EKA nädalakiri 13. juuni, 2022

Eesti Kunstiakadeemias algas sisseastumisperiood

Kuni 27. juunini saab esitada sisseastumisavaldusi Eesti Kunstiakadeemia eestikeelsetele õppekavadele. 

Sisseastumisavaldusi nii bakalaureuse-, magistri- kui doktoriõppesse võetakse vastu kuni 27. juuni südaööni sisseastumise infosüsteemi SAIS vahendusel. EKAs kohapeal (Põhja pst 7) saab avaldusi esitada 13., 20. ja 27. juunil kell 10.00–16.00 õppeosakonnas (ruum D206).  

Kandideerima on oodatud motiveeritud, visuaalselt ja sotsiaalselt tundlikud inimesed enam kui kolmekümnele arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuuri valdkonna erialale. Vt ka www.artun.ee/sisseastumine

Foto: Silver Tõnisson

Loe lähemalt

ERKI Moeshow 2022 peaauhinna pälvis Eneken Johanson

11. juunil Eesti Kunstiakadeemias peetud legendaarne ERKI Moeshow tähistas 40ndat juubeliaastat ning rahvusvahelise žürii valikul kuulutati moeshow võitjaks Eneken Johanson, kollektsiooniga “Who Let the Dust Out”. EKA tudengitest koosnev korraldusmeeskond tõi taaskord publikuni meeldejääva vaatemängu. 

Žüriisse kuulunud EKA professor emerita Signe Kivi sõnul “on katsumus võrrelda piirideta loovust ja väga selgelt läbimõeldud kontseptsiooni. Nii selge agenda nagu taaskasutus on miski milleta ei tohiks moodi üldse luuagi."

Foto: Sandra Tammur

Loe lähemalt

Näitused

Kertu Rannula “Snapchat dystoopia” Kanal galeriis

Kui Photoshop või 3D-tehnoloogiad jäävad veel valdajate pärusmaaks, toovad sotsiaalmeedia platvormidel ringlevad ilufiltrid enese modifitseerimise ekraanipuudutuse kaugusele. Filtri näol on autori jaoks pelgast meelelahutusest saanud võimas tööriist, mis teeb reaalsusega manipuleerimise lihtsamaks kui kunagi varem. 

EKA fotograafia vilistlase näitus on avatud 16. juunini Kanal galeriis, Liiva 11a, Võrus

Loe lähemalt

EKA maali õppetooli workshop [maali] alkeemia

Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias on avatud 2021. a. EKA maali õppetooli   "[maali] alkeemia" töötoa näitus. Inspiratsiooniks teoste loomisel oli kummalistest osistest ja märgpreparaatidest koosnev natüürmort. 

Osalevad: Georg Kaasik, Samuel Lehikoinen, Noah Emanuel Morrison, Brenda Purtsak, Marleen Suvi, Egert Tishler, Triin Türnpuu
Juhendajad: Sirja-Liisa Eelma, Mihkel Ilus, Holger Loodus

Foto: Sirja-Liisa Eelma 

Loe lähemalt

“Tahe” näitus Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias

Kuni 18. juunini on EMTA kontserdi- ja tearimaja fuajees (Tatari 13) avatud Tanja Muravskaja juhendatud ja kureeritud EKA Ukraina tudengite väljapanek „Tahe/Воля/Will“. 

Loe lähemalt

Animatsioon

Animatsiooni 2. kursuse tudengite nukud ja nende uued kodud

EKA animatsiooni 2. kursuse bakalaureuse tudengid lähevad oma filmidega 2022. sügisel nukufilmi paviljoni võtteid tegema. Neli meeskonda peavad seetõttu praegu oma suvepuhkuse nimel pingutama, et kevadiseks hindamiseks animeeritavad nukud ja filmidekoratsioonid valmis saada. 

Vaata Sander Põldsaare pilte

Transform4Europe

Kutse Transform4Europe äriplaani konkursile

Transform4Europe projekt pakub head võimalust arendada sel suvel oma äriplaani.

Saad töötada rahvusvahelises meeskonnas kõrgel tasemel mentoritega ning osaleda koolitustel. Parima projekti eest on rahaline auhind 5000 eurot! Lisaks on võitjatel võimalus osaleda tasuta suvekoolis, mis toimub Itaalias Triestes 19.–23. septembrini.

Loe reegleid ja tingimusi SIIT

Loe lähemalt

EKA meedias

Anne & Stiil jagab galeriid toimunud ERKI Moeshow 40. juubelishowst

"ERKI (Moeshow) moesõu võitis kollektsioon, mis sai inspiratsiooni kodu renoveerimisest", sedastab moe- ja elustiiliväljaanne Anne & Stiil. 

Vaata lähemalt

Anna Mari Liivrand Postimehes

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kommunikatsioonijuht Kaarin Kivirähk teeb suure intervjuu EKA kaasaegse kunsti värske vilistlase, EKA TASE '22 lõputööde festivalil eskponeerinud kunstniku Anna Mari Liivrannaga. 

Foto: Mihkel Maripuu

Loe lähemalt

Galerii Eesti vabagraafikute aastanäituselt ERR Kultuuris

Pärnus Uue Kunsti muuseumis Eesti vabagraafikute ühenduse aastanäitusel "Seis! Graafika!" paljud EKA kunstnikud. 

Foto: Maire Virta

Vaata lähemalt

ERR kultuur teatab: Kristi Kongi ja Laura Põld Liste kunstimessil

13.–19. juunil toimub Šveitsis Baselis 27. korda noorte galeriide kaasaegse kunsti mess Liste Art Fair Basel. Sel aastal osaleb Eestist kaks galeriid – Kogo galerii Tartust ning Temnikova & Kasela galerii Tallinnast.

Galeriid esitlevad eraldi väljapanekutel kolme Eesti kunstniku loomingut: Kogo galerii tutvustab messil Kristi Kongi (EKA maal) ja Laura Põllu (EKA keraamika) töid, Temnikova & Kasela galerii esitleb Merike Estna (EKA interdistsiplinaarsed kunstid) teoseid.

Foto: Mari-Leen Kiipli

Loe lähemalt

Sisearhitekt Margit Argus Sirbis

EKA sisearhitektuuri vilistlane Margit Argus: „Trendid muutuvad, mööbel laguneb, aga ruum jääb. Head ruumi ei kipu keegi välja vahetama, pigem ikka parendatakse, hoitakse ja hoolitsetakse.“ Intervjueerib EKA sisearhitektuuri osakonna õppeassistent Grete Tiigiste.

Foto: Piia Ruber

Loe lähemalt

Arhitekt Karli Luik Eesti Ekspressis

Arhitekt, EKA arhitektuuri vilistlane, Karli Luik pakub välja mõtteid, mida hakata peale Vabadussõja võidusamba, Linnahalli ja Maarjamäe memoriaaliga.

Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Loe lähemalt

Urmas Lüüsilt põnev "lõpulugu" Sirbis

"Infot tuleb aga tarbekunstis õppida sama meisterlikult vormima ja käsitlema kui materjale ja tööriistu, sest vastasel juhul jääb see iseväärtuslikuks", leiab kunstnik ja EKA õppejõud Urmas Lüüs.  

Visuaalil Darja Popolitova sõrmused

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram