EKA nädalakiri 6. detsember, 2021

EKA Jõuluturg 2021

12.12.21 toimub Eesti Kunstiakadeemia kõigil viiel korrusel taas traditsiooniline EKA Jõuluturg.

Ligi 100 laadalist pakub turul EKA üliõpilaste ja vilistlaste disaini ning kunstiloomingut ja mõnusat meeleolu loob noor Viljandi folkbänd Tammele.

Jõuluturg avaneb kell 11.17 ning viimased ostud saab teha kell 17.11.

Sissepääs turule on tasuta, läbi Kotzebue 1 väravate

Loe lähemalt

Näitused

Hindamismaratoni I päev: Galerii

EKA Galeriis algas EKA vabade kunstide teaduskonna Hindamismaraton

1. detsembril avas fotoosakonna hindamismaratoni 3. kursuse aine “Kunstiprojekt 4”. Õppejõud Paul Kuimet. Hindamiskomisjoni liikmed: Paul Kuimet, Kristina Õllek, Marge Monko, Reimo Võsa-TangsooTudengid: Markus Mikk, Meel Paliale, Andra Junalainen, Imbi Sõber, Elo Vahtrik, Laura Maala, Ivor Lõõbas, Joosep Kivimäe

Foto: Maris Karjatse

Loe lähemalt

Saiakangi tuba kutsub Vanalinna

Detsembris leiab Tallinna vanalinna muinasjutulises nurgataguses aset Saiakangi tuba. EKA Disainiteaduskonna tudengid kutsuvad vanalinna elanikke osa saama erinevatest ühistest tegemistest.

Juhendajad: Eelike Virve ja Eva Liisa Kubinyi
Kursus: Sotsiaalse innovatsiooni disain (Disainiteaduskonna valikaine)

Saiakangi tuba Facebookis

Rohkem infot

"Abstraktsed seisundid" ARSis: ehe ja sepis, klaas, keraamika

Alates neljapäevast, 9. detsembrist 2021 on ARS Projektiruumis avatud EKA ehte- ja sepakunsti, klaasikunsti ning keraamika 2. kursuse installatsioonikunsti näitus “Abstraktsed seisundid.”

Näitus jääb avatuks 12. detsembrini 2021.

Loe lähemalt

Urbanistika tudengite näitus "Fitness ja linn"

Detsembris kutsub urbanistika õppekava kahele avalikule üritusele. 7. detsembril avavad tudengid näituse “Fitness ja linn”, mis toob kokku teemad eluasemest ja hoolest normatiivsuse ja semio-kapitalismini, küsides, kuidas “fitness” toodab kaasaegses linnas väärtust. 

Hoia ennast sündmustega ühel lainel urbanistika kodulehel.

Rohkem infot

Tallinna viidasüsteemi loome EKAga

25. novembril leidis Balti jaama turu juures aset Tallinna uue viidasüsteemi koosloome töötuba. Töötuppa oli kaasatud Graafilise disaini osakonna III kursuse tudengid ja Tallinna linnaametnikud Strateegiakeskusest, Keskkonna- ja Kommunaalametist, Kesklinna valitsusest ning Transpordiametist.

Töötoa eesmärgiks oli valideerida esialgset viidakontseptsiooni, mis põhineb Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna linna koostööprojekti raames läbi viidud kasutajauuringul.  

Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

Konkursid

Aksessuaari- ja köitedisaini osakond 105. näituse konkurss

Eesti Kunstiakadeemia aksessuaari- ja köitedisaini osakond tähistab märtsikuus 105. sünnipäeva.

Avaliku konkursi raames kutsutakse üles osakonna tudengeid ja vilistlasi mängima oma loomingus radade kontseptsiooni ja teel olemise mõttega ning esitama autoriloomingut näitusele “Perspektiivid”.

Näituse kuraatoriks Helen Sirp. 

Loe lähemalt

Pihlak ja Tuksam said EKA rakenduslike teadustööde konkursi peapreemia

Tänavu septembri keskpaigaks laekus Eesti Kunstiakadeemia rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile 18 uurimistööd.

Komisjon, koosseisus Jaanus Vahesalu, Reet Aus, Kai Lobjakas, Martin Melioranski ja Pille Epner, otsustas välja anda viis preemiat.

Peapreemia / ettevõtluskoostöö eriauhind määrati Sille Pihlakule ja Siim Tuksamile, projekti “ELEMENTaarne bussipeatus” eest. 

Rohkem infot

NART kutsub 2022

NART kuulutab välja 2022. aasta residentuurideks konkursi, kuhu on oodatud kandideerima nii professionaalid kui ka noored kunstnikud, disainerid, mõtlejad, kuraatorid ja teised loomeinimesed.

Kandideerimise tähtaeg on 23. detsember 2021.

Narva kunstiresidentuur on ainulaadne kultuuriplatvorm, mille kutsusid ellu Eesti Kunstiakadeemia, Narva Gate ja Eesti Kultuuriministeerium

Loe lähemalt

Tiina Pärtel Aasta Lõimumispreemia lauareaat

Kategoorias „Aasta sõnumikandja“ pälvis lõimumispreemia Tiina Pärtel, kelle loodud taskuringhääling „Found in Estonia“ (Eestis leitud) tutvustab eestlastele siin elavaid välismaalasi isiklike ja humoorikate kogemuslugude kaudu. 

Tiina Pärtel on EKA tootedisaini vilistlane, vedas pikalt ESTILC kursuse keeleprogrammeerimise projekti. 

Rohkem infot

Konverents, seminarid, disain

Transform4Europe doktorikonverents uurib jätkusuutlikku arengut COVID-19-järgsel digiajastul

Esimene iga-aastane Transform4Europe doktorikonverents “Ühiskondlikud muutused ja jätkusuutlik areng Covid-19 järgsel digiajastul” toimub sel nädalal, 8.–9. detsembril.

EKA-t esindavad konverentsil kunstikultuuri teaduskonna dekaan, professor Hilkka Hiiop ja dotsent Riin Alatalu.

Loe lähemalt

EKA ekipaaž visiooniseminaril

1. detsembril toimunud Tallinna Tehnikakõrgkooli visiooniseminaril esindasid Eesti Kunstiakadeemiat rektor Mart Kalm, professor Toomas Tammis ja doktorand Johan Tali.

Visiooniseminaril uuriti, kuidas ehitab Eesti aastal 2021 ja kuidas soovib seda teha aastal 2050.

Loe lähemalt

Ringdisaini teenuste kogemuslugude seminar

Tuleb ringdisaini teenuste kogemuslugude seminar. 

Jõuluhõnguline vestlusõhtu toimub kolmapäeval, 8. detsembril kell 15.00–17.00 Eesti Disainikeskuse kontoris (Telliskivi 60a/7, II korrus).

Arutelu käimalükkamiseks kuulame kaht hiljutist ringdisaini teenuse kogemust: EKA tootedisaini külalisprofessor Mihkel-Emil Miku ja Tähe-Kai Tillo (Stuudio Leek) ning Mayri Tiido kogemust. 

Loe lähemalt

TAHVEL ft. EKA digitootedisaini tudengite lahendused

TAHVEL ft. EKA ehk FB live ülekanne EKA digitootedisaini tudengite lahendustest TAHVLI õppeinfosüsteemi arendamiseks kasutajate perspektiivist.

Õppeinfosüsteem TAHVEL on HARNO sõnul kirjeldatud järgmiselt: “Projekti eesmärk on muuta kutseõppeasutustes ja rakenduskõrgkoolides õppetöö administreerimine efektiivsemaks.” 

Rohkem infot

Magistriõppe infotunnid

Graafilise disaini magistriõppe avatud uksed veebis

Graafilise disaini rahvusvahelise magistriõppe avatud uste sündmus Zoomis toimub kolmapäeval, 8. detsembril, kell 17.00–18.00. 

Sündmusel on võimalik kuulda täpsemalt õppekava kohta, kohtuda tudengite ja õppejõududega ning küsida küsimusi. 

Foto: Peninsula Productions

Loe lähemalt

Urbanistika õppekava magitrsiõppe infotund

EKA urbanistika eriala kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema rahvusvahelist õppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub neljapäeval, 9. detsembril 2021 kell 16.00 Zoomis.

Hea võimalus teada saada, kuidas toimub magistriõpe urbanistika erialal.

Rohkem infot

Doktoritööde kaitsmised

Greta Koppeli doktoritöö kaitsmine

10. detsembril, kell 15.00 kaitseb EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute eriala doktorant Greta Koppel doktoritööd „Hüvasti, konossöörlus? Kunstiteos kui kunstiajaloolise uurimise kese“ („Farewell to Connoisseurship? Work of Art in Focus of Art Historical Research“).

Avalikku kaitsmist saab jälgida Zoomi vahendusel.

Doktoritöö juhendaja: prof Krista Kodres

Foto: Luk Monsaert

Loe lähemalt

Rait Rosina doktoritöö kaitsmine

13. detsembril kaitseb EKA kunsti ja disaini eriala doktorant Rait Rosin doktoritööd „Sotsiaalne kunst kui ühiskondlike normide kasvulava: kunstnike ja kunstipubliku vastastikused ootused Eesti väikelinnades“ (“Social Art as the Source for Changing Social Norms: Artists' and Art Viewers' Expectations in Estonian Small Towns”).

Avalik kaitsmine toimub algusega kell 10.00 Põhja pst 7, ruumis A101.

Osalemiseks palume registreerida SIIN

Rohkem infot

EKA meedias

Edith Karlson Eesti Ekspressis

Kunstikriitik Kaisa Eiche kirjutab Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatud EKA skulptuuri ja installatsiooni vilistlase Edith Karlsoni näitusest „Süütuse tagasitulek“

Foto: Paul Kuimet

Loe lähemalt

EKA disaininäitus Virumaa Teatajas

"Disainikuu raames üles seatud Eesti Kunstiakadeemia tudengite disainitööde näitus Rakvere Põhjakeskuses toob värvikalt esile, et dekoreerimine, kaunistamine ja meeldivate esemete loomine on disaini sisust vaid murdosa", kirjutab Virumaa Teatajas Inna Grünfeldt

Disaininäitusest ka Kuulutajas.

Foto: Marianne Loorents

Rohkem infot

EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski kõneleb Terevisioonis disaini inimlikustamisest

Millisel viisil püüab kaasaegne disain end inimesele lähemale tuua, et olla läbi oma funktsiooni ja välimuse inimese silmis hingestatud ja kutsuma disainiga suhestuma, räägib EKA disaini teaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski. Intervjueerib Liisu Lass

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram