EKA nädalakiri 26. september, 2022

EKA rebastepidu 2022

29. septembril toimub Uue Loomingu Majas EKA rebastepidu. 

Esinevad erootika303, ants1, Yasmyn, White Gloss, Karl Martian, Fake Versace 

Sündmus Facebookis

Loe lähemalt

EKA Galerii avatud konkurss

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor aastaks 2023! TÄHTAEG: 17.10.2022.

Taotlusvoor on avatud kohalikele ja rahvusvahelistele kunstiprojektidele, isiku-ja kuraatorinäitustele, üritustele ja performance’itele. 
Palume taotlused esitada hiljemalt 17. oktoobriks aadressile eka.galerii@artun.ee 
manusena ühte zip-faili pakituna.

TAOTLUSVORM: shorturl.at/IQZ12

Loe lähemalt

Disain

EKA disainitudengid ja vilistlased võidukad Eesti Disainiauhindadel

23. septembril jagati välja BRUNO tootedisainiauhinnad. Laureaatide hulgas pälvisid auhinna Insenertehnilise toote disaini kategoorias EKA tootedisaini osakonna tudengid Henry Markus Gregory, Kertu Liisa Lepik ja Linda-Maria Varris võidutööga “Põiekateetri kinnitussüsteem”.

Töö saavutas ka elumuutva disaini Grand Prix Idu ehk lubava ja visionäärnse disainiteo peavõidu. 

Loe lähemalt

DiMa näituselt 2022. Disainiöö ja Tallinn Design Festivalil

EKA Jätkusuutliku disaini ja materjalide labori ehk DiMa näituselt Disainiöö / Tallinn Design Festivalil leiadus DiMa viimaste aastate uurimissuundade tulemusi ja näiteid tekstiilijäätmete ringlussevõtust ja taaskasutusest. 

Näitusel osalesid Kärt Ojavee, Reet Aus, Argo Tamm , Tiia Plamus (TalTech Polümeeride ja tekstiilitehnoloogia labor), Astri Kaljus (TÜ Viljandi kultuuriakadeemia), Maria Kristiin PetersonMarta Konovalov, Kristel Aimee Laur, CAROL X OTT ja Sandra Luks. 

Loe DiMast Bioneeris

Loe DiMast Nelli Teatajas

Foto: Maria Kristiin Peterson

Loe lähemalt

Eneken Johanson MITTELMODA finaalis

20. septembril, 2022 alanud Milano moenädala juhatas sisse selle eelüritus – MITTELMODA noortele disainitalentidele mõeldud konkurss, mille üheks finalistiks osutus Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna vastne lõpetaja Eneken Johanson.

Sellel kevadel ERKI Moeshow oma lõpukollektsiooniga “Who Let the Dust Out?” võitnud Johanson valiti välja sadade kandidaatide seast, kellest lõppvooru pääses kakskümmend viis noort moeloojat neljateistkümnest riigist üle maailma. 

Foto: Camilla Bach

Loe lähemalt

Mõtus Lõmaš Kama

Tootedisaini vilistlane Mõtus Lõmaš Kama on õppinud tööstusdisaini erialal, on tema füüsilised objektid jõudnud näiteks Stockholm Furniture & Light Fair 2020 väljapanekule paekivist pingiga Kivialune.

Lisaks tõi ta koos meeskonnaga COVID-19 pandeemia alguses turule kaitsevisiiri. Oma bakalaureusetööga “Koosdisaini töötoa mudel Kopli kogukonnakeskuse tuumikrühma elujõuliseks tegevuseks” suundus Lõmaš klassikaliselt tööstusdisaini valdkonnast süsteemi-, teenuse- ja sotsiaalse disaini maastikule. 

Loe lähemalt

Biennaal, avatud loeng

8. Artishoki biennaal „Taimed kui tunnistajad“

8. Artishoki biennaali „Taimed kui tunnistajad“ 10-päevane avamiste maraton algab 29. septembril kell 18.00 Tallinna Teletorni kinosaalis ukraina kunstniku Alevtina Kakhidze videoteose „Botanical victims“ esitlusega.

Maraton lõpeb 8. oktoobri õhtul Tallinna Botaanikaaia välialal etenduskunstnik Liisa Saaremäeli installatsiooni „Private Party“ esitlusega, millele järgneb biennaali näituse avamine 
Tallinna Botaanikaaia Palmimajas

Loe lähemalt

Arhitektuuri avatud loeng: WARUM BERLIN? Miks Berliin?

29. septembril kl 18 alustab loengusarja EKA suurel laval Jan Edler arhitektuuristuudiost 
realities:united loenguga “Potential Driven Design”. 

Vennad Jan ja Tim Edler, algselt Berliinis tegutsenud transdistsiplinaarse kunstirühmituse “Kunst und Technik” (1997–2000) kaasasutajad, lõid 2000. aastal kunsti- ja arhitektuuristuudio realities:united.  

Loe lähemalt

Näitus

Tõnis Jürgens Vent Space galeriis

EKA eksperimentaalgaleriis Vent Spaceon avatud EKA uusmeedia magistri Tõnis Jürgensi näitus „Heitlikkuse harjutus”. 

Näitus on osa Jürgensi käimasolevast loovuurimusest EKA doktorikooli kunsti ja disaini osakonnas, mis käsitleb une jälgimise ja digitaalse prügi problemaatikat. 

Näitus on avatud 30. septembrini, igal päeval, kell 13.00–19.00, aadressil Vabaduse väljak 6/8. 

Loe lähemalt

Ajakiri

Ajakirja “Memory Studies” erinumbri online-esitlus

Ajakirja Memory Studies erinumbri „Allasurutud mälu tagasitulek Ida-Euroopas: Lokaalsus ja hääle andmine keerulisele ajaloole“ online-esitlus 29. septembril, kell 17.00–18.30. Inglise keelesOnline esitlus Facebookis

Küsimused: Kuidas naasevad allasurutud mälestused Ida-Euroopas Missugust rolli lokaalsus selle juures mängib? Kuidas seda protsessi on uuritud ja teoretiseeritud? Missugust mõju on Venemaa jätkuv sõda Ukrainas seejuures avaldanud. 

Foto: Gintare Grigenaitė

Loe lähemalt

TID, NART

EKA ja TalTechi uudne koolitusprogramm 9.–12. klasside noortele

TID ehk “Tuleviku insener-disainer” on Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli ühine uuenduslik koolitusprogramm, mis on suunatud 9.–12. klasside noortele üle Eesti. 

Programmi käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri ja disaineri elukutsest. Koos juhendajatega leitakse vastused küsimustele, milleks on need ametid vajalikud, millised on nende tööpõhimõtted ning kuidas nad oma töödes/tootearenduses üksteist täiendavad.

Loe lähemalt

NARTi avalik loengusari veebis “Sissevaade kunstiresidentide ellu”

NARTi avatud veebiloengute sari, mis toimub neljapäeviti, kell 18.00 õhtul, algas eduka Soome kunstniku Kenneth Bambergi loenguga, kes tutvustas oma fototöid ning rääkis erinevatest residentuuridest. 

Loeng on järelvaadatav EKA TV's.

Järgmise loengu annab NARTi kunstiresident Brasiilia muusik Jacque Falcheti, kes kogub Narvas inspiratsiooni uuteks lauludeks. 

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

EKA uurimisgrandid

EKA uurimisgrantide infoseminar

28. septembril kell 14.00–17.00 toimub EKA uurimisgrantide infoseminar EKA sööklaaugus. 

Välja kuulutatakse 2023. aastal algavate EKA grantide taotlusvoor, tutvustatakse uue vooru tingimusi ja seniste grantide tulemusi. 

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

EKA meedias

Taavi Hallimäe kirjutab Sirbis sotsiaalse disaini tulevikust

"Kunstiakadeemias korraldatud rahvusvahelisel sotsiaalse disaini päevadel arutleti selle üle, millistest põhimõtetest peaks sotsiaalne disain tänapäeval lähtuma, millistele globaalsetele ja lokaalsetele väljakutsetele vastu astuma," kirjutab Sirbis EKA külalislektor ja disainer Taavi Hallimäe

Foto: Francisco Martínez

Loe lähemalt

Ene-Liis Semper räägib Eesti Päevalehes kunstist

EKA Kujundliku mõtte labori korraldatud kunstnike konverentsi "Kuidas portreteerida lindu?" järeltuules vastab EKA stsenograafia professor ja konverentsi algataja Ene-Liis Semper Peeter Kormašovi küsimustele. 

Konverentsi ainetel kirjutab Sirbis ka Elen Lotman

Konverentsi ainetele kirjutab Edasis ka Andres Lõo

Foto: Priit Simson

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram