EKA nädalakiri, 25. september, 2023

Näitused

Škodenko, Popolitova, Gurov, Martínez: „Hoides asju hämaruses, jälle“
EKA Galeriis

EKA Galeriis on avatud Anna Škodenko, Darja Popolitova, Viktor Gurovi ja Francisco Martínezi näitus „Hoides asju hämaruses, jälle“, mis on viimane osa triloogiast, peegeldamaks avalike saladuste ning Ida-Virumaa varjatud ruumide seoste üle.

Näitus on avatud 25. oktoobrini

Loe lähemalt

Näitus “Hüljatud maastikud. Kohila paberivabrik”

Kohila paberivabriku puidumassisaalis 16.09.2023 avatud näitus “Hüljatud maastikud.

Kohila paberivabrik” esitleb EKA 2. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise õppekava erialastuudio tudengite projekte ja makette, mis uurivad, kuidas väärtustada ja elavdada Kohila ajaloolist paberivabrikut. Näitus on avatud vabriku isadepäeval, jõuluturul ning ettetellimisel

Täpsem info: Marika Jahilo, tel +372 53456798 või Kohila Paberivabriku Facebooki leheküljel. 

Loe lähemalt

Teadus ja arhitektuur

Teadlaste Öö teaduspärastlõuna

Eesti teaduste akadeemia kutsub kõiki huvilisi 29. septembril kell 17.00 akadeemia majja (Kohtu 6, Tallinn) Teadlaste Öö teaduspärastlõunale (XXVI)„Ungern-Sternbergide linnapalee – Berliini viimane mood Toompea arhitektuuris“.

Teadlaste Öö fookuses on Tallinna arhitektuuripildis haruldane akadeemia maja. Peale loengut saavad huvilised akadeemia majaga tutvuda Eesti Kunstiakadeemia rektori, akadeemik Mart Kalmu juhtimisel.

Loe lähemalt

EKA tudengite tiim arendab EASi toel põhust hoonesüsteemi

Käesoleva aasta kevadel kuulutas EAS välja rahastuse inseneeriavaldkonna tudengitele. Üheks välja valitud projektiks osutus EKA arhitektide ja TalTechi inseneri loodud arendusprojekt “Moodulsüsteemi 1+x arendus, tehnomooduli väljatöötamine ja põhu kui materjali kasutamise uurimine”. 

Meeskonna südameasjaks on jätkusuutlik projekteerimine, mis hõlmab enda alla arendusprojektis biogeenseid ehk ökoloogilisi materjale, mustersüsteemis ehitusviisi ning isemajandava hoone süsteeme.

Foto: 1+x team

Loe lähemalt

Moedisain

Moedisaini osakonnas edukas hooaja algus

Septembrikuu on olnud EKA moedisaini osakonnale väga edukas – tudengikollektsioonide vastu on näidatud üles erakordselt suurt rahvusvahelist huvi.

8. septembril astusid vastselt bakalaureusekraadi saanud Kärolin Raadik ja magistrant Karl-Christoph Rebane üles Vilnius Sustainable Fashion Weekil. Sama kollektsioon naases just ka Itaaliast, Milanost, mainekalt Mittelmoda moekonkursilt. Kärolin Raadiku etnograafiline kollektsioon “Nagu sukk ja saabas” esindas EKA tudengeid Genfis WIPO – World Intellectual Property Organization peakorteris, juulis. 

Foto: C. Bach. Mittelmoda

Loe lähemalt

Töötuba, loengud ja konverents

Tutvumisõhtu EKAs: Benini traditsiooniline muusika

4. oktoobril kell 19.30 aset leidval tutvusmisõhul antakse EKAs ülevaade Benini traditsioonilise muusika hetkeseisust. Tutvustatakse Beninis asuva Grand-Popo traditsioonilist muusikat.

Kaastegevad helilooja ja laulja Steve Abeni (Benin) ning Benini traditsioonilise muusika ansambel, koosseisus Hans-Gunter LockAndrus Haugas,
Janek SambergAsja DorofejevaAndrus Kallastu

Foto: Hans-Gunter Lock

Loe lähemalt

Avatud loeng: Cecilia Alemani

27. septembril toimub EKAs Cecilia Alemani avatud loeng “Ulmade piim: Tagasivaade 59. Veneetsia biennaalile”

Cecilia Alemani on hetkel üks mõjukamaid kuraatoreid maailmas. Ta kureeris 59. Veneetsia biennaali peanäituse, mis oli mitmes mõttes ajalooline ja pälvis palju kõneainet. 

Foto: Liz Ligon

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloeng: Keith Murray

28. septembril kell 18.00 alustab EKA aulas loengusarja Keith Murray loenguga “Mobiilsus: Abstraktne/Tegelik/Mõju”Murray on Zimbabwes sündinud arhitekt, disainer, skulptor ja ehtekunstnik.

Avatud arhitektuuriloengute sari toimub 2023. sügisel pealkirja all “Mobiilsed meistrid”. Teema toob Tallinnase arhitekte ning teoreetikuid, kes lahkavad arhitektuuri nõtkust ning ruumiloojate mobiilset praktikat.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Anthony Luciano

28. septembril kell 17.30 peab New Yorgis tegutsev nahadisainer ja ettevõtja Anthony Luciano inspireeriva loengu vintage käekottidest ja väike-ettevõtte loomisest New Yorgis. 

Luciano klientide seas on Meryl Streep, Judith Light, Debra Messing, Cameron Diaz ja Megan Mullally.

See loeng on võimalik tänu Baltic-American Freedom Foundationi (BAFF) rahastusele.

Loe lähemalt

Konverents Ringmajanduspäev

Teadus- ja arendusprojekti Life IP BuildEST raames korraldab Eesti Ringmajandusettevõtete Liit 27.–28. septembril konverentsi Ringmajanduspäev.

Seekordne konverents tegeleb ehitusmaterjalide korduskasutuse teemadega – vanade materjalide kasutamine uusehitistes ja maastikuarhitektuuris, hoonete ja ruumide kasutus uues funktsioonis, lammutavatest hoonetest saadavate materjalide kaardistamine ning materjalipankade haldamine. 

Foto: Kateriin Ambrozevits

Loe lähemalt

EKA meedias

Toomas Paaver Sirbi kaanel

Merle Karro-Kalberg intervjueerib Sirbis EKA arhitektuuri vilistlast ja õppejõudu Toomas Paaverit, kes on "Vana-Kalamaja tänava uue lahenduse juures olnud algusest peale, idee algatamisest projekteerimise lõpuni. Linnaruumis märgatakse ka detaile, tema ettepanekul kavandati istumiskoht Köie tänava nurgale."

Foto: Piia Ruber, Sirp

Loe lähemalt

Sarah Nõmm Müürilehe kaanel

Müürilehes saab lugeda Helena Aadli suurt intervjuud EKA skulptuuri ja installatsiooni vilistlase Sarah Nõmmega

Foto: Kelly Engelbrecht, Müürileht

Loe lähemalt

Aksessuaaridisaini 3D-prinditud jalatsid Terevisioonis

Jalatsidisainer ja EKa aksessuaaridisaini tudeng Maria Rojko Nisu selgitas "Terevisioonis" jalatsite valmistamise tulevikku läbi tehisintellekti ja 3D-printimise tehnoloogiate kombineerimise. 

 

Vaata lähemalt

EKA Galerii näitus "Hoides asju hämaruses, jälle" ERRi kultuuriportaalis

EKA Galeriis 25. oktoobrini avatud "Hoides asju hämaruses" on kollektiivselt kureeritud kunstiprojekt, mis põhineb etnograafilisel uurimistööl. See on viimane osa triloogiast, mis arutleb avalike saladuste ning Ida-Virumaa varjatud ruumide seoste üle. Näitusel kunstnikud Anna Škodenko, Darja Popolitova, Viktor Gurov ja Francisco Martínez.

Foto: Siim Lõvi / ERR

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram