EKA nädalakiri 24. jaanuar, 2021

EKA annab koostöös Euroopa tippdisainikoolidega välja jäätkusuutliku disaini õpetamise tööriistad

Londoni Moekolledžis asuv Säästliku moe keskus (UAL) teatab FashionSEEDS-i käivitamisest, mis on uhiuus tasuta platvorm terve maailma moekoolitajatele, jätkusuutlikuks õpetamispraktikaks moedisainis säästliku moedisaini kaudu.

Platvorm on loodud Euroopa moeülikoolide võrgustiku poolt, kuhu kuuluvad Londoni Kunstiülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Milano Polütehnikaülikool ja Disainikool Kolding. FashionSEEDS pakub viise, kuidas mõelda ja tegutseda, et näidata jätkusuutliku moedisaini positiivset mõju ja distsipliini tänases maailmas.

Loe lähemalt

EKA Kirjastus ilmutas Bruno Latouri "Kuhu maanduda?"

EKA Kirjastus andis välja prantsuse antropoloogi ja teadusloolase Bruno Latouri uut kliimarežiimi lahkava "Kuhu maanduda?". Raamat esitab tema nägemust uuest poliitilise orientatsiooni suunast, mis on vajalik tänapäevase maailma ja sellega toimuva mõistmiseks. 

Avaldatuna originaalis 2017, muutus see raamat juba järgmisel aastal rahvusvaheliseks bestselleriks, millest ainuüksi inglise keeles tehti 2018 aasta jooksul 8 trükki.

Loe lähemalt

Töötoad

Toimus töötoa “Hüljatud maastike” tulemuste esitlus

Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse, arhitektuuri ja sisearhitektuuri ning Tallinna Tehnikaülikooli insenerieriala tudengid tegid taas koostööd “Hüljatud maastike” töötoas. Seekordne teema „Tark lammutus“ toetab Life IP BuildEst WP5 ringmajanduse projekti eesmärke. Töötoa tulemuste esitlus toimus 21. jaanuaril. 

Töötuba keskendus Põlvamaal Peril asuva Ado Eigi ja Ann Toone 1970. aastatel kunagisse mõisasüdamesse projekteeritud Ed. Vilde nimelise kolhoosikeskuse problemaatikale.  

Foto: Tüüne-Kristin Vaikla

Loe lähemalt

EKA animatsiooni magistrantide 2021. projektsioonikaardistamise töötuba

EKA animatsiooni magistrantide 2021. aasta projektsiooni mappingu töötuba toimus 11.–25. jaanuaril, 2021.

Juhendajad: Taavi Varm ja Ville Hyvönen

Tudengid:
Dashka Dementeva, Anastasija Evnovitš, Hleb Kuftseryn, Paul Klooren, Jon Henry Marvin Faltis, Milly Yencken, Ada Napiorkowski, Kaimar Lomp, Sophia Michele Bazalgette, Evrida Papaiakovou, Aspasia Kazeli

Töötoas käsitleti projektsioonikaardistamise erinevaid tehnikaid ja tehnoloogilisi võimalusi. 

Rohkem infot

Infotunnid

EKA interaktsioonidisaini eriala rahvusvahelise õppekava infotund

EKA interaktsioonidisaini eriala kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema rahvusvahelist õppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub täna, esmaspäeval, 24. jaanuaril, kell 17.00, Zoomis.

Hea võimalus teada saada, kuidas toimub magistriõpe interaktsioonidisaini õppekaval, kuidas valmistuda sisseastumiseks ja mida kandidaatidelt oodatakse. 

Sündmus Facebookis 

Loe lähemalt

HÕS. EKA lõpetajate tagasiside seminar

Üliõpilased, õppejõud, õppekava juhid, õpet toetavad spetsialistid ning juhtkond on oodatud Hea Õpetamise Seminari EKA lõpetajate tagasiside (2019–2021) esitlusele kolmapäeval, 26. jaanuaril, kell 13–15, ruumis A501.

Millest räägib tagasisides EKA vilistlane? Mida väärtustatakse ja milles saaksime paremaks? Kuidas ja mida tahavad selle peale öelda meie praegused üliõpilased?

Rohkem infot

Konkurss

Avatud konkurss Fashion for Change Accelerator Programme projektile

EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labor (JDML) osaleb 2021–2024 aastal Euroopa koostööprogrammi COSME raames toimuvas rahvusvahelises koostööprojektis “Fashion for Change”, mille eesmärgiks on toetada projektis osalevate väikese ja keskmise suurusega moe- ja tekstiilivaldkonna ettevõtete muutumist jätkusuutlikumaks ja aidata neil integreerida oma ärimudelitesse ringmajanduse põhimõtteid. 

Loe lähemalt

Näitused

Lisette Sivardi ja Karl Joonas Alamaa aktsioon “õmblusteta 10. jaanuar”

10. jaanuaril toimus Tallinna kesklinnas Lisette Sivardi ja Karl Joonas Alamaa korraldatud aktsioon “õmblusteta 10. jaanuar”, üheskoos LGBT Ühinguga ja Optimist Creative’iga.

Mitmetest erisugustest kangajääkidest õmmeldud 23x13m suur ja 68 kilogrammi kaaluv vikerkaarelipp on EKA moedisaini osakonna tudengite Karl Joonas Alamaa ja Lisette Sivardi koostöös valminud teos. Töö sümboliseerib pilti ühiskonnast, kus kedagi ei jäeta kõrvale.

Loe lähemalt

VENT Space näituste konkurss 2022

VENT Space kutsub kunstnikke/ kuraatoreid / kollektiive esitama oma avaldusi 2022 aasta näituste programmi. Näituste programm algab märtsist.

VENT Space ootab nii individuaal- kui ka grupinäitusi, mille fookus on kaasaegse kunsti praktikatel ja julgustab eksperimentaalset lähenemist ning mis on valmis õõnestama standardseid kunstivorme.

Rohkem infot

Lisette Lepiku näitus "Eeva aed" galeriis Uus Rada

Reedel, 28. jaanuaril kell 18.00 avatakse Uus Rada galeriis Lisette Lepiku maalinäitus ‘’Eeva aed’’.

EKA maalikunsti tudengi Lisette Lepiku isikunäitusel saab näha lillemotiivi kujutavat õlimaalide seeriat.

Loe lähemalt

EKA meedias

Vilve Unt Klassikaraadio "Delta" saates rääkimas oma võidutööst

EKA moestilistika õppejõu Vilve Undi moekollektsioon "Ääremaa… / Periphery…" võitis mainekal Los Angelese rahvusvahelisel disainikonkursil International Design Awards (IDA) moedisaini kategoorias pronksauhinna. Klassikaraadio "Delta" saates rääkis Unt Nele-Eva Steinfeldile võidukollektsioonist ja muljetas tänapäeva moetrendidest. 

Kuvatõmmis videost "VILVE UNT - Hõbenõela nominent ja võitja"

Kuula lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram