EKA nädalakiri 6. märts, 2023

EKA avatud uste päeva 2023 galerii

Taas toimus populaarne EKA avatud uste päev.
Sai tutvuda EKA erialadega, kohtuda tudengite ja õppejõududega, vaadata ringi EKA auhinnatud hoones ning saada väärtuslikku infot ettevalmistuskursuste, sisseastumise, õppimise ja tudengielu kohta.

Fotografeeris Evert Palmets.

Vaata

Mara Kirchberg on Noore Skulptori Preemia 2023 laureaat

1. märtsil ARS Projektiruumis avatud Noore Skulptori Preemianäitusel kuulutati välja 2023. aasta preemia laureaat Mara Kirchberg, teosega “Milking Almost A Gallon”. Teise koha pälvis Kail Timusk ja kolmanda koha Sophia Hallmann.

Preemianäitus jääb avatuks 17. märtsini.

Foto: Taavi Piibemann

Loe lähemalt

Teatriauhindade 2022. võitjate seas EKA vilistlased

2022. aasta teatriauhindade nominentide seas ka mitmed EKA vilistlased. Kunstnikuauhinna said: EKA stsenograafia vilistlane Arthur Arula, EKA skulptuuri ja installatsiooni vilistlane Edith Karlson, EKA stsenograafia professor Ene-Liis Semper, EKA galerist, kunstnik Pire Sova. Reet Neimari nimelise kriitikaauhinna  sai EKA sepakunsti magister ja õppejõud Urmas Lüüs. 

Fotol Pire Sova. Erakogu

Loe lähemalt

Loomekeskus, arhitektuur, loengud

EKA arhitektuuritudengid loovad Tallinnale uut kogukonna loomekeskust

2. märtsil avati EKA kõrval, Kotzebue 2 krundil, vabaõhunäitus “EKA ja Tallinna linna ühine loomekeskus”. 

Kotzebue 2 lammutamisjärgus oleva hoone akendel eksponeeritakse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite stuudio projektidena väljatöötatud visioone, milliseks võiks see tänavanurk Tallinna tulevikus kujuneda.

Lähemalt: EKA kõrval avati näitus “EKA ja Tallinna linna ühine loomekeskus”

Visuaalil Miia Lauri ja Patrick Liigu EKA loomekeskuse kavand.

Loe lähemalt

Arhitektuuriloeng: Thomas Eschenbach: ACT Fassaadid

9. märtsil kell 16.00 peab EKA aulas arhitektuuriloengu energiatõhusatest fassaadidest Thomas Eschenbach, Priedemann Facade-Lab GmbH arendusdirektor.

25-aastase fassaaditööstuse kogemusega inseneri ettekanne Active Cavity Transition (ACT) Facade – transparency made energy-efficient” käsitleb kaasaegsete hoonefassaadide igas mõttes efektiivseid lahendusi.

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloengud: Marcel Smets

9. märtsil kell 18.00 annab arhitekt ja urbanist Marcel Smets loengusarja esimese loengu Kaasaegne taristumaastik (The modern landscape of infrastructure).

10. märtsil kell 11.30 toimub Marcel Smetsi raamatu Foundations of Urban Design (Linnadisaini alused) tutvustus ja avatud seminar 4. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengitega EKA 4. korruse aatriumis, ruumis A400. 

Loe lähemalt

Näitused

Maria Izabella Lehtsaar ja Sarah Nõmm Draakoni galeriis

8. märtsil kell 18.00 avaneb Draakoni galeriis Maria Izabella Lehtsaare ja Sarah Nõmme ühisnäitus „Kaunitar koletise kõhus“. Näituse keskmes on sarnased huvid inimeste vahelise intiimsuse, seksuaalse eneseväljenduse ning armastuse ja vägivalla väljendusviiside vastu. 

Näituse kuraatorid on Anita Kodanik ja Brigit Arop.
Näitus jääb avatuks 1. aprillini

Loe lähemalt

Elle Kannike Okapi galeriis

8. märtsil kell 18.00 toimub OKAPI galeriis Elle Kannikese isiknäituse „Keelenäitajad“ avamine.

Näitus „Keelenäitajad“ räägib kliimakriisis avalduvatest nähtustest, millest iga inimene on justkui teadlik, aga mida me tegelikult ei teadvusta. 

Näitus jääb avatuks 25. märtsini.

Loe lähemalt

Kristina Õlleki raamatu esitlus Kais

9. märtsil kell 18.00 toimub Kai kunstikeskuses Kristina Õlleki uue raamatu “Filter Feeders, Double Binds & Other Blooms” esitlus. 

Raamatuesitlusel vestleb Õllek kuraatori ja tõlkija Keiu Krikmanniga.

Vestlus toimub eesti keeles, raamatut saab osta.

Sündmus toimub Kai auditoorium-kinosaalis ning on tasuta.

Loe lähemalt

Videolinastus Uus Rada galeriis

7. märtsil kell 19.00 Uus Rada Galeriis videoteoste linastusõhtu.

Sellel avalikul linastusel on videoteosed, mille on loonud 26 EKA üliõpilast/kunstnikku, sealhulgas Lauri Lest, Rebeca Parbus, Laura De Jaeger, Mirjam Varik, Daria Kylm, Viktoria Martjanova, Łukasz Rygał, Andrea Gudiño, Paulina Belik, Noah Emanuel Morrison, Sigrid Morrison Barranco Ballonga, Sarah Noonan, Jim Wolff, Inessa Saarits, Alina Birjuk, Raahel Rüütel, Kristel Zimmer, Kelli Tõnurist, Kirke Selirand, Lara Žagar, Inka Jerkku, Siew Ching Ang ja Josefine Flora Green. Tasuta. 

Loe lähemalt

Disain

Tootedisaineri ankeet: Karolin Eks

Veebruari ankeedis tutvustas EKA tootedisaini osakond 2. kursuse digitootedisaini tudengit Karolin Eksi, kes on aktiivne nii tundides kui tudengielus, hea suhtleja ja promootor, rännumees ja disaini töötubade läbiviija. 

Loe lähemalt

EKA digitootedisainist sissevaatavalt Digigeeniuses

Enamik Eesti disaineritest on oma diplomi, arusaamad ja oskused saanud just nimelt EKAst. Seda väga nõutud eriala Eestis mujal õppida ei saagi. “Oluliseks töö osaks on valdkonna kõige viimaste arengutega kursis püsimine ja valdkonnast laia ülevaate omamine,” räägib EKA disainiteaduskonna dekaan, disainer Ruth-Helene Melioranski.

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

Doktorantuur, residentuur

PhD Vitamin 2023 – avatud loengud ja konsultatsioonid

10. märtsil toimub EKAs taaskord PhD Vitamin, mille eesmärgiks on toetada ja teed sillutada, aga ka inspireerida uurimusliku lähenemisega kunstnikke doktoriõppesse suundumisel. Eesmärgiks on nii loomeuurimuse tutvustamine kui ka potentsiaalsete doktoriõppesse kandideerijate nõustamine doktoritöö projekti kavandamisel. 

Loe lähemalt

Kordon Lab'i residentuuri konkurss 8. märtsini

KORDON kutsub osalema kunstnikke Põhjamaadest ja Baltikumist, et ümbermõtestada toidu ja energia vahelisi seoseid. 

Konkurss avatud 26.01. – 08.03.2023.
Taotluse tähtaeg: 08.03.2023 kl 23.59 (EET).
Taotlejaid teavitatakse konkursi tulemustest 31.03.2023.

Loe lähemalt

EKA meedias

Noore Skulptori Preemianäitusest ERR Kultuuris

Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakond pärjas taas parimaid noori skulptoreid, kelle tööd on kuni 17. märtsini väljas näitusel ARS-i projektiruumis

Foto: Priit Mürk

Vaata lähemalt

Professor Kärt Ojavee maailma ajakirjades

EKA materjaliteadlane, tekstiilikunstnik, visionäär, õppejõud Kärt Ojavee ajakirjas Dezeen; ajakirjas SCAN; ajakirjas A Shade Colder.

Loe lähemalt (inglise keeles)

Laura Linsi intervjuu Sille Pihlakuga Sirbis

EKA arhitektuuri magistristuudio juhendaja, värske ajakirja MAJA peatoimetaja, Laura Linsi kõneleb EKA arhitektuuriteaduskonna värske dekaani, Sille Pihlakuga

Foto: Taavet Kirja

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram