EKA nädalakiri 14. november, 2022

EKA 108 oksjon kogus silmapaistvad 13 348 eurot

4. novembril EKA kokkutuleku raames toimunud EKA oksjonil panustati nii vilistlaste kui tudengite loomingule kokku kokku 13 348 euro eest.

Teosed anti pakkumisele sümboolse EKA sünnipäeva tähistava alghinnaga 108€, mille müügihinnast saab annetatakse 50% EKA Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku preemia fondi. Lähemalt EKA 108 oksjoni töödest, müügihindadega siin.

Foto: Andres Teiss

Loe lähemalt

Eesti Kunstiakadeemia nüüd New European Bauhausi partner

“EKAle on loomulik olla NEB partner, sest meie sihid ühtivad. EKAs on kestliku eluviisi ja kaasava elukeskkonna kujundamise ja isegi tootmise kogemusi, mida hea meelega jagame nii teiste ülikoolide kui avaliku ja erasektori partneritega. Samas oleme innukad teistelt õppima, et üheskoos ehitada vähemkoormavat tulevikku," sõnas Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm. 

Loe lähemalt

Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituut, doktori loeng

Virve Sarapik valiti RIHA juhatusse

Rahvusvahelise Kunstiajaloo Uurimisinstituutide Assotsiatsiooni (RIHA, International Association of Research Institutes in the History of Art) üldassambleel Viinis ja Bratislavas valiti 13.–15. oktoobril uus RIHA esimees ja juhatus. Uueks esimeheks sai Éric de Chassey, l’Institut national d’histoire de l’art (INHA, Pariis) direktor. RIHA viieliikmelisse juhatusse valiti ka KVI professor Virve Sarapik. RIHA ajakirja kohalikuks toimetajaks saab KVI vanemteadur Mari Laanemets. Palju õnne! 

Foto: Krõõt Tarkmeel

Loe lähemalt

Kristina Jõekalda uute doktorite loengusarjas

Eesti kunstiteaduse aastasaja raames toimuva uute doktorite loengusarjas esineb Kristina Jõekalda, kes tutvustab 2020. aastal Eesti Kunstiakadeemias kaitstud doktoritööd “Saksa mälestised ja Balti Heimat. Pärandi historiograafia „pikal 19. sajandil“”.

Kristina Jõekalda vaatab tagasi oma 2020. aasta novembris Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudis kaitstud doktoritööle

J. C. E. von Ungern-Sternberg, Oleviste kirik pärast põlengut, 1827. EKM

Loe lähemalt

Graafiline disain

"Dear Friend'i" kataloog müügil nüüd EKA raamatukogus

Trükis koondab kõiki kirjastamise projekti Dear Friendi kirju aastatel 2019–2022. Selle kataloogi aluseks oleva tigupostiga liikuva väljaande algatasid Sandra Nuut ja Ott Kagovere 2018. aastal Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonnas.

Raamatusse on teinud kaastöid Singapuris tegutsev disainikriitik Justin Zhuang, disainer ja kirjutaja Else Lagerspetz ning kunstnik Lieven Lahaye. Raamatu on kujundanud Ott Kagovere ning väljaandjad on Lugemik ja Eesti Kunstiakadeemia

Foto: Ott Kagovere

Loe lähemalt

TÖÖLE: graafilise disaini osakonna koordinaatoriks

Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna graafilise disaini osakond otsib oma meeskonda initsiatiivikat osakonna koordinaatorit. 

Foto: Silver Tõnisson

Loe lähemalt töö tingimustest

Näitused ja konkurss

Marge Monko Artissima kunstimessil

Fotograafia osakonna professor Marge Monko osaleb oma teostega kahel järjestikusel kunstimessil, 4.–6. novembril Artissimal Torinos, kus teda esindab galerii Cosar (Düsseldorf) ja 10.–13. novembril galerii Hestia (Belgrad) väljapanekus Paris Photo messil.

Paris Photo publikuprogrammis osaleb ka EKA doktorant Maria Kapajeva.

Marge Monko seeria "Vaateaknad" (Window Shopping), kunstimessil Artissima. Foto: Cosar, Düsseldorf

Loe lähemalt

Eve Kase näitus „Nahk mäletab kõike“

„Nahk mäletab kõike“ Vabaduse galeriis
Avamine 14. novembril, kell 17.00

Me vananeme iga aastaga, iga tunniga, iga minutiga… Läbielamised, puudutused, rõõmud-mured talletuvad elukogemusena meie meeltesse, meie olekusse, meie nahale, meie kehale, söövitavad end meie ellusuhtumisse.

Näituse kujundus: Delija ThakurTeostus: Valge Kuup
Graafiline disain: Anna Kaarma
Elektroonika: Anna Jõgi
Heli: Sebastian Saaremäe

Loe lähemalt

Sara Blosseville Vent Space galeriis

Sara Blosseville “See on nagu maa, see on meie keha, see on meie voodi (It’s Like the Earth it is Our Body it is Our Bed)“ avaneb EKA Vent Space galeriis 17. novembril, kell 18.00. 

Isikunäitusel on eksponeeritud teosed, mis on osa tema käimasolevast skulptuuriprojektist "Komposti lapsed". Sara Blosseville on Prantsuse kunstnik, kes elab Vantaa metsades. Ta tegeleb peamiselt piltide, skulptuuride ja kirjastamisega. 

Loe lähemalt

EKA vilistlased Ehtjen, Gedvil, Rästas, Saarits Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses

Neli kunstnikku loovad Raplamaa Kaaseagse Kunsti Keskuse saali audiovisuaalse osalusnäituse, mis uurib erinevate ruumiseadete ja virtuaalreaalsus-tehnoloogiate vahendusel viimastel aastatel populaarsust kogunud „metaversumi“ (ingl k „metaverse“) hingeelu.  

Näitus on avatud 11. detsembrini, 2022

Loe lähemalt

"Külm higi" Lissabonis

2022. a. novembris toimus Lissabonis Brotéria kunstikeskuses ehtebiennaali KÜLM HIGI pidulik kokkuvõtte tegemine, raamatuesitlus, loengud, ümarlauad tulevikutegevuste kaardistamiseks ja palju muud. EKAst osales seal kolm inimest – Kadri Mälku saatsid Kaur Virkebau ja Diana Haapsal. Lisaks Sulev Keedus oma meeskonnaga, kes alustas juba pool aastat tagasi Mälgust elutööfilmi tegemist. 

Foto: Eduardo Sousa Ribeiro

Loe lähemalt

Brenda Purtsak ja Lisette Lepik XIV Young Painter Prize konkursil

18. novembril valitakse Eesti, Läti, Leedu ja sellel aastal ka Ukraina noorte maalikunstnike seast välja XIV YPP võitja. Näituse avamine ja võitja välja kuulutamine toimub Vilnius Picture Gallery’s kell 19.00.  Konkursi žüriisse kuulub ka maali- ja installatsioonikunstnik ning EKA õppejõud Kristi Kongi.

Brenda Purtsak "Eksponaat"; Lisette Lepik "Igatsen Norra Mägesid"

Loe lähemalt

Loeng, arutelu ja töötuba

Avatud loeng: Neil Brownsword

17. novembril, kell 17.30 peab keraamika töökojas B-602 avatud loengu keraamik ja õppejõud Neil Brownsword.

Neil Brownsword on Staffordshire Ülikooli professor, kes uurib postindustriaalset keskkonda seoses keraamikatööstuse ajaloo ja arheoloogiaga. Oma loomingus käsitleb ta meistrioskuste avaldumist materjalis, vormis ning performatiivsetes kordustes. 

Loe lähemalt

Arutelu teemal “Punamonumentide keeruline pärand”

Olete oodatud 16. novembril kell 15.00 EKA “söökla auku”, kus toimub paneel teemal “Punamonumentide keeruline pärand”, et süvendada diskussiooni punamonumentide kõrvaldamise ja/või säilitamise teemal ning kuulata tudengite arvamusi kõrvuti ekspertide seisukohtadega. 

Paneeli osalejateks on UNESCO kultuuripärandi õppetooli juht ja ICOMOS’i asepresident Riin Alatalu, ajaloolane Linda Kaljundi, Tallinna Ülikooli ajalootudeng Mark Alexander Ummelas, kunstiteaduse ja visuaalkultuuri tudeng Hans Alla ja kultuurikriitik Mikael Raihhelgauz. Modereerib Joonas Hellerma.

Loe lähemalt

Feministeeriumi töötuba ja näitus EKA väligaleriis

EKA Galerii ja Feministeerium kutsuvad kunstnikke järgmise aasta veebruarist aprillini osalema väligalerii näitusel teostega, mis lahkavad seksuaalset agentsust. 

Kandideerimise periood on 1. detsembrist 2022 kuni 5. veebruarini 2023. Saada oma teose kavand pdf formaadis aadressile eka.galerii@artun.ee.

Loe lähemalt

EKA meedias

Indrek Sirkeli intervjuu disainer Linda van Deurseniga Sirbis

26. oktoobril pidas kunstiakadeemia aulas avatud loengu Hollandi graafiline disainer Linda van Deursen. EKA graafilise disaini doktorant ja õppejõud Indrek Sirkel tegi temaga Sirpi intervjuu.

Foto: Indrek Sirkel

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram