EKA nädalakiri 27. september, 2021

Konkurss, töötuba, loengud, doktorikool

EKA rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi võitjad selgunud!

Eesti Kunstiakadeemia rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursile laekunud 18. uurimistöö seast valiti võitjad.

Peapreemia / ettevõtluskoostöö eriauhind määrati Sille Pihlakule ja Siim Tuksamile, projekti “ELEMTaarne bussipeatus” eest. Teise koha preemiad said Vitali Valtanen ja Merike Liiva. Ergutuspreemiaga tõsteti esile Enriko Lille. Ergutuspreemiaga märgiti ära ka Ingrid Ruudi ja Jarmo Kauge.

Visuaalil võidutöö: Sille Pihlaku ja Siim Tuksami “ELEMTaarne bussipeatus”, mida saab reaalsuses näha EKA hoone ees.

Loe lähemalt

EKA doktorikooli külalisprofessorid Maarit Mäkela ja Mika Elo

EKA doktorikool jätkab 2019. aastal alustatud külalisprofessori programmiga. Doktorikooli külalisprofessoriteks kutsutakse oma valdkonna silmapaistvad teadlased või loovuurijad, kes keskenduvad ühe õppekava doktorantide juhendamisele ja neile tagasiside andmisele. Pärast Rolf Hughes’i (2019–2020) ja Danielle Wilde’i (2020–2021) valiti käesoleva õppeaasta külalisprofessoriteks Maarit Mäkelä (Aalto Ülikool) ja Mika Elo (Helsingi Kunstiülikool).

Loe lähemalt

EKA professionaalid seminaril "Kunst või disain?"

Kunsti, disaini ja materjalipõhiste kunstierialade vahelised piirid ja definitsioonid on teemad, mille sõnastab iga põlvkond uuesti. 

Ettekannete ja kõnedega esinevad EKA külalisõppejõud Keiu Krikmann, EKA ehte- ja sepakunsti vilistlane ja kunstikriitik Urmas Lüüs, kunstiajaloolane Kai Lobjakas ning doktorant Jaanus Samma

Rohkem infot

Berndt Notke töötuba

13.–17. septembrini toimus Püha Vaimu kirikus kauaoodatud, ent pandeemia tõttu mitmeid kordi edasi lükkunud sündmus – Bernt Notke altariretaabli uuringute töötuba.

Töötuba juhendasid Hilkka Hiiop, Andres Uueni, Hannes Vinnal ja Anneli Randla Eesti Kunstiakadeemiast, keemik Signe Vahur ja dendrokronoloog Alar Läänelaid Tartu Ülikoolist, Riin Rebane Keskkonnauuringute Keskusest ning Priit Laatre koos meeskonnaga Maksu- ja tolliametist. 

Visuaalil: Bernt Notke teosed Püha Vaimu kirikus

Loe lähemalt

Ackermanni akadeemia

Seminaripäev 2. oktoobril, alates kell 10.00, on mõeldud saatma näitust „Christian Ackermann – Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“, mis avati esmalt Niguliste muuseumis, ent on nüüd eksponeeritud Tallinna Toomkirikus.

Teiste hulgas esineb EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi õppejõud Krista Kodres. Seminaripäev kulmineerub EKA kunstiteaduse dekaani Hilkka Hiiopi ja Isabel Aaso-Zahradnikova ekskursiooniga Toomkirikus. 

Visuaalil: Christian Ackermanni Simuna kiriku altarisein

Rohkem infot

Erika Henrikssoni loeng "Architherapy"

EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakond toob Avatud loengute sarja raames sel sügisel Tallinnasse terve rea põnevaid arhitekte ja linnaplaneerijaid, nii teoreetikuid kui praktikuid.

Loengusarja avab arhitektuuri teraapilisi võimalusi uuriv Erika Henriksson, kes astub EKA aulas lavale neljapäeval, 30. septembril kell 18 loenguga “Architherapy”.

Foto: Adrian Bugge

Loe lähemalt

Åbäke avatud loeng

Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakond esitleb: Åbäke avatud loeng

Kolmapäeval, 29. septembril, kell 19.00, Narva Kunstiresidentuuris või otseülekandena EKA TVs

“ENTER FATIMA, ehk mis juhtus Tel Avivi lennujaamas, kui tolliametnik mu pagasit skaneeris ja kehaosi vaatas.”

Rohkem infot

Näitused

Anari Västrik Arts Threadis

EKA aksessuaari- ja köitedisaini magister Anari Västrik osaleb Arts Threadis Global Design Graduate Show 2021 (Globaalne disainerite lõputöö show 2021) võistlusel moe, aksessuaari ja tekstiili kategoorias, tööga "Application of Traditional Leather Decoration Techniques on Alternative Materials" (Traditsiooniliste naha ehistehnikate kasutamine alternatiivsetel materjalidel). 

Loe Västriku magistritööd EKA TASE '21-l

Loe lähemalt (inglise keeles)

Piret Puppart tegi "Kummarduse" eesti disainile

Tallinn Design House esitles 23. septembril Disainiöö raames foto- ja videoprojekti KUMMARDUS. Esmaesitlusel tutvustas projekti loovjuht ja EKA moeosakonna juhataja Piret Puppart, kuidas Eesti silmapaistvate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest ja mõjutatud traditsioonide pikaaegsest säilimisest.

Foto: Sirje Sinisoo

Loe lähemalt

EKA kunstnikud Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitusel

Tulvab olemisse. Eesti VIII pisiplastika näitus ja Eesti Kujurite Ühenduse aastanäitus, Galeriis Pallases,  22.09.–23.10. osalevate kunstnike seas ohtralt EKA vilistlasi, õppejõude, ümarplastitsiste ning kujureid. 

Teiste seas Elize Hiiop, Tiiu Kirsipuu, Ingrid Allik, Mare Mikoff, Jüri Ojaver, Terje Ojaver, Rait Prääts, Uku Sepsivart, Hannes Starkopf jt. 

Rohkem infot

"Mändfulnessil" Linnagaleriis nimekad EKAlased

Linnagaleriis avatakse 30. septembril rühmanäitus „Mändfulness“, kus osalevad EKA skulptuuri magister Eike Eplik, legendaarne Olimar Kallas, Reet Kasesalu, Jan Lütjohann, EKA graafika vilistlane Mall Nukke ning EKA fotograafia vilistlased Hanna Samoson, Johannes Säre. Kuraatoriks on EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi vilistlane Siim Preiman. 

Näitus käsitleb eestlaste suhet keskkonnaga ja on katse mõru huumori ning jõukohaste žestide abil teadvustada tänaste tegude mõju unistuste tulevikule.

Loe lähemalt

Andra Jõgis ja Maarja Mäemets Nelja Nurga Galeriis

Neljapäeval, 30. septembril, 2021, kell 17.00 avavad EKA klaasikunsti vilistlased, klaasikunstnikud Andra Jõgis ja Maarja Mäemets Kärdla Nelja Nurga Galeriis näituse „Padjast-tekist“.

Näitusel „Padjast-tekist“ on väljas tööd, mille temaatika kõlgub une ja ärkveloleku piiril. 

Rohkem infot

EKA meedias

Len Murusalu Fotokuu filmiprogrammiga Postimehes

26. septembril ja 10. oktoobril linastub kinos Sõprus Tallinna Fotokuu kunstnikufilmide programm 13 lühifilmiga. EKA vilistlase Len Murusalu ja Julian Rossi koostöös kureeritud programm toob kokku Eesti ning välisriikide kunstnike ajaloolised ja ka tänapäevased teosed.

Uuri lähemalt ka EKA fotograafia osakonnast sirgunud Fotokuu kodulehelt

Kaader Mika Taanila filmist

Loe lähemalt

Rohegeenius kajastab CITYA raames toimunud aktsiooni

EKA egiidi all toimuva CITYA kunstisündmuse raames anonüümselt sooritatud aktsiooni kajastab Rohegeenius. Keegi ei tea millestki mitte midagi, aga sildid kõnelevad enda eest. 

Foto: Geenius Meedia

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram