EKA nädalakiri 17. aprill, 2023

Venia legendi loengud: disainiteaduskond

Esmaspäeval, 24. aprillil ja reedel 28. aprillil jätkavad avalike 2023. aasta akadeemiliste töötajate konkursi kandidaatide venia legendi loengutega EKA disainiteaduskonna kandidaadid: 

24. aprillil Juss Heinsalu ja Ionel Lehari

28. aprillil Ott Kagovere, Brit Pavelson ja Sean Yendys

Loe lähemalt

EKA pop-up pood Telliskivi Loomelinnakus

Telliskivi Loomelinnaku poetänaval on avatud uut disaini ja kunsti müütav EKA POP-UP POOD EKA tudengite loominguga.

Pood on avatud 30. aprillini Telliskivi poetänava tavapärastel aegadel. 

Oodata on ka töötube jm põnevat! 

Loe lähemalt

EKA Narvas, magistriõpe EKAs

Erialade tutvustused, töötoad, konsultatsioonid

27. aprillil kell 14.00–17.30 avab EKA Narvas oma ajutise esinduse ning ootab külla kõiki koolinoori ning sisseastumishuvilisi!

Jagame infot erialade ja sisseastumise kohta ning toimuvad töötoad, portfoolio konsultatsioonid, muinsuskaitsjate ekskursioon Narva linnusesse jpm. Kohtume Narva Kunstiresidentuuris, Joala 18Info Facebookis 

Loe lähemalt

Magistriõppe infoõhtu

11. mail kell 17.00–19.00 toimub EKA magistriõppekavasid tutvustav infotund.

Kahe tunni jooksul antakse mõnusas vabas õhkkonnas ülevaade kõigist Kunstikakadeemia magistrikavadest, kuhu kuni 29. juunini avaldusi oodatakse. Võimalus küsida küsimusi ning saada ka nõuandeid sisseastumiseks. Info Facebookis

Loe lähemalt

Tekstiilidisain

Liisa Torsus on Aasta noor tekstiilikunstnik 2022

Eesti Tekstiilikunstnike Liidu Aasta noor tekstiilikunstnik 2022 laureaat on EKA tekstiili vilistlane Liisa Torsus bakalaureusetööga Kivimustud ja natid". Eesti rannarahva etnograafilisest hülgepüügirõivast inspireeritud viltmaterjali loomine umbkuubede tarbeks” (juhendajad Svetlana Todurova, Piret Valk (EKA)).  Aasta tekstiilikunstnik 2022 laureaat on Elna Kaasik (EKA), kes pälvis preemia Tallinna Jaani kiriku galeriis toimunud isiknäituse „AjaMustrid“ eest.

Fotol Elna Kaasiku “AjaMustrid”

Loe lähemalt

Näitused

Madlen Hirtentreu, Rait Prääts, Anna Škodenko Kunsthalle Kohtas

EKA vilistlased Madlen Hirtentreu, Rait Prääts, Anna Škodenko Helsingi grupinäitusel Kunsthalle Kohtas. 

Näitus on avatud 22. juunini.

Justinas Vilutis, Hirm sööb hinge 8, 2021, digipilt

Loe lähemalt

Grupinäitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“ EKKMis

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis on avatud Tanel Randeri kureeritud rahvusvaheline grupinäitus „Hüvasti, Ida! Hüvasti, Narcissus!“. Näitusel osalevad kunstnikud Eestist, Ukrainast, Valgevenest, Leedust jm – teiste seas EKA omad Holger Loodus ja Elo Liiv.

Näitus on avatud 4. juunini.

Foto: Kirill Tulin / Laura Toots

Loe lähemalt

Paul Kuimet ja Tõnis Saadoja TartMusis

Paul Kuimeti (EKA fotograafia) ja Tõnis Saadoja (EKA joonistamise õppetool, maal) näitus „Maastik kulgeb läbi maja“ Tartu Kunstimuuseumis ühendab erinevad vahendid, ajastud ja lähenemised, et küsida, mil moel ja kas üldse on võimalik rääkida maastiku kogemisest kunsti kaudu. Näitus on avatud 28. oktoobrini

Loe lähemalt

Sidney Lepa residentuur-näitus Kanal galeriis

EKA kaasaegse kunsti magistri Sidney Lepa residentuur-näitus Jätke võtmed väljapoole..ma tean neid uksi, ma tean neid aknaid..uksed, aknad..avatud uste päev..lahtiste uste päev..aken kinni – uks lahti, uks kinni – aken lahti..iga aken on uks?” on Võru Kanal galeriis avatud 3. juunini

Loe lähemalt

Elis-Hetty Leppik ja Rebeka Kruus Vent Space galeriis

22. aprillil kell 18.00 avavad EKA animatsiooni tudengid Elis-Hetty Leppik ja Rebeka Kruus Vent Space galeriis näituse “Come on in, coffee is still hot”.

Näitus kutsub vaatajaid sisenema animaatori korterisse, kus argielu on läbi põimunud kirju loominguga. Näitus on avatud 28. aprillini. 

Loe lähemalt

Tõnis Saadoja Kumus

EKA joonistamise õppetooli juhataja, kunstnik Tõnis Saadoja näitus “Kõrgus merepinnast” Kumus on avatud 24. septembrini.

Näituse pealkiri viitab meie valulävele nii ökoloogilises kui ka eksistentsiaalses tunnetuses ja küsimustele, mis end iga päev vaikselt meelde tuletavad.

Loe lähemalt

Eesti Kujurite Ühenduse grupinäitus ARSi projektiruumis

19. aprillil kell 18.00 avatakse ARSi projektiruumis Eesti Kujurite Ühenduse grupinäitus „Iga inimene on sündides kildudena laiali“.

Näitusel mitmed EKA vilistlased, õppejõud, tudengid: Johannes Luik, Kert Elliott Mägi, Sarah Nõmm, Terje Ojaver, René Reinumäe, Paul Rodgers & Anne Daniela Rodgers, Berit Talpsepp-Jaanisoo, Nele Tiidelepp ja Marta Vaarik. Kuraatoriteks on Mikk Lahesalu ja Kerly Ritval

Loe lähemalt

Kunstnikuvestlused

Kunstnikuvestlus: Holger Loodus ja Elnara Taidre

22. aprillil kell 16.00 toimub Kai kunstikeskuse auditooriumis kunstnikuvestlus EKA maali õppejõu Holger Looduse ja kunstiteadlase Elnara Taidre vahel.

Fotod: Katrin Enni ja Krista Mölder

Loe lähemalt

Kunstnikuvestlus: Tõnis Saadoja ja Eero Epner

20. aprillil kell 18.00 toimub Kumu 3. korruse projektiruumis näitusel „Tõnis Saadoja. Kõrgus merepinnast kunstnikuvestlus EKA joonistamise õppetooli juhataja, dotsent Tõnis Saadoja ja kunstiteadlase Eero Epneri vahel.

Fotod: Mark Raidpere ja Tairo Lutter

Loe lähemalt

Etenduskunst ja meediakunst

ACuTe – digitaalsete tehnoloogiate ja etenduskunstide edendamine

EKA on üks partnerorganisatsioone innovaatilises digitaalsete tehnoloogiate ja etenduskunstide arendamisele pühendatud Loov Euroopa projektis ACuTe. Projekti eesmärk on uurida etenduskunstide loomise ja esitamise viise, kasutades tehnoloogiat ning uusi koostöövorme. 

Projektijuhid: doktorant Taavet Jansen, doktor Raivo Kelomees

Loe lähemalt

Valdek Laur võitis „Elupäästja“ kunstniku konkursi

EKA ehte- ja sepakunsti vilistlane, kunstnik Valdek Laur võitis TÜ muuseumi projekti „Elupäästja“ kunstniku konkursi. Projekti tulemusena valmib kunstnikul 2024. aasta maikuuks Toomemäel interaktiivne teos, mille eesmärk on tutvustada Tartu Ülikooli geeniteaduse saavutusi.

Foto: Kiur Kaasik

Loe lähemalt

Arhitektuur

9 küsimust arhitektuuritudengile: Kertu Johanna Jõeste

Üheksa küsimusega toovad erinevate kursuste arhitektuuritudengid välja oma õppimist ja tegemisi EKAs, tõekspidamisi, ning eriala vahest isegi riukalikke nüansse.

Kertu Johanna Jõeste, arhitektuuri ja linnaplaneerimise viimase kursuse tudeng, pälvis hiljuti Jaan Holti nimelise stipendiumi aktiivse erialase tegevuse ja põhjaliku lõputöö eest.

Loe lähemalt

Miks õppida EKAs arhitektuuri? Arvab Triin Vaino

EKAs õpib eriala ja ellusuhtumise kohta asju, mida kuskilt mujalt ei leia. Delfis Edasiõppija rubriigis saab lugeda 3. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengi Triin Vaino arvamust EKAs õppimise kohta.

“Kui otsid kunstiharidust, mis võimaldaks sul end igakülgselt arendada, siis on EKA kindlasti üks parimaid kohti, kus seda teha.”

Triin Vaino 2021. aasta varjualuse Nurk taustal

Loe lähemalt

EKA meedias

Mihkel Ilusa näitust kajastab ERR

EKA maalikunsti meistri ja külalislektori Mihkel Ilusa näitust Artrovert galeriis kajastab ERR.

Visuaalil Mihkel Ilusa maal: kuvatõmmis

Vaata lähemalt

Karl Joonas Alamaa Müürilehes

EKAs moekunsti õppinud Karl Joonas Alamaa avaldab Müürilehes arvamust moeloojana ellujäämise kohta. 

Foto: erakogu

Loe lähemalt

Mattias Malk Sirbis

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala doktorant, õppejõud, urbanist ja fotograaf Mattias Malk arvab Sirbis, et "vaimselt terve ja õnneliku linnaelu planeerimiseks tuleb mõelda rahas mõõdetavast tööst ja tulemusest kaugemale."

Foto: Stefano Carnelli

Loe lähemalt

Renee Puusepp Sirbis

EKA puitarhitektuuri kompetentsikeskuses PAKK tegev  Renee Puusepp sõnab Sirbis, et "Kui mõtleme juba projekteerimisel, kuidas hoones midagi parandada, kuidas see osadeks lahti võtta ja uueks kokku panna, siis ehitusse CO2 jalajälg väheneb." Usutleb Merle Karro-Kalberg

Foto: erakogu

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram