EKA nädalakiri 13. detsember, 2021

EKA loomepreemia nominendid on teada....

Eesti Kunstiakadeemia loomepreemia nominendid 2021. on esitatud. 

Nominendid esitasid EKA arhitektuuriteaduskond, disainiteaduskond, kunstiklutuuri teaduskond ja  vabade kunstide teaduskond.  

Visuaalil Ackermanni skulptuur Toomkirikus – Andres Uueni 3D mudel

Vaata nominente....

EKA avaldab meelt

9. detsembril toimus meeleavaldus kõrghariduse alarahastatuse probleemile tähelepanu juhtimiseks.

Esindatud olid Eesti Üliõpilaskondade Liit, Akadeemiliste Ametiühingute Nõukogu ja Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikool, TalTech.

Skulptuuri “Kont” autor on Lauri. 

Foto: Kirke Kangro

Rohkem infot

Sille Pihlak Eesti Noorte Teaduste Akadeemia liige

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) valis 32 kandidaadi seast oma liikmeks ka EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise doktor Sille Pihlaku. 

EKAt on Eesti Noorte Teaduste Akadeemias ka esindanud Eva Näripea ja Kärt Ojavee.

Foto: Janis Kokk

Loe lähemalt

EKA Kirjastus ilmutab raamatu "Taidur"

15. detsembril kell 18.00 esitletakse Eesti Kunstiakadeemia Monumentaalstuudios (B205, Põhja pst 7) ühiskonnateadlase Richard Sennetti raamatut „Taidur“ (EKA Kirjastus).

Esitlusele järgneb vestlusring, millest võtavad osa konservaator ja EKA kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiop, EKA aksessuaaridisaini osakonna juht, disainer Stella Runnel ning EKA skulptuuri ja installatsiooni stuudio juhataja, kunstnik Erik Alalooga. Vestlust modereerib Urmas Lüüs

Rohkem infot

Näitused

Tõnis Saadoja WIELSi kunstikeskuses, Brüsselis

Belgias, Brüsselis, WIELSi kunstikeskuse projektiruumis on 19. detsembrini avatud EKA joonistamise õppetooli juhataja, dotsent Tõnis Saadoja näitus „September, oktoober, …“.

Näitusel on väljas kuus õlimaali, mis moodustavad suurema osa hetkel töös olevast maaliseeriast „September, oktoober, …“. Kaks neist on Eesti publikule tuttavad 2020. aastast, mil need olid väljas Tallinna Kunstihoone näitusel „Olgu te hoitud ja armastatud“.

Fragment Tõnis Saadoja maalist „Oktoober. Roosakashall“. Õli, lõuend

Loe lähemalt

Tootedisaini magistrantide näitus "Seisak" T1-s

T1 kaubanduskeskuses avatakse 21. detsembril, kell 17.00 tootedisaini magistrantide näitus “Seisak”. 

EKA tootedisaini esimese kursuse magistrandid kutsuvad tähendusrikkalt pühade perioodil ning uue aasta alguses näitusele “Seisak”, mis on valminud aine “Eksperimentaalne vorm ja süsteem” raames. 

Näitus jääb külastajatele avatuks 30. jaanuarini.

Rohkem infot

EKA Väligaleriis näitus "Kaev": Maria Metsalu jt

19.detsembril kell 17.30—19.00 avatakse EKA Väligaleriis, Kotzebue tn 1, Maria Metsalu, Jaakko Pallasvuo ja Tarvo Porrosoni näitus "Kaev". 

Tegemist on osaga etendusest “Kaev” Kanuti Gildi SAALis, kus kolm kunstnikku esitlevad EKA Väligaleriis samanimelist pseudoarhailist fotoseeriat. 

Avamine leiab aset EKA sööklas ja sissepääs toimub Väligalerii kõrval oleva klaasukse kaudu Covid-tõendi alusel.

 

Loe lähemalt

EKA Raja majas installatsiooni ja skulptuuri eriala tudengite kunstiinstallatsioon

Reedel, 17. detsembril kell 19.00 avatakse Raja majas installatsiooni ja skulptuuri eriala II kursuse tudengite kunstiinstallatsioon “Sa elad ikka veel vaikuses minu seinte vahel” (“You Still Live In the Silence Between My Walls”).

Sellel näitusel küsivad kunstnikud, mis on linna kuju? Kuidas vaadata aja möödumist? Kuidas olla täiesti paigal, kui kõik sinu ümber muutub?

Rohkem infot

Graafika tudengite näituse “Asjad ja mitteasjad” Haapsalu Linnagaleriis

1. detsembrist 2. jaanuarini Haapsalu Linnagaleriis avatud näitusel “Asjad ja mitteasjad” juurdlevad graafika üliõpilased Merilyn Lempu, Sven Mantsik, Iti Lona Oja, Caroline Pajusaar ja Riina Reiners asjade vajalikkuse üle ning avavad isiklikke suhteid enda ja valitud objektide vahel. 

Loe lähemalt

Martin Buschmann Draakoni galeriis

Alates teisipäevast, 14. detsembrist 2021 on Draakoni galeriis avatud EKA kaasaegse kunsti magistri, Martin Buschmanni, näitus „Dok.Foto 2020“.

Kunstnik suunab oma „kaamera“ kontsertide keskkondadele ja seal toimuvale, kajastades virtuaalsetel sündmustel toimuvat ülemaailmsete sündmuste ning poliitika taustal.

Rohkem infot

Loengud

EKA urbanistika tudengite ekspeditsioon-näitus Paljassaarel

EKA urbanistika magistritudengid kutsuvad kõiki Paljassaarde, et võtta 18. detsembril ühe lühikese talvepäevaga kokku semestrijagu uuringuid Tallinna kuumemaks spekuleerimisobjektiks oleva poolsaare minevikest ja tulevikest.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Germans Ermičs

Kolmapäeval, 15. detsembril algusega kell 16.00 annab EKAs avatud loengu disainer Germans Ermičs.

Oma loengus keskendub Germans Ermičs sellele, kuidas väljenduvad tema praeguses praktikas disainerlik mõtteviis ja meetod. 

Rohkem infot

Stipendiumid, võidud, festival ja doktorandid

Maria Erikson pälvis Ann-Margret Lindelli stipendiumi

Graafika osakonna külalislektor ja töökoja juhataja Maria Erikson pälvis Ann-Margret Lindelli stipendiumi.

4. detsembril tunnustati Stockholmis graafika osakonna külalislektorit ja graafika töökoja juhatajat Maria Eriksoni Ann-Margret Lindelli 2021. a stipendiumiga. 

Visuaalil Maria Erikson "Borderspace"

Loe lähemalt

Maria-Izabella Lehtsaarele Edmund Valtmani stipendium

Maria-Izabella Lehtsaar pälvis Edmund Valtmani fondi 2021. a stipendiumi õpinguteks Eesti Kunstiakadeemias kaasaegse kunsti erialal.  

Eesti Rahvuskultuuri Fondi juures asuv Edmund Valtmani fond toetab stipendiumiga Eesti Kunstiakadeemia üliõpilast või vilistlast parima graafilise teose või graafilise sarja eest.  

Kunstnikuraamat. 2021. Linoollõige, köide, tekstiil. 

Rohkem infot

Katrin Enni märgiti ära Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku auhinna peapreemia kategoorias

Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku auhinna peapreemia kategoorias sai žürii äramärkimise osaliseks EKA lõpetanud Katrin Enni heliinstallatsioon “Vasepalavik”. 

Fotografiska Tallinn andis välja eripreemia, muuseumi aastapääsme, mille pälvis EKA fotograafia vilistlane Stina Isabel Gavrilin videprojektsiooni “Morning. I’m Going to Lose My Mind” (“Hommik. Ma kaotan mõistuse”) eest. 

Fotol Katrin Enni heliinstallatsioon “Vasepalavik”

Loe lähemalt

Tunnustati Katrin Kabuni jääkvillast mullikile alternatiivi

Deloitte’i värskes Kesk-Euroopa Technology Fast edetabeli erinimekirja “Impact Stars” on jõudnud ka EKA doktorant ja külalisõppejõud Katrin Kabun oma meeskonnaga.

Fotol Woola asutajad Anna-Liisa Palatu, Jevgeni Širai ning Katrin Kabuni

Rohkem infot

EKA animatsiooni osakond külastas Animateka festivali

Animatsiooni õppekava tudengid külastasid 29.11-05.12.2021 toimunud rahvusvahelist animafilmide festivali Animateka Sloveenias.

Animateka on Sloveenia pealinnas Ljubljanas toimuv kunstilistele animafilmidele pühendunud festival. Erinevalt enamikest teistest Euroopa lühifilmide festivalidest keskendub Animateka festivali võistusprogramm kitsamalt Kesk- ja Ida-Euroopa kunstilistele lühianimafilmidele. 

Foto: Lyza Jarvis

Loe lähemalt

EKA saadab konkursile "Teadus 3 minutiga" kaks doktoranti

Eesti teaduste akadeemia poolt korraldatavale konkursile lähetuvad doktorant Taavet Jansen kunsti ja disaini ning doktorant Karin Bachmann arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekavadelt.

Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda Eesti avalik-õiguslike ülikoolide ja teadusasutuste noortele teadlastele praktilist teaduskommunikatsiooni kogemust. 

Karin Bachmann ja Taavet Jansen. Foto: kollaaž/Nele Tammeaid/erakogu

Rohkem infot

Mood

ViruxEKA Young Design Export Program

Viru Keskuse ja Eesti Kunstiakadeemia vaheline koostööprojekt VIRUxEKA Young Design Export Program, mille eesmärk on pakkuda ekspordituge noortele Eesti tulevikudisaineritele, toimub sellel aastal juba kolmandat korda.

13. detsembril valiti kolmeteistkümne programmi läbinud tudengi seast pitching-sessioonide abil välja 1000 euro suuruse eksporditoetuse võitja ja kolm eripreemia laureaati, kes avalikustatakse 14. detsembril. 

Eelmisel aastal sai auhinna EKA moekunsti magistrant Liis Kalda.

Fotol Liis Kalda disain

Loe lähemalt

Piret Pupparti kureeritud "Kummardus" Dubai Expo2020-l

Dubai EXPO2020 Eesti paviljonis avati Piret Pupparti kureeritud Eesti disaini tutvustav foto- ja videonäitus „Kummardus“.

EKA moeosakonna juht Piret Puppart ning Tallinn Design House’i eestvedja Anu Lõhmus avasid 7. detsembril Dubai EXPO2020 Eesti paviljonis foto- ja videoprojekti „Kummardus“, mis jääb külastajatele avatuks kuni 5. jaanuarini.

Foto: Iris Kivisalu

Rohkem infot

EKA meedias

Eesti Kunstiakadeemia Jõuluturg Rahvusringhäälingus

"Kunstiakadeemias toimus traditsiooniline jõuluturg, kus EKA üliõpilased ja vilistlased oma disaini- ja kunstiloomingut müüvad. Jõuluturu eesmärk on kutsuda inimesi üles masstoodangu asemel kodumaist ja väiketootjaid eelistama", kajastas Ave Häkli AK kultuuriuudistes. 

Vaata lähemalt

Liisa-Helena Lumberg kirjutab Postimehes kõrghariduse alarahastamisest

Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi õppejõud ja doktorant Liisa-Helena Lumberg kirjutab Postimehes: "Kui riik vajab hea haridusega spetsialiste, peavad nende koolitajad olema kõrgeimal tasemel." 

Foto: Mihkel Maripuu

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram