EKA nädalakiri 15. november, 2021

Tootedisainer Oliver Kanniste Financial Timesis

Äsja ilmunud Financial Timesi artiklis “Rock the Room” võib näha tootedisaini magistrandi Oliver Kanniste lauda Hidden Form.

Laud on loodud Lasnamäe paest ning inspiratsiooni ongi autor saanud ladestuvatest kivimitest.

Palju õnne Oliverile loomingu märkamise eest! Ja tänud artikli autorile Roddy Clarkile maitseka valiku eest.

Visuaalil Oliver Kanniste laud "Hidden Form"

Loe lähemalt

EKAlased Muinsuskaitseameti aastapreemiate laureaadid ja nominendid

Muinsuskaitseamet kuulutas neljapäeval, 11. novembril toimunud virtuaalsel tänusündmusel välja aastapreemiate laureaadid. 

Laureaatide ja nominentide seas taaskord mitmed EKA tegijaid: Agne Trummali nimeline noore muinsuskaitsja preemia EKA muinsuskaitse ja restaureerimine doktorant Oliver Orrole; EKA muinsuskaitse ja restaureerimise doktor Maris Mändel jt. 

Fotol Narva-Jõesuu põlenud kirikuvara päästetalgud

Rohkem infot

Arhitektuur

Andreas Krigoltoi BAUA 2021. äramärgitu

BAUA Awards 2021 – 5. novembril autasustati Tallinnas toimunud tseremoonial Balti riikide noorte arhitektide parimaid lõputöid.

Balti Arhitektide Liidu (BAUA) poolt juba üheksandat korda korraldatava ürituse eesmärk on tõsta esile parimaid noori arhitekte, kes esitlevad Leedu, Läti ja Eesti koolide parimaid lõputöid. Tänavu konkureeris 17 projekti seitsmest arhitektuurikoolist. 

Teise aukirjaga tõsteti esile Andreas Krigoltoi EKAst tänavu kaitstud projektiga “Lihula viinatehasele jätkusuutliku lahenduse leidmine siidrikoja näol”.

Foto: Raul Mee

Loe lähemalt

EKA arhitektuuriteaduskonna Mustermajad 369 platvorm Accelerate Estonial

EKA arhitektuuriteaduskonnas loodud Mustermajad 369 platvorm sai Accelerate Estonia rohepöörde projektiks! 

Projekti käigus luuakse puitmoodulitest hoone lahendus Tallinna lasteaedadele ning Tartu kultuuripealinna paviljonidele. Projekti eesmärkideks on aidata kaasa rohepöördele ehituses, soodustades tehaselist tootmist ja biogeensete materjalide kasutamist. 

Loe lähemalt

Näitused

Johannes Luik Tartu Kunstiamajas

Kuni 12. detsembrini avatud EKA installatsiooni ja skulptuuri magistrandi Johannes Luige füüsilist mälu käsitlev isikunäitus “Ma mäletan, mis oli eile homme” Tartu Kunstimajas tutvustab kunstniku senist loomingut.

Peamiselt kunstniku erinevate füüsiliste paikadega seotud tunnetest ja mälestustest lähtuv näitus uurib, kuidas isiklikke kogemusi materjalide ja ruumidega vaadata füüsiliste mälestustena.

Loe lähemalt

Tekstiilidisaini näitus "Pehmed piirikõnelused" GALERII

EKA tekstiiliosakonna massiivsel tektsiilinäitusel "Pehmed piirikõnelused" kohtusid kaasaegne tehnoloogia, loovuurimus, otsingulisus, uued materjalid ja tekstiil kui selline. Väljapanek näitlikustas, mil moel on tekstiilikunst astunud 21. sajandisse.  

Näitusel on üle 20 kunstniku ja looja – eesti tekstiili tour de force. 

Fotod: Hedi Jaansoo

Rohkem infot

EKA meedias

Ärileht: EKA võttis koostööleppe raames Ülemiste City arendajad kampa

Ülemiste City arendajad ja EKA sõlmisid koostöömemorandumi, millega antakse panus nii kaasava linnaruumi kui ka inspireerivama töökeskkonna kujundamisse. 

Fotol EKA keraamika vilistlane, kunstnik, õppejõud ja visionäär Lauri Kilusk koos saviprinditud koostöömemorandumiga Ülemiste Citys. Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

Edith Karlson Müürilehes

"Intervjuu toimumise ajal on Edith Karlsonil jäänud uue isikunäituse „Süütuse tagasitulek” avamiseni Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) umbes poolteist nädalat", kirjutab kunstiteadlane Aleksander Metsamärt  EKA installatsiooni ja skulptuuri vilistlase Edith Karlsoni suure isikunäituse paistel. 

Foto: Marii Kiisk

Rohkem infot

Karl Martin Sinijärv soovitab lugeda EKA uurimust "Lõpetamata linn"

Rahvusraamatukogu kultuurinõunik Karl Martin Sinijärv soovitab sel nädalal kaht eripalgelist raamatut: ühelt poolt mahukat arhitektuuriteost "Lõpetamata linn. Tallinna linnaehituslikud visioonid" 

Foto: Siim Lõvi

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram