EKA nädalakiri 23. jaanuar, 2023

EKA Design Showcase 2023

Juba kuuendat aastat toimuv EKA Design Showcase gala toob taas publiku ette EKA tudengite viimase aasta parimad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega. Ootame osalema kõiki EKA praegusi ja tulevasi koostööpartnereid ning tulevikudisaini huvilisi!

REGISTREERUMINE

Loe lähemalt

EKA avab kolm uut disaini magistriõppekava

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskond avab tänavu vastuvõtu kolmele uuele magistriõppekavale – ringdisain, sotsiaalne disain ja taidestuudium (Craft Studies), mis tegelevad aktuaalsete väljakutsetega ühiskonnas, kasutades disaini meetodeid. 

Foto: Valdek Laur

Loe lähemalt

EKA graafilise disaini magistriprogrammi infotund

Teisipäeval, 26. jaanuaril kell 18.00–19.00 toimub Zoomis EKA graafilise disaini magistriõppekava infotund kõigile huvilistele. Tegu on rahvusvahelise (st ingliskeelse) magistriõppekavaga, kuhu vastuvõtt algab juba 1. veebruaril ning avalduste tähtaeg on 6. märts, 2023

REGISTREERU hiljemalt esmaspäeval, 23. jaanuaril, kell 18:00 sellel lingil.

Loe lähemalt

EKA uuring: disainerid kudusid vanadest teksadest uued mütsid

Eesti Kunstiakadeemia ja partnerite koostööl läbi viidud teadusarendusprojekt näitas, kuhu liiguvad Eestis tekstiilijäätmed ja mida nendega teha saaks. 

Eesti Kunstiakadeemia DiMa juhitud ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel läbi viidud 1,5 aastat kestnud projekt "Eestis tekkivate tekstiilijäätmete ringlussevõtu ja tootearenduste lahenduste väljatöötamine" on jõudnud lõpule ning valminud on projekti tulemusi kokkuvõttev raport (TUTVU SIIN). 

Loe lähemalt

Uniarts Helsinki rektor ja prorektorid külastasid EKAt

Eelmisel nädalal külastasid EKAt Uniarts Helsinki rektor ja kaks prorektorit.

Uniarts Helsinki pakub kõrgeimat haridust muusika, kaunite kunstide, teatri ja tantsu alal. Ülikool asutati 2013. aastal, mil ühendati Kujutava Kunsti Akadeemia, Sibeliuse Akadeemia ja Teatriakadeemia

Fotol: Uniarts Helsinki rektor ning muusika magister Kaarlo Hildén, EKA prorektor Anne Pikkov, EKA õppeprorektor Anu Allas, Sibeliuse Akadeemia haridusprorektor Marjo Kaartinen, teadusprorektor Jaana Erkkilä-Hill ja EKA rektor Mart Kalm.

Loe lähemalt

EKA arhitektuuritudengid aitavad Mustamäe hüppetorni teha

Mustamäe suusahüppetornide rekonstrueerimisplaanid jätkuvad – alustati koostööd Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriosakonnaga.

Eelmisel aastal valmis hüppemäe geoalus ja ehitise ekspertiis, samuti makett ja eskiis. Materjale saavad kasutada EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava tudengid, kes hakkavad sel aastal arhitektuuriteaduskonna professor Andres Ojari juhendamisel koostama ja analüüsima Mustamäe hüppemäe profiilmudelit.

Loe lähemalt

Doktoriõpe ja Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut

Ettevalmistus doktoriõppeks EKAs

Doktorikool kutsub ettevalmistuskursusele kõiki, kes soovivad astuda EKA loovuurimuslikku doktorantuuri. Loovuurimus lähtub kunstniku, disaineri ja/või arhitekti erialasest tegevusest ning selle väljundiks on uus teadmine, mis saab vormi nii loomepraktikas kui ka kirjalikus uurimuses. 

Britta Benno "Saamisest maa(stiku)ks" näitusevaade. Foto Jürgen Vainola

Loe lähemalt

KVI avatud loeng: Näituse ajalood ja dokumentatsiooni roll

30. jaanuaril kell 17.00 toob loeng kokku hiljutise uurimustöö Ukraina 20. sajandi kunstiajaloo kirjutamise võimalustest olukorras, kus kunstiajaloo kaanon siiani puudub. Keskendudes nõukogude perioodi ja selle järgsele kunstile, esinevad kunstiajaloolased Olga BalashovaLizaveta German ja Svitlana Biedarieva. 

Tänavanäitus Harkivis, 1963, Iryna Bakhchanyani isiklikust arhiivist.

Loe lähemalt

KVI uurimisseminar: Stiil ja tähendus

KVI (Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut) uurimisseminaris tutvustavad Tiina AbelKristina JõekaldaKrista KodresLiisa-Helena Lumberg-ParamonovaKädi Talvoja ja Johannes Saar oma äsja lõppenud EKA teadusgrandi „Stiil ja tähendus. Eesti kunstiteaduse distsiplinaarsed teisenemised“ (2021–2022) tulemusi.

Foto: Liisa-Helena Lumberg

Loe lähemalt

Näitused

Antropotseeni teemaline disaini ja rakenduskunsti ning MACA õppekavade ühisnäitus

26. jaanuaril kell 18.00 avatakse Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis (Pühavaimu 5) EKA disaini ja rakenduskunsti ning MACA ühisnäitus Staying in the Compost: Ghosts and Monsters of the Anthropocene.

Näitusel on esitatud disaini ja rakenduskunsti ning kaasaegse kunsti magistrantide tööd, mis on tehtud sügissemestril toimunud Taavi Hallimäe ja Sandra Kosorotova juhendatud kursuse Ghosts and Monsters of the Anthropocene raames. 

Loe lähemalt

Prognoos ja fantaasia

Näitus tulevikuutoopiate, ennustuste ning arhitektuuri- ja kunstifantaasiate kohtumispunktidest.

20. jaanuarist on Rotermanni soolalaos avatud suurnäitus Prognoos ja fantaasia: piirideta arhitektuur 1960.–1980. aastatel, mis uurib tulevikuutoopiate, ennustuste ning arhitektuuri- ja kunstifantaasiate kohtumispunkti 1960.–1980. aastatel. 

Visuaalil: Lev Nussbergi "Bionkineetilise keskkonna vaade", 1967

Loe lähemalt

Raili Keivi kureeritud näitus "Tuba"

Alates 21. jaanuarist näeb Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi galeriis Raili Keivi näitust"Tuba", kus Keiv on muuseumi kogust välja valinud Eesti keraamikute peamiselt 1960.–80. aastatest pärinevad ja disainiklassikaks saanud nõud ning liitnud need koos enda loominguga uueks ja ajatuks koosluseks. 

Loe ka Silvia Pärmanni intervjuud Raili Keiviga

Loe lähemalt

EKA disaini magistrantide näitus "Keha ja identiteet"

Narva Kunstiresidentuuris on 29. jaanuarini avatud EKA disainiteaduskonna magistrantide pop-up näitus Keha ja identiteet, mille kuraatoriteks moeosakonna professor Piret Puppart ning külalisõppejõud Annamari Vänskä Aalto ülikoolist.

Antud näituse eesmärk oli õppida tundma keha ja sellega seotud identiteedimarkerite kaasamise võimalusi loomeprotsessis. 

Loe lähemalt

EKA töötajate tuur näitusel “Kunst või teadus” Kumus

25. jaanuaril kell 16.00 toimub EKA töötajate tuur näitusel "Kunst või teadus" Kumu kunstimuuseumis. Tuuri viivad läbi kuraatorid Kadi Polli, Kristiina Tiideberg ja Linda Kaljundi

Illustratsioon A. Posteli ja F. J. Ruprechti koostatud raamatule “Illustrationes algarum” (Vetikate pildid). Peterburi, 1840

Loe lähemalt

Muinsuskaitse

Kukk ja Kana taas Lillepaviljonis

Tallinna Lillepaviljoni restaureerimistööde käigus leidsid ehitajad hoone tagant põõsast šamotist linnuskulptuurid, mis toimetati EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakonda Ekke Janiski tiiva alla taastuma. Pikkade otsingute tulemusena tuvastati nii töö autor kui ligikaudne dateering – skulptuurid pärinevad keraamik Maie Lutteri loomingust ning on valminud 1970. aastate keskel. 

Fotol Taavi Tiidor, Maris Mändel, Hilkka Hiiop, Ekke Janisk, Kukk ja Kana Lillepaviljonis

Loe lähemalt

Auhind

EKA vahetustudeng Katarína Nemcová võitis ECCO Design Labil

EKA aksessuaari ja köite osakonna vahetustudeng Katarína Nemcová (CZ) võitis rahvusvahelisel ECCO Design Lab konkursil auhinnalise kolmanda koha.

Katarína Nemcová esitatud kavand kannab pealkirja Let’s Stay Hands Free (Jätkem käed vabaks). Juhendas Kelian Luisk.

Loe lähemalt

Tootedisain

Tootedisaineri ankeet: Priit Kangur

Tootedisaineri ankeedis magistrant Priit Kangur, kes on osalenud edukalt Garage48 tegemistes ja huvitub kõigest, mis seotud disaini ja disainimisega. Priidu leiab alati üritustelt ja workshopidelt, kus tegutsevad tootedisaini tudengid. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Duo Ruut KEXP platvormil

EKA tööstusdisaini tudengi Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebase muusika Duo Ruut show maailmakuulsa KEXP muusikaplatvormil. 

KEXP esitleb Duo Ruut live-esinemist Prantsusmaal Rennes'is Salle de la Cité's Trans Musicales, salvestatud 7. detsembril, 2022.

Vaata

Kaido Ole ja Urmas Lüüs OP-is

Endised ja praegused EKA õppejõud Kaido Ole ja Urmas Lüüs värskes saates OP

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram