EKA nädalakiri 20. september, 2021

EKA disainiteaduskonna disainerid Disainiööl

20.–26.09.21 vältava Disainiöö programmis osalevad mitmed osakonnad Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonnast.

Ka tänavuse festivali – mille põhifookuseks on tähelepanu juhtimine disaini üha sotsiaalsemale ning ühiskondlikumale rollile maailmas – näitustesse ja aruteludesse panustavad erinevad disaini- ja arhitektuurikoolid.

Fotol Anari Värstiku kingadisain. Foto: Anari Västrik

Loe lähemalt

EKAlased Disainiööl

Disainiööl saab näha Eesti Disainerite Liidu taaskasutusteemalist näitust SECOND CHANGE, mille raames on väljas ka Eesti Kunstiakadeemia ja Fotografiska restorani koostööprojekt “Toit ja nõu”.

EKA keraamika, klaasi, ehte- ja sepakunsti eriala tudengid kavandasid koostöös Fotografiska Tallinn restorani ja selle peakoka Peeter Piheliga toidunõusid ja -tarvikuid, mis oleksid kooskõlas restorani väärtustega.

Foto: Katrin Press

Rohkem infot

Sten Eltermaa EKA Galeriis

28.09–10.10.21 on avatud Sten Eltermaa Noore Kunstniku preemia (MA, 2020) isikunäitus „Glass Struggle / Klaasvastupanu“, mis toimub Fotokuu raames.

Sten Eltermaa on klaasi ning arhitektuuri ja linnaruumiga tegelenud 2014. aastast ning eksponeerinud seostuvaid töid mh psühhogeograafial põhinevatel isiknäitustel „Brüsseli prelüüd“ (2017) ja „Läbipaistvuse register“ (2020. 

Näitusega kaasneb virtuaalne satelliitnäitus „O.H.T.: Orbiidilt Hälbinud Tehiskaaslane“ koostöös Maria Leega. 

Loe lähemalt

EKA animatsiooni õppejõud võidutsesid EFTAl

EKA animaosakonna õppejõud võitsid Eesti filmi- ja teleauhindade ehk EFTA galal! 

Lucija Mrzljak - parim animafilm
Prof Ülo Pikkov - parim lühifilm

Palju õnne!

Allikas: EKA animatsioon

Näitused, artikkel, ankeet, loeng

Näitus: Kuidas varastada raamatuid

Näituseks EKA raamatukogu vitriinis on USA kunstniku David Horvitzi kunstnikuraamat “Kuidas varastada raamatuid”, mis sisaldab leidlikke, praktilisi, naljakaid, veidraid, romantilisi ja palju teisi õpetussõnu, kuidas raamatuid varastada.

David Horvitzi ja Edition Taube koostöös sündinud raamatuprojekt on 2013. aastast tänaseni kestev tõlke- ja kirjastamiseksperiment. Näituse korraldas EKA graafilise disaini osakonna professor ja kirjastuse Lugemik eestvedaja Indrek Sirkel

Loe lähemalt

Tunnete portree näitus Narva Kunstiresidentuuris

Narva kunstiresidentuuris (NART) on avatud näitus „Tunnete portree“ kunstnike Lydia Hannah', Diana Tamane ja Jevgeni Zolotko uudisteostega. Kuraatoriks EKA fotograafia vilistlane Laura Toots.

Näitus tõukub kolme kunstniku tundlikkusest ning eri materjalide ja motiivide käsitlemisoskusest ja vaheldumisest. Diana Tamane, Lydia Hannah ja Jevgeni Zolotko tunnusjooneks on püüdlus teatava vaikuse ning sundimatuse poole.

Rohkem infot

Kelli Gedvili "4EVER" Vent Space'is

Vent Space galeriis on avatud Kelli Gedvili näitus "4EVER". Näitus tegeleb fännimaailma suhtest muusika- ja muu kultuuritööstusega. 

Näitus põhineb kunstniku erinevate fänkondade uuringutel ja enda mälestustel.

Kelli Gedvil (s 1994) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta on lõpetanud EKA maaliosakonna BA ja kaasaegse kunsti osakonna MA ning viibinud vahetusõpingutel Ungari Kaunite Kunstide Ülikoolis ja Valand Akadeemias Rootsis.

Loe lähemalt

Sigrid Viir Draakoni galeriis

21. septembril 2021 kell 18.00 avab EKA fotograafia vilistlane Sigrid Viir Draakoni galeriis isiknäituse „Võltspuhkaja reisipäevik“.

Viiri näitus jätkab ideeliselt Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis toimunud isiknäituse „Võltspuhkaja“ temaatikaga, mille keskmes oli töö ja puhkuse piiride hägustumine kaasaegses ühiskonnas. 

Näitus jääb avatuks 9. oktoobrini.

Näitus Facebookis

Margaret Tali MoMa Post platvormil

EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut (KVI) uurijalt Margaret Talilt ilmus koos Ieva Astahovskaga New Yorgi Moodsa Kunsti Muuseumi (MoMa) platformil Post ülevaatlik artikkel rahvusvahelisest koostööprojektist “Vahendades keerulist ajalugu” (2019-2022). 

Margaret Tali foto autori kogust; Ieva Astahovska foto: Andrejs Strokins

Loe lähemalt

EKA uuring õiguskantsleri büroos

29. septembril kell 15.00 toimub Õiguskantsleri büroos EKA uuringu “Ajaloolised interjöörid ja turism” esitlus.

Tallinna vanalinn on nii elukeskkond kui ka Eesti olulisim vaatamisväärsus. Eesti Kunstiakadeemia viib juba kolmandat aastat läbi uuringut, kuidas edendada vanalinna nii, et rahul oleksid nii kohalikud kui turistid ja samas oleks pärandkeskkond hästi hoitud. Uuringu värske vahearuanne keskendub interjööridele. 

Foto: Triin Talk

Rohkem infot

EKA tootedisaineri ankeet – tutvu tootedisaini tudengitega!

Tootedisaini osakond alustab sellel õppeaastal uue uudisnupuga “Tootedisaineri ankeet”, mille vahendusel tutvustatakse kord kuus oma tudengeid ja vilistlasi nii tööstus- kui ka digitootedisaini suunalt.

Esimesel korral jagas oma mõtteid tootedisaini magistrant Oliver Kanniste, kelle looming on esindatud ka käesoleva aasta London Disainifestivali näitusel Tactile Baltics! Loe tööstusdisaini tudengite töödest Tactile Balticsi raames.

Loe ankeeti

Paul Jacksoni voltimisloeng

“Voltimine disainikeelena” on Paul Jacksoni loeng ZOOMi vahendusel SIINSEL lingil.

23. septembril, kell 16.00–17.30 toimuvas ettekandes kirjeldatakse, kuidas disainerid kasutavad voltimist ja kuidas see võib mängida olulist rolli meie jätkusuutlikus tulevikus. 

Paul Jackson on professionaalne paberikunstnik ja disainer pea 40 aastat. Ta on olnud Nike’i, Disney, Tetra Paki jt ettevõtete voltimiskonsultant.

Foto: Paul Jackson

Rohkem infot

EKA meedias

Sille Pihlak EDASIs

"Meie looduse haprus on paljuski seotud materjalidega, millega end selle eest kaitseme", sõnab EKA arhitektuuri õppejõud, doktor Sille Pihlak. 

PART arhitektuuribüroo foto

Loe lähemalt

Katrin Koov Müürilehes

Kool kui institutsioon on inertne ja tema pea pöördub aeglaselt, see aga ei peaks takistama uute koolimajade ehitamise kõrval nõukaaegsete tüüpprojektide loominguliselt kasutamist, kirjutab EKA arhitektuuri vilistlane ja õppejõud Katrin Koov Müürilehes

Saaremaa riigigümnaasium. Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

Marge Monko Postimehes

EKA fotograafia osakonna juhi, professor Marge Monko ja kunstnik Gabriele Beveridge'i äsja avatud duonäitust "Suur teeskleja" Kai kunstikeskuses kajastab Postimees

"Suur teeskleja" on avatud kuni 28. novembrini. Näitus kuulub 6. Tallinna Fotokuu biennaali satelliitprogrammi.

Foto: Renee Altrov

Loe lähemalt

Andro Mänd ERRis

Arhitektide liidu president, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri vilistlane, arhitekt Andro Mänd sõnas saates "Helikaja", et kogu kultuurirahastuse teema on otseselt seotud kohalike valimistega ning kultuurilist kaalutlust on seal kahjuks väga vähe.

Foto: Reio Avaste

Loe lähemalt

Anne Pikkov on Edgar Valteri illustratsioonipreemia nominent

21. septembril antakse lastekirjanduse keskuses üle Edgar Valter nimeline illustratsioonipreemia. Preemia nominent, EKA prorektor Anne Pikkov leiab, et tema jaoks on illustratsiooni puhul olulised nii isikupära kui ka tehniline teostus. Allikas: Kultuur.ERR

Foto: Piia Ruber

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram