EKA nädalakiri 31. jaanuar, 2021

EKA lõpetajad on oma haridusega väga rahul

Ligi 90% EKA lõpetajatest soovitavad tulla EKAsse õppima. Eesti Kunstiakadeemia 2021. aasta lõpetajate rahulolu-uuringust selgus, et EKA värsked lõpetajad on oma haridusega väga rahul. EKA üliõpilased usaldavad oma alma materit ja soovitavad akadeemias õppimist aktiivselt ka oma sõpruskonnas, mis on komplimendiks nii EKA õppejõududele, personalile kui üliõpilaskonnale endale. Nii kooli kui erialade mained on kõrged, ka välistudengite silmis. 

Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

Algab vastuvõtt EKA rahvusvahelistele magistriõppekavadele

1. veebruaril algab vastuvõtt EKA rahvusvahelistele magistriõppekavadele:

- Animatsioon
- Graafiline disain
- Interaktsioonidisain
- Urbanistika

Avalduste esitamise tähtaeg on 1. märts 2022! 

Loe lähemalt

EKAs esitleti "Tuleviku insener-disaineri" programmi koolinoortele

Tuleviku insener-disainer (TID) on uudne ja Eestis ainulaadne EKA ja TalTechi ühine programm, mille laiem teema on kliimamuutused ja nende mõju ühiskonnale.

Programmi käigus saavad noored põhjaliku ülevaate inseneri ja disaineri elukutsest. TalTech ja EKA ühendavad selles projektis inseneriteadmised ja -oskused loovuse, tähenduse ja kasutajakesksusega. Õppeprogramm „Tuleviku insener-disainer“ on suunatud 9. – 12. klasside noortele üle Eesti. 

Loe lähemalt

Säästlik EKA

ROHEKA 2. veebruaril

Kolmapäeval, 2.02, kell 11.30-13.30 toimub taas jätkustuutliku EKA teadvustamispäev ROHEKA vol 5.

Külalisena esineb Markus Vihma, kes tutvustab Rohetiigri Akadeemiat. EKA keskkonnaspetsialist Johanna Vahtra teeb ülevaate jätkusuutlikest arengutest EKAs ning tutvustab keskkonnateemalisi lõputöid. EKA maja korrast ja korrashoiust räägib EKA haldusjuht Kaido KruusametsROHEKA veebiviktoriin tuleb ka taas!

Sündmus toimus EKA kaldauditooriumis A101 ning kantakse ka üle EKA TVs.

Loe lähemalt

EKA langetab õppehoone temperatuuri 1 kraadi võrra

Seoses EKA õppehoone soojusenergia kulude kasvamisega otsustas rektoraat, et alates 25. jaanuarist langetatakse õppehoone küttetemperatuuri ühe kraadi võrra.

EKA keskkonnaspetsialist Johanna Vahtra arvutas välja, et 1 kraadi alandamine veebruaris annab kokkuhoidu 4500.- eurot ja umbes 40 MWh ühes kuus. Lisaks rahale säästab EKA väikese temperatuuri vähendamisega ka keskkonda, sest meie jalajälje arvestuslik kokkuhoid on sellisel puhul 2,8 tonni CO2 ühes kuus. 

Foto: Tõnu Tunnel

Rohkem infot

Intervjuu

Maarin Ektermann usutleb EKA 2021. a. tunnustatud õppejõudusid

EKA fotograafia professor ja osakonnajuhataja Marge Monko, lektor Urmas Lüüs ja filosoofia õppejõud Eik Hermann EKA ÕPE kuukirja "Persoonid" intervjuus.

Intervjueerib Maarin Ektermann.

Loe lähemalt

Lavastus ja näitused

Madlen Hirtentreu lavastus “Motell Düskroonia”

EKA kujundliku mõtte labori juhataja ning EKA installatsiooni ja skulptuuri magistri Madlen Hirtentreu protseduur-lavastus-kontserti “Motell Düskroonia” esietendus Kanut Gildi SAALis 07. veebruaril.

Esinejad: Tont (Siim Kuusemäe), Liisa Hirsch, Kalle Tikas ja Hello Upin
Kaastöötajad: Alissa Šnaider, Kalle Tikas, Eneli Järs, Kaie Küünal, Eva Meyer-Keller, Hans-Gunther Lock, Henry Kasch, Kristiina Tang

Loe lähemalt

Gregor Tauli kuraatorinäitus “Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja”

Reedel, 4. veebruaril kell 18.00 avatakse Tallinna Kunstihoone galeriis rühmanäitus „Pikipiirijooksja, rotipüüdja ja müüriladuja“. Väljapanekuks andsid tõuke Peet Vallaku, Mehis Heinsaare ja Ilmar Külveti novellid. 

Näitusel EKA vilistlased Amie Nga Man Chan, Eike Eplik, Hanna Samoson ja kunstnikud Kristaps Epners ning Augustas Serapinas, kes tegelevad oma loomingus identiteediküsimustega. Näituse kuraator on Gregor Taul.

Rohkem infot

Kadri Liis Rääk galeriis Hoib

28. jaanuaril avati kaasaegse kunsti galeriis Hoib EKA kaasaegne kunst vilistlase Kadri Liis Rääki näitus „Xarkaadia“, mille kuraator on Marika Agu (KKEK). 

Näitusel „Xarkaadia“ oleme tunnistajaks ühe olendi aegruumile, mis on lavastatud praegusest ajast etteulatuvalt.

Näitus jääb avatuks 28. veebruarini.

Loe lähemalt

Tootedisain

Tootedisaineri ankeet – Vitali Valtanen

Jaanuari ankeet toob teieni tootedisaini MA vilistlase Vitali Valtaneni mõtted. Oma lõputööga uuris Vitali ammendatud maa-aluste kaevanduste potentsiaali Ida-Virumaa näitel, saavutades sellega ka teise koha preemia EKA rakendus- ja teadustööde konkursil 2021.

Algaval kevadsemestril täiendab ta aga osakonna õppejõudude ridasid kaasjuhendades magistrantide erialaprojekti "Aktivism ja muutuste protoüüpimine", mis viib ta taaskord ringiga Ida-Viru maakonda. 

Loe lähemalt

Tulevad tööstus- ja digitootedisaini 1. krs tudengite loodud meened

Peagi võib EKA meenete seast leida EKA tööstus- ja digitootedisaini esimese kursuse tudengite ning Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse ühistööna valminud tooteid.

Sügissemestril töötasid esimese kursuse tudengid oma erialaprojekti raames välja 7 erinevat EKA meene prototüüpi, mille valmistamine oleks võimetekohane Astangu Kutserehabilitatsiooni kaitstud töö töötubade inimesteleEKA tootedisaini ja EKA kommunikatsiooni osakonna ning Astangu Keskuse ühisel otsusel osutusid valituks 2 ideed – teekomplekt ja puuviljakott.

Rohkem infot

Muinsuskaitse ja TAO

Eleri Paatsi võitis Muuseumiroti kalatopis eest

Eesti Maanteemuuseumis peetud konverentsil tutvustati möödunud aasta parimaid projekte – Muuseumirottide võitjad kuulutati välja õhtusel auhinnagalal Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses. 

Kõige kaalukamaks konserveerimistööks valis komisjon Eesti Loodusmuuseumi projekti “Kalatopiste uurimine ja konserveerimine Eesti Loodusmuuseumi kogude baasil”. Töö teostas EKA muinsuskaitse ja konserveerimise eriala bakalaureusetöö raames konservaator Eleri Paatsi, kes korrastas ligi sada muuseumi zooloogilisse kogusse kuuluvat kalatopist. 

Loe lähemalt

EKA professor Maroš Krivý sai maineka grandi Kanadas

Euroopa Komisjon tunnustas EKA urbanistika professorit Maroš Krivýt maineka Marie Skłodowska-Curie alustava teadlase grandiga, toetades tema teadustööd kaasaegse linnateooria ajaloo uurimisel. 

Projekti “The Urban Question of the Environment – URBENV” kestus on kolm aastat ning toimub koostöös Kanada arhitektuurikeskusega (CCA) Montrealis. CCA on rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud arhitektuuri- ja linnaplaneerimise keskus, mis ühendab uurimiskeskuse, muuseumi, galerii ja kirjastuse funktsioonid.

Rohkem infot

EKA meedias

EKA auliige Mariina Mälk valiti Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks

2022. aasta algul valis Eesti Kunstnike Liit salajasel hääletusel volikogu liikmete esitatud kandidaatide hulgast uued auliikmed. Teiste seas valiti EKL-i auliikmeks ka kauaaegne ETV produtsent ja toimetaja Mariina Mälk, teatab ERR  

Lähemalt EKA auliikmeks saamisest

Foto: Priit Mürk

Loe lähemalt

Anne Vingisar Tartu Postimehes

EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala vilistlane Anne Vingisar kirjutab Tartu Postimehes, kuidas Sõpruse sillaga Tartut ühendada.

Anne Vingisar käsitles sama teemat oma premeeritud magistritöös “Tartu ja mitte-Tartu ühendamine” 2018 aastal.  

Foto: Jaanus Odras

Rohkem infot

EKAlased Eesti Muusikaauhindadel 2021 võidukad

EKA graafilise disaini tudengite Villem Sarapuu ja Karl Kevade ansambel The Boondocks pälvis Eesti Muusikaauhindade aasta rokkalbumi tiitli albumi “Soup Can Pop Band” eest. Samas võitis aasta ansambli tiitli EKA maalikunsti vilistlase Ramo Tederi duo Puuluup, albumiga “Viimane suusataja”.

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram