EKA nädalakiri 31. oktoober, 2022

EKA 108

Taas on hea põhjus tulla EKAs kokku ja tähistada koosolemist, koostegemist, koostantsimist ja koos tordi söömist. Oodatud on kõik ERKI, Tallinna Kunstiülikooli ja EKA vilistlased, tudengid, õppejõud, töötajad ning kaaslased, sõbrad!

Pileti saab soetada Fientas eelmüügist või kohapeal 4. novembril.

Loe lähemalt

EKA oksjon

Eesti Kunstiakadeemia 108. sünnipäeva puhul toimub EKA oksjon, kus panustatakse nii vilistlaste kui tudengite loomingule. 
Tutvu teoste valikuga artun.ee/oksjon ning võimalik on ka eelpanuste tegemine.
Teoste tulust läheb 50% autorile ja 50% annetatakse Noore kunstniku ja Noore tarbekunstniku preemia fondi. Oksjon toimub EKA aulas, 4. novembril kell 20.00 ning seda viib läbi Reigo Kuivjõgi.  

Loe lähemalt

EKA soolise võrdsuse päev

Kutsume kõiki Kunstiakadeemia liikmeid teisipäeval, 1. novembril kell 14.00–17.00 EKA aulasse kuulama, mõtlema ja arutlema selle üle, mis on sooline võrdsus ning kas ja kuidas seda EKAs edendada saab. 

Soolise võrdsuse, mitmekesisuse ja kaasatuse ekspert Helen Biin (Civitta Eesti AS) tutvustab, mis on sooline (eba)võrdsus ja võrdne kohtlemine.

Loe lähemalt

Ülikoolide rektorid ja minister Tõnis Lukas allkirjastasid halduslepingud

26. oktoobril allkirjastasid haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ning avalik-õiguslike ülikoolide rektorid halduslepingud aastateks 2022-2025. Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas märkis, et valitsuse kokkulepped riigi eelarvestrateegias toovad kõrghariduse tegevustoetuse kasvu 15% aastas vähemalt halduslepingute perioodi jooksul.

Foto: Hanna Kanep

Loe lähemalt

Loovakadeemia

Veebiseminar ettevõtjatele: "Prügigurmee"

Tallinna ettevõtluskeskus koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga korraldab 8. novembril “Loovakadeemia 2022” veebiseminari „Prügigurmee – kuidas kasutada tootmisjääke ehituskultuuri arendamiseks?“ 
Uus ruumikultuur peab kiirelt liikuma muutuste suunas ja näitama üles initsiatiivi jäägitult ehitusmaterjaliga ümber käia. 

Tallinna Strateegiakeskusega korraldatavale loengule saab juba ka registreeruda SIIN

Loe lähemalt

Residentuurid

Narva kunstiresidentuuri avatud konkurss 2023

Narva kunstiresidentuur (NART) kuulutab välja avatud konkursi, kuhu oodatakse kunstnikke ja loomeinimesi kandideerima 2023. aasta residentuuriprogrammi.

NART korraldab avatud konkursi, et leida kunstnikke 2023. aasta residentuuriprogrammi. Kandideerimise tähtaeg on 25. novembril 2022. Kokku valitakse välja 12 kunstnikku, kes kutsutakse Narva elama ja töötama umbes kaheks kuuks.

Loe lähemalt

Hedi Jaansoo ja Laivi lähevad WIELSi residentuuri

Laivi (EKA moedisain) ja Hedi Jaansoo (EKA kaasaegne kunst) on valitud järgmisteks Eesti kunstnikeks, kes hakkavad 2023. aastal tööle WIELSi residentuurprogrammis Brüsselis.

Residentuurivõimalust kahele Eesti kunstnikule korraldavad WIELS ja Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus.

Loe lähemalt

Näitused

Kaia Ansip Reverso galeriis

EKA ehte ja sepakunsti magister Kaia Ansip eksponeerib töid Portugali nimekas Reverso galeriis 18. novembrini. 

Teosed on valatud Quercus Suberi ehk korgitamme esimese korgi saagi sisse. Quercus Suber, erinevalt sissetoodud eukalüptist, on pärit Portugalist ja on tänu oma koorele üks tulekindlamaid puid. Kuum sulametall paneb korgi järjekordsele proovile.

Loe lähemalt

FOTOD: EKA muuseumi näitus „Lapse asi"

EKA muuseumi näitus „Lapse asi. EKA tudengite disain lastele“ EKA Galeriis on avatud 29. novembrini.

Lastele suunatud disainiga tegelesid oma tudengipõlves mitmed täna tunnustatud moe-, tekstiili- ja nahakunstnikud, keraamikud, disainerid ja sisearhitektid. Raamatuillustratsioonide, teatrikostüümide ning animafilmide vahendusel pääseb praktilise disainimaailma kõrval näitusepildile ka lapse kujutlusvõimet tiivustav
muinasjutumaailm. Lähem info

Foto: Denis Talár

Loe lähemalt

ERKI Moeshow jätkunäitus Viru Keskuses

Viru Keskuse aatriumis on avatud ERKI moeshow 2022 järelnäitus viie parima finalisti töödega. Oma loomingut eksponeerivad Eneken Johanson, Mairo Seire, Siim Oja, Ron Jonas Verlin ja Laura Luize Valtere. Näitus jääb kõigile külastajatele avatuks kuni 9. novembrini. 

Foto: Kalev Lilleorg

Loe lähemalt

Empiiria. Klaasikunstnike ühenduse preemia nominentide näitus

Juba kümnendat korda annab Eesti Klaasikunstnike Ühendus välja aunimetust “Tunnustatud klaasikunstnik”. Tunnustust jagatakse üle kahe aasta keskendudes laureaadi selgitamisel tema loomingule ja erialasele tegevusele just viimastel aastatel. Aastatele 2020 ja 2021 tagasi vaadates valis Eesti Klaasikunstnike Ühendus aunimetuse nominentideks Merle Kannuse, Kati Kerstna ja Rait Präätsa. 

Näitus on avatud 19. novembrini.

Loe lähemalt

Arhitektuur

EKA tudengite Putukaväila installatsioonid avatud

Putukaväila installatsioonid „Roo”, „Põhukabel” ja „Liikidevaheline ristmik” on värskelt avatud ja ootavad uudistama.

Installatsioonid muudavad Putukaväila üksluisemad osad vaheldusrikkamaks, toetavad erinevate ruumiosade tajumise tervikut, ühendavad Putukaväila ja kohalike teede ristumisi, pakuvad inimestele tegevus- ja peatumiskohti ning kannavad edasi Putukaväila üldist ideed elurikkusest, keskkonnahoiust ja kogukonna kaasatusest. 

Foto: Jelena Rudi

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloeng: Bika Rebek

3. novembril mõtestab EKA aulas Berliini arhitekt, koolitaja ja kuraator Bika Rebek, arhitektuuristuudio Some Place Studio juht ja kaasasutaja. Stuudio tegeleb erinevate kogukondade ruumide loomisega, lähenedes ruumile läbi tehnoloogilise arhitektuuriprisma.  

Tähelepanu koondumispunktiks on Berliin

Loe lähemalt

EKA meedias

Johanna Jõekalda "Uudishimu tippkeskuses"

Neljapäeva õhtul, 3. novembril kell 22.35 on ETV-s eetris "Uudishimu tippkeskus", kus EKA Virtuaalreaalsuse Labori juhataja Johanna Jõekalda räägib oma loomepraktika ja juhendamistöö pinnalt füüsilise ja virtuaalse ruumi koostoimevormidest, aga ka VR tehnoloogiate seni vähe kasutatud potentsiaalist sotsiaalsete probleemide mõistmisel ja esile tõstmisel.

Loe lähemalt

Maria Kristiin Peterson kiirmoest ERRis

"/... see (kiirmood) on kiiresti toodetud, kiiresti turule, kiiresti kliendini ja tegelikult sealt ka väga kiiresti prügikasti," rääkis Eesti Kunstiakadeemia jätkusuutliku disaini ja materjalide labori DiMa projektijuht Maria Kristiin Peterson.

Loe lähemalt

Karin Bachmann kultuurisaates "Killud"

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava doktorant Karin Bachmann: "Midagi armastades ei tule muutus kergekäeliselt".

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram