EKA nädalakiri 25. oktoober, 2021

Kristjan Raua preemia EKA emeriitprofessor Tiit Pääsukesele

Tänavuste Kristjan Raua nimelise kunstipreemia laureaatide seas EKA emeriitpforfessor Tiit Pääsuke, EKA skulptuuri vilistlane ja õppejõud Elo Liiv ja EKA maali eriala vilistlane ning ehtekunsti vilistlane Jaan Pärn.

Tiit Pääsuke – näituste “Nostalgiata” Tartu Kunstimuuseumis ja “Härjad rukkis ja muud” Rüki galeriis eest.

Foto: Delfi

Loe lähemalt

CITYA linnaruumi kunstisündmuse filmiprogramm

Kolmapäeval, 28. oktoobril kell 18.00–20.00 on kõik oodatud CITYA Tallinna linastusele „Linn kui meedium“ EKA aulas.

CITYA on rahvusvaheline linnakunstisündmus, mis toimub iga kolme aasta tagant linnadevahelise kunsti jagamise platvormina ja uue koostöövormina.

Loe lähemalt

EKA korraldas KUNO kohtumise: galerii

KUNO juht, EKA vabade kunstide dekaan prof Kirke Kangro ja tema meeskond võõrustasid KUNO võrgustikku EKAs 20.–24.10.2021. Peaesinejad olid seekord Nicolas Bourriaud, Eik Hermann, Laura Toots ja Cecilie Andersson.

KUNO on elav ja ambitsioonikas Nordplusi võrgustik, mis koosneb 18 Põhja- ja Baltimaade kaunite kunstide akadeemiast, mille eesmärk on saada seinteta kunstiülikooliks.

Fotol Nicolas Bourriaud EKAs. Foto: Raul Mee

Vaata galeriid

Loengud, esitlused, arhitektuur

Charlotte Rohde avatud loeng

Teisipäeval, 26. oktoobril kell 17.30 toimub Charlotte Rohde avatud loeng EKA aulas. Oma loengus käsitleb tähedisainer ja kunstnik Charlotte Rohde oma viimast projekti “HOT MESS 2021”, mõtestades seda oma tegevusvaldkonna kontekstis.

Projektis “HOT MESS 2021” tegeleb Rohde naiseks olemisega 2021. aastal, vaadates interneti subkultuuri ning viidates Naomi Osakale ja Britney Spearsile, kes julgesid avalikkuse ees inimeseks saada. 

Detail Charlotte Rohde teosest "HOT MESS 2021"

Loe lähemalt

Ruth Sargent Noyesi avatud loeng

Neljapäeval, 28. oktoobril kell 16.00 toimub Eesti Kunstiakadeemia auditooriumis (A101) Kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi avatud loeng, kus esineb Ruth Sargent Noyes ettekandega "Kirde-Euroopa kunstiajaloo globaliseerimine enne modernsuse ajastut: Balti vaade".

Fotol Ruth Sargent Noyes

Rohkem infot

EKA HEA projekti Loomus Tallinn Fashion Weekil

EKA HEA Eesti asi aksessuaariprojekt osales 2021 Tallinn Fashion Week’il Loomuse moeshow’l.

2020. aasta kevadel toimunud HEA Eesti asi projektis osalesid EKA aksessuaari- ja tekstiilitudengid. Aksessuaaride lähteinspiratsiooniks olid Eesti rahvarõivaste pärand ning Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili õppekava tudengite lõputööd

Foto: Erlend Staub

Loe lähemalt

EKA tootedisaini ankeet: Merike Liiva

Tutvume värske tootedisaini bakalaureuse õppekava vilistlase Merike Liivaga, kes pälvis äsja teise preemia EKA Rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursil oma lõputööga “Patsiendi lähedase toetamine Põhja-Eesti Regionaalhaigla intensiivravi keskuses”.

Merike püüab võtta kõigis ome tegemistes maksimumprogrammi ning seega käis ta ka EKA õpingute ajal vahetusaastal RMIT Ülikoolis, Austraalias.

Rohkem infot

Annika Kiidron-Roomets võitis Hõbenõela!

19.–22. oktoobril toimunud Kuld- ja Hõbenõela gala oli EKA moeosakonnale uskumatult märgiline – kõik Hõbenõela nominendid on värsked lõpetajad või praegused tudengid!

Võitjaks osutus üleeelmisel aastal magistrantuuri lõpetanud Annika Kiidron-Roomets, kes jätkas oma lõputöö tarvis välja töötatud teemaarendust, vanade ristpistetikandites piltide rõivastesse integreerimist.

Loe lähemalt

Raku põletus EKA keraamikas

EKA keraamika osakonnas 14. oktoobril toimunud raku põletamisel viljeldi lääne modifikatsiooni sellest tehnoloogiast, sest eesmärk oli saada esteetilist tulemust, mida elektriahjudega on võimatu saavutada.

Raku on jaapanikeelne 16. sajandist pärit keraamika tehnoloogia termin, ka esteetilises ja filosoofilises plaanis. 

Keraamika I kursus, dotsent Ingrid Allik. Foto: Andres Lõo

Rohkem infot

Matteo Caineri arhitektuuriloeng

EKA arhitektuuri- ja linnaplaneerimise osakonna Avatud Loengute sarja raames astub 4. novembril kell 18.00 EKA aulas lavale praktiseeriv arhitekt, kuraator ja õppejõud Matteo Cainer loenguga “Alphabetizing the Matrix of discomfort”.

Sel sügisel keerlevad kõik sarja loengud ühel või teisel moel ümber terviseküsimuse. 

Loe lähemalt

Future of Wood tuleb taas

EKA, Garage48', TSENTERi ja Eesti Teaduste Nõukogu koostöös toimub 26.–28. novembril, 2021  viies Garage48 Future of Wood. 

Sündmus leiab aset taas Väimelas, TSENTER kompetentsikeskuses, kus Garage48 Future of Wood alguse sai. Registreeru SIIN

Rohkem infot

EKA meedias

Sille Pihlak Erasmuse taskuhäälingus

EKA arhitektuuri doktor Sille Pihlak Haridus- ja Noorteameti (HARNO) Erasmuse podcastis, milles räägiti ka Kunstiakadeemias toimuvast. 

Saatejuht Sabina Sägi uurib "Kas arhitektuur saab olla sillas või elektripostis ehk kuidas Erasmuse kogemus arhitekti vormis"  Podcast Spotifys 

Loe ja kuula lähemalt

Kärt Ojavee Novaatoris

EKA vanemteadur Kärt Ojavee sedastab Novaatoris, et "uue põlvkonna disainerit võib nimetada ka ringdisaineriks. Ringdisainer otsib tooteid, luues uuenduslikke lahendusi, arvestades loodusvarade mõistlikku tarbimist ja jäätmete vähendamist, tõhustades olemasolevate ressursside vastutustundlikku kasutamist ja toetades üleminekut keskkonnaohututele tehnoloogiatele ja materjalidele."

Vaata lähemalt

Urmas Lüüsi loeng "Piiritus" Kunstimuuseumi tuubis

EKA lektor ning ehte- ja sepiskunstnik Urmas Lüüsi ettekanne „Piiritus. Akadeemilisest ekslemisest teetähisteta kultuuriväljal ehk materjalikunstide, disaini ja kunsti loominguline allumatus“. 

Loe lähemalt

Andres Alveri näitus Kuressaares

23. oktoobril avati EKA arhitektuuri professori ning vilistlase Andres Alveri suur näitus uues galeriis, Kuressaare Ferrumi keskuses. 

Näitus “Millest me mõtleme, kui ütleme arhitektuur” annab ülevaate büroo Alver Arhitektid kavandatud hoonetest, mille hulka kuulub ka 2003. aastal avatud Ferrumi kaubamaja. 

Foto: Tõnis Kipper

Rohkem infot
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram