EKA nädalakiri 16. mai, 2022 Ei näe nädalakirja täispikkuses? Vajutage siia...

EKA lõputööde festival TASE ’22 avaneb 27. mail

27. mail kell 16.00 avaneb Eesti Kunstiakadeemias igakevadine lõputööde festival, mille keskmeks on lõputööde näitus. Koos peanäituse avamisega avalikustatakse ka veebileht tase.artun.ee

Näitusel osalevad vabade kunstide, arhitektuuri, disaini ja kunstikultuuri magistrantuuri lõpetajad, lisaks näitavad oma taset ka vabade kunstide ja disaini bakalaureusetaseme lõpetajad.

Suurem osa töid on eksponeeritud läbivalt EKA peahoone kõigil korrustelEKA Galeriis ja Väligaleriis. Lisaks saab lõputöösid külastada ARSi Kunstilinnaku projektiruumis, showroomis ja ruumis nr 112, Vent Space’is, Rotermanni linnakusKanuti Gildi Keldrisaalis, Lai 31 Linnateatri kontoriruumides ja Kadrioru Kunstimuuseumis

Loe lähemalt

Näitused

Grupinäitus “Ideations of the World” Uue Loomingu Majas

Grupinäituse avamine 21. mail kell 19.00, klubis ULM, Manufaktuuri 7. 

Kunstnikud on EKA tudengid Alyona Movko-Mägi, Ats Kruusing, Cloe Jancis, Kati Müüripeal, Lara Brener, Laura Liventaal, Maris Paal, Noah Emanuel Morrison, Samuel Lehikoinen, Zody Burke.
Kuraator on EKA kuraatoriõppe tudeng Liisi Kõuhkna.

Näitus on üleval 26. maini ja kattub Muuseumiööga.

Loe lähemalt

Ott Kattel Suur-Karja 10 vitriingaleriis

12.05–19.05 Suur-Karja 10, Ott Kattel “196. hooaeg”

Fotokunstniku sõnul: 

"Lunatšarski draamateatri näitlejad on jõudnud Tallinnasse! Lubage tutvustada: Jõululaps, Rüütel, Mr. Xavier ja Mehe kehaga koer. Kollaaž on kokku pandud endisest sõjaväebaasist leitud negatiividest, mis on tõenäoliselt pildistatud 1970. aastate alguses."

Loe lähemalt

Mia Tohver Suur-Karja 7 vitriingaleriis

12.05–19.05 Suur-Karja 7, Mia Tohver "Jonas & Johannes" 

Fotokunstniku sõnul: 

"Kui mõelda sõnapaarile “kaunid jalad’’, võib sellega esmalt seonduda mõte millestki naiselikust ja võrgutavast, mille peegeldused reklaamikultuur meie meelelaadi salamisi on talletanud. Mis oleks, kui stereotüüpsed ja piiravad standardid muutuksid hoopis mänguliseks eneseväljenduseks, kus naiselikke aksessuaare võivad kergelt kanda kõik, olenemata nende soolisest identiteedist?"

Loe lähemalt

EKA ehte ja sepise tudengite ühisnäitus "Nihe"

19. mail avatakse Tallinna vanalinnas, Uus tn 4, Eesti Kunstiakadeemia ehte ja sepise eriala 2. kursuse tudengite ühisnäitus “NIHE”, kus arutatakse muutuse erinevaid seisundeid.

Näitusel osalevad Anna–Maria Vaino, Ardo Teesalu, Bianca Triinu Toots, Ellen Axberg, Hugo Toss, Margus Elizarov, Camilla Prey, Villu Mustkivi, Visa Eino Eduard Nurmi.

Töid on juhendanud EKA ehte ja sepise eriala õppejõud Nils Hint, Eve Margus. 

Loe lähemalt

Avatud loeng, konkurss, õpe, stipendium

Adrianus Kunderti avatud loeng: New Crafts

19. mail toimub EKA treppidel, ruumis A100 Hollandi disainer Andrianus Kunderti avatud loeng.  

Kundert tegeleb tootedisaini ja ruumikujundusega ning on entusiastlik korvipunuja. Tema disainikeelt iseloomustavad mängulisus ja eksperimenteerimine. Loengus tutvustab disainer oma töömeetodit, tuues välja mõned projektid, millega seni töötanud on – kliendid mh Jongeriuslab, Susan Bijl, Crafts Council ja Envisions

 

Loe lähemalt

EKA arhitektuuri tudengid võitsid Putukaväila konkursi

Putukaväila installatsioonivõistlusel valis rahvusvaheline žürii välja installatsioonid „Põhukabel“, mille autorid on EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala magistrant Eneli Kleemann ja EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengid Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Mia Martina Peil, Marie Anette Veesaar, Arhitektibüroo Peil OÜ; „Roo“, mille autorid on EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise vilistlane Triin Vallner ning Ko Ai.

Žürii äramärkimise pälvis kogukonnaga koos ehitatud paviljon ja sündmusteruum „Punutis”, mille
autorid on EKA arhitektuuriteaduskonna õppejõud Laura Linsi ja Roland Reemaa.

Visuaalil Putukaväila konkursi võidutöö „Põhukabel“

Loe lähemalt

Kunstihariduse tuleviku töötoa kokkuvõte

24.03.2022 toimus EKAs europrojekti Futures Art School Trends 2045 raames õppejõududele suunatud töötuba, mis pakkus võimaluse välja mõelda kunsti kõrghariduse platvorm Eesti konteksti aastaks 2045. 

Töötuba viisid läbi projekti partnerid Uniartsist, Kai Lehikoinen ja Satu Tuittila.

Osalesid: Tüüne-Kristin Vaikla, Kadri Kangilaski, Juss Heinsalu, Frederik Klanberg, Eva Liisa Kubinyi, Stella Runnel, Kristiina Krabi-Klanberg, Marge Robam, Katrin Koov ja Henri Hütt.

FAST45 kohta saab rohkem lugeda SIIT ja SIIT

Loe lähemalt

Anton Uessoni stipendium Mia Martina Peilile

Tallinna linna Anton Uessoni stipendiumi komisjon  otsustas määrata 2022. aasta stipendiumi EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengile Mia Martina Peilile. 

Seitsmest stipendiumikandidaadist tõusis esile Peili magistritöö teemavalik, selle käsitlus ning olulisus Tallinna kontekstis. Mia Martina Peili magistritöö „Tööstusruumi sidumine linnaga Vesse asumi näitel“ keskendub Lasnamäe elamualade ja Ülemiste City terviklikuks linnakeskkonnaks sidumisele Vesse piirkonna abil. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Kadri Kangilaski juhendatud EKA tudengite ühisnäitusest Eesti Päevalehes

Kultuurikriitik Elsbeth Hanna Aarsalu kirjutab Eesti Päevalehes, kuidas "EKA tudengite ühisnäitusel kõneles luule, mis on muusika ja rütmiga soojades suhetes." EKA maali õppejõud Kadri Kangilaski juhendatud näituse „επούλωση, parantuminen, heilung, guarigione, tervenemine, healing, genezing, helande, зцiлення, slánú, sanando, helbredelse” on avatud aadressil Marati 5 avatud 21. maini. Lähem info EKA veebis.

Foto: Anlil Sonn

Loe lähemalt

Reet Aus sai Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks

Järgmisel õppeaastal asub Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks moe-, filmi- ja teatrikunstnik ning EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labori DiMa ringdisaini teadussuuna juht Reet Aus, kes võtab ametijärje üle Hasso Krullilt.

Foto: Kristi Heil

Loe lähemalt

In memoriam

Margarita Teeääre 03.06.1949–09.05.2022

Sügava kurbusega leiname armsat moeeriala kauaaegset ja legendaarset õppejõudu ja meistrit, päikselist Margarita Teeääret. Hüvasti, armas sõber, kolleeg, õpetaja.

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest