Türgi, Põhja-Makedoonia, Serbia, Island, Liechtenstein ja Norra

*Seoses Brexitiga on õpiränne Suurbritanniasse käesoleval hetkel võimalik kuni 31.05.2023.

Loe lähemalt

ROHEKA

2. märtsil toimub järjekorras juba kuues sündmus EKA jätkusuutlikkusse sarjast ROHEKA.

Iga kuu esimesel kolmapäeval toome EKA kogukonnani uusi teadmisi kestlikust eluviisist ja selle rakendamisest EKAs. Teemadena seatakse teiste oluliste seas luubi alla jäätmekäitlus, jätkusuutlik õpe, kogukond, töökeskkond ja energiasäästlikkus.

Sündmus toimus EKA kaldauditooriumis A101 ning kantakse ka üle EKA TVs

Rohkem infot

Näitused

EKA aksessuaari ja köitedisaini osakond 105 rahvusvaheline juubelinäitus ‘’Perspektiivid’’

Näitus ‘’Perspektiivid’’ on avatud alates 6. märtsist Põhjala tehase galeriis (Marati 5, Tallinn). Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini 2022.

Näituse raames tutvustatakse samuti kodumaiseid võimalusi erialase kõrghariduse omandamiseks – oma õppekavasid tutvustavad peale EKA ka Kõrgem Kunstikool Pallas ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia. Lisaks näitame igal nädalal erinevaid pop-up väljapanekuid EKA aksessuaari ja köite osakonna selleaastastest projektidest ning terve kuu jooksul toimub mitmeid töötubasid, avalikke loenguid jmt.

Näituse kolmedimensioonilise abstraktse aksessuaarimaastiku on loonud kuraator Helen Sirp

Loe lähemalt

Matthias Sildniku „Arenduspalavik“ EKA Galeriis

Matthias Sildnik „Arenduspalavik“, 04—26.03

Olete oodatud kunsti ja disaini eriala doktorandi Matthias Sildniku isikunäituse „Arenduspalavik“ avamisele 4. märtsil kell 17 EKA Galeriis! 

Avamine: 04.03, kell 17.00
EKA Galerii, Kotzebue 1, T-L kell 12—18

Näitus jääb avatuks 26. märtsini.

Loe lähemalt

Ene-Liis Semperi rahvusvaheline meistriklass “Ekspeditsioon Narva”

28.02–6.3 toimub EKA stsenograafia professori Ene-Liis Semperi eestvedamisel rahvusvaheline meistriklass “Ekspeditsioon Narva”, mis lõppeb pop-up näitusega 4. märtsil. 

Töötuba leiab aset EKA heade partneritega Pariisi ENSADHelsingi Uniartsi ja Vilniuse Kunstiakadeemiast koostöös. Kursust juhendab lisaks Ene-Liis Semperile ka Patrick Laffont de Lojo ENSADist ja töötoa toimumisele aitab kaasa EKA doktorant Maria Hansar ja EKA kujundliku mõtte labori juhataja Madlen Hirtentreu

Foto: Madlen Hirtentreu

Rohkem infot

Konkurss

EKA kunstikonkurss gümnasistidele: Kasulik kunst?! Jätkusuutlik teos

Ootame osalema kaasaegsest kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega mõtestada ning panustada jätkusuutliku kunsti tulevikku.

Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega (maal, joonistus, graafika, skulptuur, installatsioon, foto, animatsioon, digitaalsed ja interdistsiplinaarsed teosed). Oodatakse terviklikke, korralikult vormistatud teoseid ja seeriaid.

Konkursi tööde tähtaeg 01.04.2022!
Konkursil osalemise ANKEET ON SIIN

Tutvu konkursi tingimustega lähemalt

Loengud

Jalatsidisainer Aki Choklat’ avatud loeng

EKA aksessuaari- ja köiteosakond kutsub kõiki jalatsidisaini austajaid neljapäeval, 3. märtsil kell 16-17 avatud loengusse “The Aki Method: Surviving as a Designer in Today’s World”. Loeng toimub EKA-s, ruumis A-101.

Avatud loeng keskendub sellele, kuidas edukalt väljakutseterohkes maailmas disainerina hakkama saada. 

Aki Choklat on lõpetanud Royal College of Art’i Londonis ja on Detroit College for Creative Studies moedisaini osakonna üks asutajatest. 

Loe lähemalt

Anders Härmi loeng (STL): “Uue linna formular. Linnaaktsionism ja situatsionistide pärand”

EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi lektor Anders Härm tutvustab 3. märtsil, kell 16.00 Sõltumatu Tantsu Lava loengusarja “Avalik ruum ja koreograafia” loengus “Uue linna formular. Linnaaktsionism ja situatsionistide pärand” situatsionismi kui kogu modernse linnakogemuse ja urbanismisuhte kulminatsiooni ja teisalt kogu kaasaegse avaliku ruumi aktsionismi nullpunkti.

Loeng ZOOMis

Rohkem infot

Arhitektuur

Tänavune Jaan Holti stipendium Jornas-Toomas Iisakule

Tänavuse Jaan Holti nimelise stipendiumi saab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala viimase kursuse üliõpilane Jornas-Toomas Iisak mõjusa lõputöö teemaarenduse ja aktiivse erialase tegevuse eest.

Arhitektuuritudengeid innustab stipendiumiga Eesti päritolu USA arhitekt ja Virginia Tech emeriitprofessor Jaan Holt.

Fotol rektor Mart Kalm, stipendiaat Jornas-Toomas Iisak ja dekaan Andres Ojari

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloeng: Petras Išora ja Ona Lozuraitytė

Avatud arhitektuuriloengute sarja “Lähikondsed” raames annavad 3. märtsil kl 18.00 loengu Petras Išora ja Ona Lozuraitytė, kes käivitasid 2014. aastal Vilniuses arhitektuuristuudio Isora x Lozuraityte. Loominguline duo kasutab koostööd, ühendades arhitektuuri, avaliku infrastruktuuri, kunsti, ökoloogia ja maastiku sfäärid. 

Rohkem infot

Disain

Postkaart Keeniast 1

2022. veebrauri algul lendas kaheksa EKA moe-, aksessuaari-, tekstiili- ja tootedisaini tudengit Keeniasse töötama sealsete jätkusuutlike projektide kallal.

Liitutakse kaheks kuuks Reet Ausi algatatud projektiga “Completely out of fashion”. 

Foto: Cärol Ott, Sandra Luks või Kristel Laur

Loe lähemalt

Tootedisaineri ankeet: Mark Uustalu

Kevadsemestri alguses anname võimaluse oma mõtteid jagada ka tootedisaini värskematel tegijatel – esimese kursuse tudengitel. 

Mark Uustalu on küll esimese kursuse digisuuna tudeng, kuid sellegi poolest juba esindusliku erialase kogemusega, olles toimetanud juba enne EKAsse õppima asumist disaini ning UX/UI valdkonnas. Tema puhul paistab kehtima mõttesalm “Käib töö ja vile koos” või siis “Käib töö ja sombrero koos”.

Loe lähemalt

EKA meedias

Gregor Taul Eesti Ekspressis

Kunstiteadlane, semiootik, kriitik, EKA õppejõud ja magistristuudio juhendaja Gregor Taul on Tallinna Kunstihoone galeriis möödunud nädalal avatud näituse „Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja“ kuraator. 

Juttu on EKA vilistlaste näitusest.  

Foto: Vallo Kruuser

Loe lähemalt

In Memoriam

Mari Kanasaar 28. IV 1937–22. II 2022

Lahkunud on Eesti Kunstnike Liidu auliige, moeillustraator, moe(aja)loolane ja moeõppejõud Mari Kanasaar.

Mälestades
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram