EKA nädalakiri 6. veebruar, 2023

Sisseastumine Eesti Kunstiakadeemiasse

Alates 1. veebruarist saab esitada sisseastumisavaldusi kõikidele EKA õppekavadele SAISis. Erinevad on vaid avalduste esitamise tähtajad: 
rahvusvahelistele ingliskeelsetele magistriõppekavadele animatsioon, graafiline disain, interaktsioonidisain, urbanistika, taidestuudium/craft studies ja kaasaegne kunst saab avaldusi esitada 6. märtsini
doktoriõppesse 31. märtsini
eestikeelsetele bakalaureuse- ja magistriõppekavadele kuni 29. juunini
Lähemalt sisseastumisest EKAsse 

Foto: Silver Tõnisson

Loe lähemalt

Avatud uste päev toimub 2. märtsil

Avame taas tulevastele tudengitele EKA uksed ning kutsume kõiki huvilisi tutvuma EKA erialadega, kohtuma tudengite ja õppejõududega ning ringi vaatama. Toimuvad teaduskondade ja erialade tutvustused, töötoad, välkloengud, majatuurid, portfoolio konsultatsioonid. Facebooki sündmus

Loe lähemalt

Rektor Mart Kalm viibib visiidil MOI ülikoolis

EKA rektor prof. Mart Kalm viibib ERASMUS programmi raames visiidil Keenias, EKA ERASMUS partnerülikoolis MOI.

2022. aastal viisid MOI ülikoolis läbi praktika 10 MAT kimbu üliõpilast nooremteadur Reet Ausi juhendamisel. 

Loe lähemalt

Teaduste Akadeemia eesti keele professori konkurss

Eesti teaduste akadeemia kuulutab välja konkursi teemapõhise akadeemia uurija-professori valimiseks eesti keele ja selle õpetamise valdkonnas.

Oodatud on taotlejad, kes soovivad keskenduda eesti keelele kui Eesti ühiskonna kestliku arengu tagajale.

Loe lähemalt

Noore Skulptori preemianäitus

Selgunud on Noore Skulptori preemianäituse 2023 nominendid

EKA Installatsiooni ja skulptuuri õppetooli juhataja, dotsent Taavi Talve teatab, et 1. märtsil ARS Projektiruumis toimuval Noore Skulptori preemianäitusel (NSPN) osalejad on Josefine Green, Sophia Hallmann, Mara Kirchberg, Lisethe Maas, Rose Magee, Eke Ao Nettan, Sarah Noonan, Paula Oberndorfer, Didi van der Putte, Kertu-Liisa Sarap, Asmus Soodla, Sonja Sutt, Kail Timusk ja Mattias Veller.

Noore Skulptori Preemia 2022 II koha võitnud Zody Burke'i töö detail

Loe lähemalt

Akadeemilised töötajad EKAs

Akadeemiliste töötajate valimised tulevad

Teadureid, lektoreid, dotsente ja professoreid valitakse EKA kunstikultuuri teaduskonda, disainiteduskonda ning EKA vabade kunstide teaduskonda.

Kandideerimise dokumentide esitamise tähtaeg on 5. märts. Täpsem info valimiste korraldamise ja ametikoha nõuete kohta leiab EKA akadeemiliste töötajate töösuhete eeskirjast.

Loe lähemalt

Doktoriõpe ja SDSI infotund

EKA doktoriõppe infotund

EKA doktorikool kutsub kõiki doktoriõppest huvitatuid infotundi, mis toimub 8. veebruaril kell 15.00 Zoomis. Sisseastumine EKA doktoriõppesse toimub tänavu 1. veebruarist kuni 31. märtsini. Registreeri end infotundi SIIN.

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

Astu arhitektuuri ja linnaplaneerimise doktoriõppesse

Doktoriõpe toimub arhitektuuri, planeerimise, maastiku- ja sisearhitektuuri valdkondades. EKA doktoriõpe arendab ja uurib nende valdkondade loomingut, ajalugu, teooriat ja filosoofiat. Valida saab traditsioonilise (teoreetilise ja tekstipõhise) dissertatsiooni või eksperimentaalse loomingulise uurimusprojekti vahel

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

Uute doktorite loengusari: Ingrid Ruudi

14. veebruaril teeb Ingrid Ruudi tagasivaate oma 2020. aasta lõpul kaitstud doktoritööle „Spaces of the Interregnum: Transformations in Estonian Architecture and Art 1986 – 1994“. Doktoritöö fookuses oli üleminekuaeg, mis suhteliselt vähese ehitustegevuse tõttu polnud seni Eesti arhitektuuriajalookirjutuses kuigi palju tähelepanu pälvinud. 

Foto: Mark Raidpere

Loe lähemalt

Anders Härmi doktoritöö kaitsmine

21. veebruaril kaitseb Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute eriala doktorant Anders Härm doktoritööd „Allumatud kehad. Radikaalsed performatiivsed praktikad 20. ja 21. sajandi kunstis ja kultuuris“ („Disobedient Bodies. The Radical Performative Practices in Art and Culture of the 20th and 21st Centuries“). Avalik kaitsmine toimub algusega kell 15.30 Põhja pst 7, ruumis A501

Foto: Priit Mürk

Loe lähemalt

SDSI online infotund

9. veebruaril kell 15.00 toimub EKA, Läti Kunstiakadeemia ja Lapi Ülikooli ühisõppekava Service Design Strategies and Innovations (SDSI) online infotund. Kohtumine Läti, Eesti ja Soome esindajatega, kes vastavad teie küsimustele. Sündmus Facebookis

Loe lähemalt

Konkurss ja näitused

Konkurss "Kasulik kunst?! Parem maailm" gümnasistidele

Ootame osalema kunstist huvituvaid loomingulisi ja ärksaid keskkooliõpilasi, kes soovivad oma ideedega panustada kaasaegse kunsti tulevikku. Osaleda võib mistahes meediumis kunstiteosega. 

Konkursil osalemise ANKEET SIIN

Loe lähemalt

Eksperimentaalvormide näitus “Padjapiir”

Avatud on EKA moe-, tekstiili- ja aksessuaaritudengite näitus „Padjapiir“ Viru Keskuses. Eksperimentaalvormide näitus on EKA noorte talentide, moekunstnik Liisi Eesmaa ja visuaalkunstnik Flo Kasearu koostöös sündinud loomeprojekt, milles segunevad tegelikkus ja ulme, luues hübriidse koha kahe maailma vahelisel alal.

Vorm: Maria Roosiaas Foto: Riina Varol

Loe lähemalt

Graafilise disaini näitus “Cabinet of Curiosities from Mythonia” EKAs

EKA graafilise disaini 2. kursuse töötoa “Cabinet of Curiosities from Mythonia” tulemusel valminud näitus on 10. veebruarini ülal kunstiakadeemia 2. korruse galeriis. 

Norman Orro juhendamisel käidi sisekaemuslike antropoloogidena inspiratsiooni ammutamas Tallinna suurimas suveniiripoes. 

Loe lähemalt

Maret Sarapu isikunäitus “Vaba ja hoitud” Draakoni galeriis

7. veebruaril, kell 18, toimub Draakoni galeriis Maret Sarapu isikunäituse „Vaba ja hoitud” avamine. EKA klaasi vilistlase näitus tegeleb küsimusega, kuidas olla vaba ja hoitud. 
Näituse kuraatorid on Kaisa Maasik ja Berit Kaschan. Graafiline disaini autor Pamela Sume

Näitus jääb avatuks 4. märtsini.

Loe lähemalt

Disain

Meie Vanalinn: Vanalinna Seltsi hetkeseis ja tulevikuvisioon

Kursuse “Koosloome ning kogukonnad” raames tegid EKA tööstus- ja digitootedisaini eriala 2. ning 3. kursuse tudengid koostööd Vanalinna Seltsiga. Meie Vanalinn.

Tudengite lähteülesandeks oli algatada ühiste eesmärkide loomise protsessi Vanalinna Seltsi kogukonnas, tutvuti Tallinna vanalinna olustiku ja elanike võimalustega osaleda kogukonna tegemistes.

Loe lähemalt

EKA tudengite tööd Stockholmi mööblimessil

EKA disainiteaduskond ja arhitektuuriteaduskond esindavad akadeemiat ühise valgustite ja toolide väljapanekuga Stockholmi mööblimessil.

Tööstusdisani osakonna 2. kursuse tudengite Estoplasti pärandist lähtuvad valgustid valmisid õppestuudio „Aeglus“ raames. 

Foto: Valdek Laur

Loe lähemalt

Erasmus ja tsunftimeistrid

EKAs kokku 59 Erasmus+ vahetusüliõpilast 17 eri riigist

2022/23. õppeaasta kevadel õpib EKAs kokku 59 Erasmus+ vahetusüliõpilast 17 eri riigist.

Neist 7 pikendasid oma õpinguid ja 23 tulid juba sügisel terveks aastaks. Seega on EKAs täiesti uusi vahetusõpilasi 29. Kõige rohkem tudengeid tuli Saksamaalt: 14.

Foto: Lisette Sivard

Loe lähemalt

Tsunftimeistrid: provintsilinnade kunstilooming

Teadusprojekt võtab vaatluse alla Eesti alal tegutsenud maalijate tsunftide tegevuse 17. – 19. sajandil. Eesmärk on lai multidistsiplinaarne lähenemine, mis põimib kunstiajaloolist käsitlust sotsiaalajaloo vaatenurgaga ning kaasab konserveerimise, tehnilise kunstiajaloo, arhiivinduse ja museoloogia aspekte. 

Kukkuv hobune. Sellitöö aastast 1865 (TLA)

Loe lähemalt

KVI

Kunstiteaduslikke Uurimusi 2022. aasta sügistalvine number on ilmunud

EKA Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi (KVI) 2022. sügistalvine "Kunstiteaduslikke Uurimusi" number väljas. 

Seekordses numbris võtab Helen Bome vaatluse alla Rocca al Mare suvemõisas asunud raidkivide väliekspositsiooni, Annika Toots käsitleb Jaan Rieti mahuka klaasnegatiivide kogu digiteerimist, Mari Laaniste vaatleb kultusfilmi „Hukkunud Alpinisti hotell“ visuaalset keskkonda kui kujutluslikku ruumi jne. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Karin Bachmann küsitleb Eik Hermanni Sirbis

EKA doktorant Karin Bachmann küsitleb värsket arhitektuuripreemia laureaati ning EKA õppujõudu, arhitekt Eik Hermanni: „Filosoofia võiks arhitektuurile ja paljudele teistelegi erialadele olla küll tähtis, aga mitte valmis produktina, vaid poolvalmis kujul“ 

Foto: Piia Ruber

Loe lähemalt

Liza Sedler kirjutab ERR Novaatoris

EKA doktorant ja EKA muuseumi koguhoidja Liza Sedler kirjutab, et "ENSV disainköögi kui omaette nähtuse olemasolus võib kahelda Nõukogude tööstuse ökonoomsuse, toodangu halva kvaliteedi ja vaenuliku ideoloogia tõttu. Toonastest ajakirjadest nähtub aga, et esmapilgul lihtsasse kodukööki olid peidetud poliitilised pinged, disainerite unistused ja tarbijate ihad." Boom! 

Nikita Hruštšovi ja Richard Nixoni köögkohtumines algatas sotsialistliku eluviisiga sobiliku köögi arendamist terves Nõukogude Liidus. Autor/allikas: CC0

Loe lähemalt

Joonatan Mäggi skulptuur "Kohtumine Bachiga" EMTAs

EMTA fuajees avatud EKA ehte- ja sepakunsti vilistlase Joonatan Mäggi skulptuur "Kohtumine Bachiga" galerii ERR Kultuuris. 

Foto: Siim Lõvi

Vaata lähemalt

Holger Looduse lemmikmuusika Eesti Päevalehes

EKA maali vilistlane ja õppejõud – äsja kunstikeskus Kais videoinstallatsioonid „18 kevadist hetke“ avanud Holger Loodus jagab Eesti Päevalehes oma lemmikmuusikat. 

Foto: Sander Põldsaar

Kuula lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram