EKA nädalakiri 15. mai, 2023

EKA allkirjastas heade tavade leppe ELIA/UAx koostööplatvormi raames

EKA sõlmis Evoras, Portugalis lepingu ELIA UAx platvormiga, et toetada Ukraina sõjast mõjutatud kunstiõpilasi ja ülikoole.

Abakanowicz Arts and Culture Charitable Foundation (AACCF) ja ELIA käivitasid UAx platvormi, et toetada sõjast mõjutatud kunstiüliõpilasi ja kõrgemaid kunstiõppeasutusi Ukrainas.

Foto: Sandra Mell

Loe lähemalt

Professor Sheri Wills ja Amy Kravitz EKAs

15.–19. maini külastavad EKAt Rhode Islandi Disainikooli (RISD) professorid Sheri Wills ja Amy Kravitz.

Professor Wills on tuntud oma uuenduslike ja inspireerivate visuaalsete kunstide projektide poolest ning professor Kravitz on üks silmapaistvamaid animatsioonikunstnikke ja õpetajaid oma valdkonnas.

Loe lähemalt

Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 raames avatakse vanalinnas parandus- ja ringdisainistuudio Trash to Trend

9. mail avatakse Müürivahe 17 Trash to Trend parandus- ja ringdisainistuudio, mis keskendub rõivaste ja jalanõude eluea pikendamisele ning jätkusuutlikule tarbimisele. Stuudio pakub võimalust tuua oma riided parandamiseks ja ümberdisainimiseks ning tulla ja õppida lihtsamaid parandusvõtteid oskajate juhendamisel. 

Loe lähemalt

EKA tudengite „Kohasumin“ jõudis Uue Euroopa Bauhausi konkursil finalistide hulka

Tallinna Strateegiakeskuse ruumiloome meeskonna eelmisel aastal läbi viidud installatsioonivõistlus „Kohasumin", kus osutusid võitjateks EKA arhitektuuri – ja linnaplaneerimise osakonna vilistlaste ja urbanistika osakonna tudengite kavandid, jõudis Uue Euroopa Bauhausi konkursil 1450 taotluse seast finalistide hulka!

Põhukabel. Foto: Paco Ulman

Loe lähemalt

Disain

Disainimõte vestlusõhtud 2023

EKA disainiteaduskond kutsub kõiki osa saama vestlusõhtute sarjast Disainimõte 2023, kus kaasaegse disainimõtte üle arutlevad erinevate disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid.

Sarja esimese vestlusõhtu eestvedajaks on EKA sotsiaalse disaini magistriõppekava. Vestlust modereerib Ruth-Helene Melioranski ning vestluses osalevad Michał Stefanowski, Eva Liisa Kubinyi ja Daniel Kotsjuba

Loe lähemalt

Arhitektuur, sisearhitektuur, urbanistika

9 küsimust arhitektuuritudengile: Siim Tanel Tõnisson

Üheksa küsimusega toovad EKA arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse.

Siim Tanel Tõnisson, arhitektuuri ja linnaplaneerimise viimase kursuse tudeng, mõtiskleb küsimuste üle hetk enne oma magistritöö valmimist. 

Loe lähemalt

Sisearhitektuuri ja tekstiili osakondade sotsiaalse disaini intensiivkursus keskendus Tallinna Laste Turvakeskusele

20.–24. märtsini toimus EKAs sisearhitektuuri ja tekstiili osakondade koostöös Erasmus+ intensiivkursus, mille raames püüdsid Eesti, Läti, Leedu, Soome, Ungari ja Belgia tudengid muuta paremaks Tallinna Laste Turvakeskuse sotsiaalprogrammi üksuse ruumilisi võimalusi ja laiendada seal sirguvate noorte tulevikuväljavaateid.

Mütseeli töötoa esitlus EKAs

Loe lähemalt

Linnamudelite stuudio kutsub: “Päike tõuseb Ida-Virust, tuleviku Eesti servast”

16. mail, kell 15.00 saab EKA peasissepääsu ees minna urbanistika ning arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengitega näituse teekonnale. Tegemist on eluaseme kursuse “Linna mudelid” lõpuhindamisega, mida juhendasid urbanistid Kristi Grišakov ja Keiti Kljavin

Loe lähemalt

Debatt, eelretsensioon

Sõda mälestusmärkide vastu

16. mail kell 14.00 saab osaleda virtuaalsel diskussioonil "Sõda mälestusmärkide vastu: Debatid vene/nõukogude pärandi üle Ida- ja Kesk-Euroopas alates 2022"

Foto: Maarjamäe memoriaal Tallinnas (arh. Mart Port, Allan Murdmaa; skulptorid Lembit Tolli, Matti Varik jt., 1960–1975). Repro: Soviet Estonia (1980)

Loe lähemalt

Kadri Liis Rääki näituse eelretsenseerimine

19. mail kell 11.00 toimub EKA kunsti ja disaini doktorandi Kadri Liis Rääki doktoritöö juurde kuuluva esimese näituse „Exopoiesis“ eelretsenseerimine EKAs, ruumis A302. Näituse eelretsensendid on Keiu Krikmann ja professor Esa Kirkkopelto. Doktoritöö juhendaja on doktor Liina Unt.

Foto: Harry Tiits, "Exopoiesis" näituse vaade

Loe lähemalt

Näitused

"Piiritu loomus" Tallinna Loomaaias

Kümme EKA II kursuse tudengit avavad 18. mail kell 17.00 Tallinna Loomaaia vanas karupuuris ühisnäituse “Piiritu loomus”, mis tõstatab küsimusi elusolendite loomuomastest suhetest ümbritseva keskkonnaga ja kohanemisest harjumuspäratute olukordadega. 

Loe lähemalt

EKA Galeriis “Kaasaegne joonistamine: kujutlemine kihtides”

Olete oodatud Britta Benno juhendatud joonistamise kursuse näituse “Kaasaegne joonistamine: kujutlemine kihtides” avamisele 22. mail kell 17.00 EKA Galeriis. 

Joonistuste näitus on avatud 17. juunini

Loe lähemalt

ENKKLi filmiõhtu: Agnes Varda “Vagabond”

17. mail kell 19.00 toimub EKA aulas Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL) fimiõhtu. Näidatakse Agnes Varda filmi ,,Vagabond” (1985). Linateose juhatab sisse noor filmientusiast Mark Kristjan Laanet. Sissejuhatus on küll eesti keeles, kuid filmil on inglise keelsed subtiitrid. 

Loe lähemalt

Lara Žagari “Herbaryum 2188” VENT Space galeriis

19. mail kell 19.00 avaneb VENT Space galeriis Lara Žagari isikunäitus “Herbaryum 2188”

Näitus on avatud 25. maini, iga päev 12.00–17.00Lara Žagar (1993) on Ljubljanast pärit visuaalne ja kaasaegne kunstnik. 

Loe lähemalt

Ehte ja sepise tudengite näitus “Säile_21:12”

18. mail kell 18.00 avatakse Pika jala väravatornis EKA ehte ja sepise II kursuse tudengite grupinäitus “Säile_21:12”

Näitus peegeldab kaheksa noore kunstniku kaemust millegi säilitamisest – seda, mis on nende arvates väärt hoidmist ja edasikandmist ning mil moel. 

Loe lähemalt

Maria Kapajeva fotonäitus Rahvusarhiivis

18. mail kell 16.00 avab kunstnik ja EKA doktorant Maria Kapajeva oma näituse „Üksikud fotod ja muu tühi-tähi“ Rahvusarhiivis Tartus, tutvustades väljapanekut inglise keeles. Kaheksa aastat tagasi püüdsid Maria Kapajeva pilku internetimüügis mõned vanad fotod. „See oli minu jaoks küllalt juhuslik ost. Ameerika vahendaja, kes seda vanade fotode müügiga tegelevat rahvusvahelist veebipoodi pidas, oli nõus kokku panema „kollektsiooni“ fotodest, mis tema meelest võiksid pärineda Eestist." 

Loe lähemalt

Tütar galerii avaneb maalikunstnik Katrin Piile isikunäitusega

13. mail avati Noblessneri linnakus uus Eesti kaasaegse kunsti esindusgalerii Tütar, mille avanäituseks on nägemisvõimet proovile panev Katrin Piile „Idülli otsingud“.

Tütar galerii asutaja ja juhi, EKA kuraatoriõppe magistrandi Mailis Timmi sõnul hakkab peagi avatav galerii esindama peamiselt noorema põlvkonna Eesti kunstnikke, aidates kaasa nende loomingu tutvustamisele Eesti-siseselt ning rahvusvaheliselt. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Maria Pukk ja Triin Jerlei kirjutavad Müürilehes aeglasest disainist

Aeglase mõtteviisi väärtustamine on sündinud taipamisest, et ressursid saavad ükskord otsa ja see on meie kujundada, millal see hetk saabub. Nii peame ka ümber mõtestama harjumuse „kiiresti, kohe ja odavalt”. 

Loe lähemalt

Margaret Tali ERR Novaatoris

"ERR Novaator jagas hiljutise artikli tulemusi Redi Koobakiga, milles analüüsisime Bart Pushaw kureeritud Kumu näitust “Erinevuste esteetika” ning selle ümber avalikkuses puhkenud diskussiooni," sõnab Margaret Tali. 

Redi Koobak ja Margaret Tali kirjutavad koloniaalsuhete kujutamisest kunstis kogumikus Postcolonial Publics: Art and Citizen Media in Europe.

Foto: Stanislav Stepaško

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram