EKA nädalakiri 7. november, 2022

EKA teaduskohvik: kunstiajakirjanduse seis

EKA seekordne teaduskohvik arutab küsimuste üle ajakirjade KUNST.EESirbi ja A Shade Colderi näitel – vestlusringis osalevad Kaarin Kivirähk, Andreas Trossek, Reet Varblane.

Nagu mitmel varasemalgi korral, toimub teaduskohviku raames ühtlasi Teaduste Akadeemia korraldatud doktorantide konkursi “Teadus 3 minutiga” EKA eelvoor. Üles astuvad Triin Talk, Jelizaveta Sedler, Maria HansarAljona Gineiko

Loe lähemalt

EKA 108 kokkutuleku fotogalerii

Fotografeeris Andres Teiss

Vaata galeriid

Seminarid

EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi juubeliseminar “Teise pilk”

18. novembril tähistab Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut oma 30. juubelit Marko Raadi filmide linastusega ja juubeliseminariga “Teise pilk”.

Seminar keskendub pilgule, mis on suunatud KVI poole teiste erialade ja valdkondade perspektiivist. Samuti on fookuses KVI vilistlased – esimesed lõpetajad ja ka need, kes peale lõpetamist on asunud tegutsema hoopis mõnel teisel erialal.

Seminarile on vajalik eelregistreerimine.

Loe lähemalt

Seminar “Kunst, käsi/töö ja afekt: naisajalugude dokumenteerimine ja maailmade loomine”

25. novembril, kell 14.00 toimuv avatud seminar toob kokku kahe kunstniku loomingu ja ühe kollektiivse käsitöö-aktivismi projekti. Selle käigus tutvustavad oma kogemusi ja loomingulist uurimustööd Mare Tralla(London/Tallinn), Katrin Mayer (Düsseldorf/ Berlin) ja Framed in Belarus (Rufina Bazlova ja Sofia Tocar, Prague), keskendudes naiste lugude ja nende materiaalse vormi omavahelistele suhtetele. Seminar on eelregistreerimisega siin.

Loe lähemalt

Seminar “Michel Sittow in the North and South”

Neljapäeval, 23. novembril, kell 16.00, toimub EKA saalis A101 seminar “Michel Sittow in the North and South”. Ettekanded teevad Oskar Rojewski (Sileesia Ülikool Katowices), Greta Koppel (Eesti Kunstimuuseum), Anu Mänd (Tallinna Ülikool). 

Oskar Rojewski väisab EKAt Transform4Europe partnerluse raames. Seminari töökeel on inglise keel

Michel Sittow „Noormees punase mütsiga“ (1490. aastad)

Loe lähemalt

Veebiseminar „Prügigurmee“ ettevõtjatele

8. novembril, kell 10.00, tasuta vebinar "Prügigurmee - kuidas kasutada tootmisjääke ehituskultuuri arendamiseks?"  

Anna Tommingas ja Sille Pihlak (PhD) EKA Puitarhitektuuri Kompetentsikeskusest PAKK (pakk.artun.ee) tutvustavad keskuse tegevust ja tootmisjääkide taaskasutusprojekte ning avavad nende telgitaguseid. 

Seminar on tasuta, kuid palume registreeruda

Loe lähemalt

Klaasikunst

Kati Kerstna pälvis tunnustatud klaasikunstniku tiitli

Eesti klaasikunstnike ühendus andis kümnendat korda välja aunimetust tunnustatud klaasikunstnik, mida jagatakse üle kahe aasta. Ühendus valis aunimetuse nominentideks Merle Kannuse, Kati Kerstna ja Rait Präätsa. Võitja kuulutati välja kolme nominendi ühisnäituse “Empiiria” avamisel 2. novembril Okapi galeriis.

Foto: Temuri Hvingija

Loe lähemalt

Näitused

Kristi Kongi ja Mare Vint Tartu Kunstimajas

Tartu Kunstimaja suures saalis avatakse sel reedel, 11. novembril, kell 18.00 maalikunstnik Kristi Kongi ja graafik Mare Vindi ühisnäitus „Selleks, et tajuda valgust, pead sulgema silmad“. 

Kuraator Peeter Talvistu tegi kunstnikele ettepaneku teha ühine näitus juba 2018. aastal ning mõlemad autorid läksid sellega koheselt kaasa. 

Loe lähemalt

Erik Alalooga Tartu Kunstimajas

Reedel, 11. novembril kell 18.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Erik Alalooga isikunäitus „Vabastatud masinad“.

Kunstnik kutsub kõiki kümblema lainetavas helimassiivis, sest monumentaalgalerii on täidetud helimasinatega. 

Loe lähemalt

Nele Tiidelepp Kanuti Gildi SAALis

14. novembril jõuab Püha Vaimu SAALi lavale Nele Tiidelepa lavastus “Lause lõppu jõudes oleme unustanud kust see algas”, mis valmib kümne noore kunstniku koostöös. Laval ja lava taga on etendajatest, kunstnikest, muusikutest ning kunstitöötajatest koosnev kollektiiv – Riin Maide, Gregor Kulla, Henri Särekanno, Ekke Janisk, Andreas Kübar, Ats Kruusing, Oliver Issak, Raul Markus Vaiksoo ja Leon Allik.

Loe lähemalt

EKA meedias

Jaan Elken Ludmilla Siimust Kultuur.ERRis

EKA arhitektuuri vilistlane ja maalikunstnik Jaan Elken Konrad Mäe preemia laureaadist, EKA maali vilistlasest ja ka 2022. a. Kristjan Raua preemia laureaadist, Ludmilla Siimust ERRis. 

"Žürii liikme Jaan Elken sõnul on Ludmilla Siim üks 1970. aastate säravaim staar ja kunstiuuendaja, kelle retseptsiooni Eestis katkes seoses tema kolimisega Soome 1977. aastal." 

Foto: Priit Mürk

Loe lähemalt

Rektor Mart Kalm saates "Reedene intervjuu" Merilin Pärliga

Kuidas hoida linnu elamisväärse ja eripärasena? 

"Reedeses intervjuus" Eesti Kunstiakadeemia rektori, arhitektuuriajaloolase ja Eesti Teaduste Akadeemia asepresidendi Mart Kalmuga. Küsib Merilin Pärli.

Foto: Priit Mürk

Kuula lähemalt

Johanna Jõekalda Novaatoris

Airika Harrik Novaator.ERRis kirjutab:

"Kui traditsiooniliselt said arhitektid ja disainerid oma ruumikavandeid luua ja esitleda lapikul ekraanil, siis arenev virtuaalreaalsuse tehnoloogia lubab inimesel nii-öelda kavandi sisse astuda. Eesti Kunstiakadeemia VR labori juhataja ja külalislektori Johanna Jõekalda sõnul saab sel moel luua näiteks inimlikuma vangikongi või puudega inimest arvestava näituse."

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram