EKA nädalakiri 22. august, 2022

2022/23. õppeaasta avaaktus

Reedel, 2. septembril algusega kell 12:00 toimub aulas (A101) EKA 2022/23. õppeaasta avaaktus.

Aktus kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. 

Foto: Marek Metslaid

Loe lähemalt

Kunstnike konverents “Kuidas portreteerida lindu?” EKAs

Alanud on registreerumine "Kuidas portreteerida lindu?" kunstnike konverentsile, mis toimub 9. septembril, kell 11.00 EKA aulas. 

Kõnelevad: Eero Epner, Ene-Liis Semper, Hasso Krull, Liina Keevallik, Mark Raidpere, Mart Kangro, Peeter Laurits,  Sirje Runge, Tõnis Saadoja ja Andrus Laansalu.

Registreeri end SIIN

Loe lähemalt

Rannapärandi ja merekultuuri konverents 24. augustil EKAs

24. augustil toimub Tallinnas, Eesti Kunstiakadeemias  konverents „Rannaalade maailmapärand ja pärandkogukonnad“. 

Rahvusvaheline kultuuripärandi ekspertide ühenduse ICOMOSi Põhjamaade ja Balti võrgustik korraldab koostöös Eesti Kunstiakadeemia ja Keskkonnaametiga  juba kolmanda rahvusvahelise rannapärandile pühendatud konverentsi. 

Foto: Toomas Tuul

Loe lähemalt

EKAs algas suur eesti keele- ja kultuurikursuste programm

Esmakordselt alustas EKAs suurejooneline eesti keele ja kultuuri kursus, millest võtab osa 50 uut EKA välistudengit, sh. nii kraadi- kui vahetustudengid.

Kursus kestab ajavahemikul 15.–31.august ja selle vältel tutvuvad äsjasaabunud tudengid intensiivselt nii eesti keele kui ka eesti kultuurilooga. 

Foto: Sandra Mell

Loe lähemalt

NART

NART ootab 31. augustini 2022/23 töötubade plaane

Korje kunstiakadeemia töötubade planeerimiseks Narva kunstiresidentuuris kestab 31. augustini!

Narva kunstiresidentuur on loodud Kultuuriministeeriumi, Narva Gate OÜ ning Eesti kunstiakadeemia poolt 2015. aastal. Vaata täpsemalt

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

Näitused

Katariin Mudist Tartu Kunstimajas

Katariin Mudist Tartu Kunstimajas
„Teha või Mitte-Teha”
29.07.–28.08.22

EKA kaasaegse kunsti magistrit juba pikemalt paelunud temaatikat kajastava väljapaneku keskmes on samanimeline äsjavalminud monumentaalteos „Teha või Mitte-Teha“. 9-meetrine segatehnikas kompositsioon kõnetab ühtaegu nii kaasaegset produktiivsuskultuuri kui ka pandeemiast tingitud tegevuste ja tegevusetusega seotud ärevust.

Loe lähemalt

25. augustil kell 18.00 avatakse EKA Vent Space projektiruumis Maria Izabella Lehtsaare ja Sarah Nõmme esimene paarisnäitus „Raskekaalu õrnus“.

Näitus keskendub kummagi kunstniku loomepraktika ühisosade kaudu intiimsuse, vaimse tervise, turvatunde, kontrolli valdamise ja selle kaotamise põimingule inimese elus. 

Loe lähemalt

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut (KVI)

Vikerkaare erinumber „Piltide impeerium“ ja KVI 30

Sel sügisel tähistab EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut oma 30. juubelit.

Sellega seoses valmis Vikerkaare erinumber „Piltide impeerium“ (7-8/2022), mille koostajad on Linda Kaljundi ja Andres Kurg. 

Loe lähemalt

EKA õppejõud Läti Kaasaegse Kunsti Keskuse suvekoolis

12.–17. augustil 2022 korraldas Läti Kaasaegse Kunsti Keskus (LCCA) Valmieras suvekooli „Postsotsialistlikud ökoloogiad“ („Postsocialist ecologies“).

Selles osalesid õppejõududena EKAst John Grzinich ja Linda Kaljundi.

Loe lähemalt

Arhitektuur

Intervjuu Vilsandile PESA loojatega ja galerii avamiselt

12. augustil avati EKA sisearhitektuuritudengite loodud Vilsandi saare uut kolumbaariumi tähistav installatsioon PESA. Siinkohal intervjuud tegijatega. 

PESA on EKA sisearhitektuuri 1. kursuse tudengite loodud ning suvise ehituspraktika käigus valmis ehitatud õppeprojekt. Koolitöö käigus just Vilsandi jaoks välja töötatud ideedest valitud PESA (autor Trine Tõniste) on mõeldud maamärgiks ja teetähiseks Vilsandi uuele kolumbaariumile

Foto: Aurelia Minev

Loe lähemalt

Arhitektuuriteaduskonna tudengite puidust varjualune KINO

Käesoleva aasta juulis avasid EKA arhitektuuriteaduskonna tudengid Tartus Emajõe ääres puidust varjualuse KINO, mis tudengeid juhendanud arhitektide Alvin Järvingu ja Ott Alveri sõnul meenutab ehitise asemel pigem masinat – tegemist on heas mõttes piire nihutava objektiga, mille ootamatu vorm tuleneb 100% sisust.

Vaata KINO ehitusel toimunut Instagramis

Loe lähemalt

Näitus “tänaVRuum”

Garaaž49 galeriis toimub tänavaruumi näitus, mis võtab luubi alla Tallinna tänavate puudused. Projekte saab näha linnaruumifestivalil “Tulevik on täna/v”, mis toimub Rävala puiesteel. 

Näitus kajastab EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengite tänavastuudio projekte. 

Loe lähemalt

LAETUS

LAETUS koostööprogrammi avaseminar partneritele

EKA disainiteaduskonna koostööprogrammi LAETUS avaseminar programmis osalevatele partneritele toimub 24. augustil kell 14.00 – 17.00 Eesti Kunstiakadeemia (Põhja pst 7, Tallinn) ruumis A501.

Avaüritusel toimub töötuba, mis viib kokku programmis osalevate koostööpartnerite meeskonnad ning EKA disainiteaduskonna osakondade esindajad ning tudengitiimide juhendajad.

Loe lähemalt

Stipendium

Taavi Teevet pälvis Adamson-Ericu stipendiumi

Adamson-Ericu noore kunstniku stipendiumi pälvis tänavu Eesti Kunstiakadeemia magistrant Taavi Teevet. 

Taavi Teevet on lõpetanud kunstiakadeemias ehte- ja sepakunsti bakalaureuseõppe ja omandab praegu magistrikraadi disaini ja rakenduskunsti õppekaval. Teeveti kontseptuaalne looming lähtub tihti vahetutest ja isiklikest kogemustest, kuid puudutab üldinimlikke ja eksistentsiaalseid küsimusi. 

Kuula intervjuud stipendiaadiga Saarte Hääle vahendusel

Loe lähemalt

Töö EKAs

EKA teadus- ja arendusosakond otsib projektide finantsnõustajat

Projektide finantsnõustaja omab ülevaadet EKA välisrahastuse projektidest. Ta nõustab projektijuhte ja finantskoordinaatoreid erinevate programmide rahastusreeglite küsimustes, projektide eelarvete ning finantsaruannete koostamises.

Lisaks koostab ta EKA kesksete projektide finantsaruandlust ja toetab ning nõustab projektijuhti adminstratiivsetes tegevustes.

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

EKA meedias

Lõpetamata linna saade 25. augustil eetris

25. augustil on ETV eetris EKA arhitektuuriteaduskonna tunnustatud projekti "Lõpetamata linna" saatesarja 1. saade. 

Loe lähemalt

Algas EKA urbanistika tudengite Putukaväila konkursi võidutöö ehitamine

Putukaväila installatsioonivõistluse võitnud installatsioonide „Põhukabel“, „Roo“ ja „Akadeemia tee liikidevaheline ristmik“ meeskonnad on hakanud ehitustöödega pihta. Võidutööde autorite seas on ohtralt EKA arhitekte ning rahva lemmiku „Akadeemia tee liikidevaheline ristmik“ autorid on EKA urbanistika tudengid. 

Kunstiteoste ametlik avamine on 3. septembril.

Loe lähemalt

Varjualune KINO Tartu Postimehes

Varjualune KINO on EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise esmakursuslaste loodud õppeprojekt. 

Avalikuks kasutuseks mõeldud varjualune jääb püsti 2024. aasta lõpuni.

Foto: Ragnar Peets. Varjualustest avanevad vaated Tartu kesklinna detailidele. 

Loe lähemalt

EKAs arendatud Mustermaja süsteem Postimehes

Uute lasteaiahoonete lahendus luuakse Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnas arendatud Mustermaja 369 süsteemis, mille eesmärk on aidata kaasa rohepöördele ehituses. Mustermaja pilootprojekt aitab täita ka linna arengustrateegiate «Tallinn 2035» ja «Kliimaneutraalne Tallinn» eesmärke.

Foto: Nomad Architects

Loe lähemalt

Sander Joone "Sierra" taas võidukas

Erilinastustega mööda Eestit tuuritav EKA animatsiooni magistri Sander Joone loodud "Sierra" pälvis Küprose animatsioonifestivali peapreemia. Tänavu 21. korda toimunud Animafest Cyprus on Küprose vanim animatsioonifestival.

Septembri alguses on film erilinastustega Tallinna kinos Sõprus. Lisaks on film valitud animafestivali Animist Tallinn programmi. 

Sander Joon "Sierra" Autor/allikas: kaader filmist

Loe lähemalt

Sõpruses avati EKAst tõukunud animatsioonifestival Animist Tallinn

Animist Tallinna eesmärk on tutvustada eesti publikule kaasaaegse lühianimatsiooni paremikku, festivali keskuseks on 2022. aastal kino Sõprus, kus linastub festivali põhiprogramm. 

Festivali raames toimuvad ka loengud, töötoad ja vestlused, mis on koondatud ühisnimetaja Animisti Akadeemia alla. Animisti Akadeemiat veab Animist Tallinn koostöös EKA animatsiooniosakonna ja TLÜ sotsiaal- ja kultuurantropoloogia osakonnaga. Üritused on tasuta, programmi kureerivad festivali kunstiline juht Priit Tender ja Tallinna Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent Carlo Cubero.

Foto: Kris Moor

Loe lähemalt

EKA oma Linda Kaljundi osales graafikatriennaali vetlusringis

Tallinna XVIII Graafikatriennaali finissage'i raames toimus märtsis Kai kunstikeskuses vestlusring Ida-Euroopa kultuuriidentiteedist Ukraina sõja taustal. Vestlusringis osalesid Tiit Hennoste, Linda Kaljundi, Liisa Kaljula ja Tanel Rander, küsimusi küsis Andreas Trossek. Artikkel ilmus algselt kvartaliajakirjas Kunst.ee.

Foto Bulgaaria pealinnast Sofiast. Autor/allikas: Unsplash / luxkstn

Loe lähemalt

Karin Bachmann Edasis

Tänavuse konkursi “Teadus 3 minutiga” üks viiest laureaadist oli Eesti Kunstiakadeemia doktorant Karin Bachmann. Ta on maastikuarhitekt ja tegeleb igapäevaselt linnakeskkonna ja inimeste vaheliste suhetega. Kuidas mõõta linna rikkust? 

Vaata Karin Bachmanni "Teadus 3 minutiga" "Rikas linn, vaene linn" ettekannet

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram