EKA nädalakiri 10. jaanuar, 2021 Ei näe nädalakirja täispikkuses? Vajutage siia...

EKA Design Showcase 12. jaanuaril

12. jaanuaril toimub juba viiendat korda EKA Design Showcase, mis toob avalikkuse ette EKA disainiteaduskonna tudengite viimase aasta tulevikku muutvad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega.

Esitlusele tulevad uuenduslike toodete ja teenuste kontseptsioonid, prototüübid ja valmislahendused asutustele: Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Keskkonnaagentuur, E-residentsuse programm, Rahvusraamatukogu, Magnetic MRO, Tallinna linn jt.

Osaleda on võimalik nii EKAs kohapeal või virtuaalselt EKA TV vahendusel. Sündmus Facebookis

Loe lähemalt

EKAs alustavad tööd kaks uut uurimiskeskust

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) senat kinnitas kahe eraldiseisva uurimiskeskuse – Puitarhitektuuri keskus (PAKK) ning Muinsuskaitse ja konserveerimise labori (MUKOLA) – loomise. Kokku loodi mullu EKA-sse kolm uurimiskeskust, mida ühendab tegelemine keskkonnasäästliku ja jätkusuutliku arengu teemadega läbi disaini, arhitektuuri ja pärandikaitse.

Loe lähemalt

Infotund ja koolitusprogramm

Animatsiooni rahvusvahelise MA õppekava infotund

EKA animatsiooni osakond kutsub kõiki huvilisi osalema rahvusvahelist animatsiooni magistriõppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub neljapäeval, 13. jaanuaril 2022 kell 17.00, Zoomis.

Registreeru infotundi SIIN , Sündmus Facebookis

Lisainfo ja registreerumine

EKA ja TalTechi koolitusprogramm

EKA ja TalTech kutsuvad kõiki 9.–12. klasside õpilasi liituma uudse ja Eestis ainulaadse koolitusprogrammiga “Tuleviku insener-disainer”, mille laiem teema on kliimamuutused ja nende mõju ühiskonnale.

Programm kestab jaanuar–juuni 2022 ning selle käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri ja disaineri elukutsest. Kandideerimise tähtaeg on 20. jaanuar 2022.

Rohkem infot

Ajakiri ja koostöö

Ajakirja "Kunstiteaduslikke uurimusi" uus number on ilmunud

Erinumbrisse on koondatud artiklid, mis lahkavad kultuuripärandi eri tahke. Esimese ploki moodustavad artiklid, mis tegelevad (hilis)nõukogudeaegse keerulise pärandiga, mille laiem aktsepteerimine väärtusliku või säilitamisväärsena ei ole sugugi iseenesestmõistetav. Teise ploki moodustavad artiklid, mis tegelevad varasema, kuid samuti madalamalt hinnatud või vähem uuritud pärandiga, pakkudes uusi interpretatsioonivõimalusi.

Ajakirja saab soetada EKA raamatukogust või Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudist. Raamatukogust saab soetada ka ajakirja varasemaid numbreid

Loe lähemalt

Aksessuaari ja köite osakonna koostöö Tallinna Lastekoduga

EKA aksessuaari ja köite osakond viis läbi töötoa koostöös Tallinna Lastekoduga, kus alates septembrist kuni eelmise aasta lõpuni käisid lapsed stuudios jalatseid valmistamas ja illustreerimas.

Jõulude saabumisel soovisid projekti panustada ka Nautica keskus ning Oma King. Oma Kinga annetatud 40 paari susse, mis laste poolt illustreeriti, jõudsid novembri keskel Nautica keskusesse näitusele, kus koguti jõuluaegset külastajate arvu statistikat ning vastavalt sellele annetati 3700€ ja 500€ kunstitarvete ostmiseks

Foto: Kelian Luisk

Rohkem infot

Näitused

Marge Monko ja Maruša Sagadini "Armastuse A.B.C.D.E.F.G."

Neljapäevast, 13. jaanuarist on Hobusepea galeriis avatud Marge Monko ja Maruša Sagadini ühisnäitus „Armastuse A. B. C. D. E. F. G“. Näituse kuraator on Lilian Hiob. Näitus jääb avatuks 7. veebruarini 2022.

Näitus on hetk pidevas ja katkematus kulgemises.

EKA meedias

EKA tudeng Alina Birjuk ERR Kultuuris

EKA fotograafiatudeng Alina Birjuk avas veebinäituse "Värskelt armunud", mis räägib loo vanapaarist, kelle armulugu sai alguse pea 90-aastasena.

"Kodutänavat mööda jalutades märkasin kaht vahvat inimest samas rütmis vastu jalutamas, nad olid juba väga lähedal, kui jõudsin kiirelt telefoni taskust välja võtta ja ühe pildi klõpsata," sõnas Alina Birjuk. 
Vahendab Kaspar Viilup. Foto: Anila Birjuk

Loe lähemalt

EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski Äripäeva hommikuprogrammis

Seoses läheneva EKA Design Showcase'iga rääkisid Äripäeva hommikuprogrammi saatejuhid Hando Sinisalu ja Rivo Sarapik dekaaniga EKA tudengite ja ettevõtete disainialastest koostööprojektidest.

Kuula saadet
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest