EKA nädalakiri 30. november, 2020 Ei näe nädalakirja täispikkuses? Vajutage siia...

Foto: Hans Jakob Väär

Algas "Hindamismaraton"

Startis EKA vabade kunstide teaduskonna kursuste hindamiste näitusseeria "Hindamismaraton". 30.nov–18. dets, läbi detsembri esimese kolme nädala saab EKAs näha erialahindamisi.

Iga päev on EKA galeriis eksponeeritud uus väljapanek üliõpilaste kursuselõpu töödest. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid. Maratoni igal hommikul installeeritakse uued tööd, mille hindamisprotsess toimub kõigi huviliste silme all.

E-L kell 15.00–18.00
Sissepääs külalistele Kotzebue tänavalt. 
Palun kanna maski!

Rohkem infot "Hindamismaratoni" kohta

Tunnustused

EKA võidukas "Ehitus 2021+" konverentsil

Tervelt kaks ehitussektori innovatsioonipreemiat said EKA arhitektuuri teaduskonna õppejõud-doktorandid-nooremteadurid Sille Pihlak ja Siim Tuksam oma “Soorebase” eest  – Aasta ehitusprojekt ja Aasta digitaalse innovatsiooni projekt. 

Digitaalehituse klastri stipendiumikonkursi “Digiehituse tulevikutegija” võitis Elina Liiva EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonnas kaitstud magistritööga „Kompensatsiooniruum”.

Rohkem võitudest konverentsil "Ehitus 2020+"

Animaauhind PÖFF Shortsilt

PÖFF Shorts kuulutas möödunud pühapäeval välja võitjad. EKA animatsiooni osakonnas valminud film “Room with the Sea View” (2020) pälvis rahvuslikus võistlusprogrammis žürii eripreemia.

Filmi autor Leonid Shmelkov lõpetas animatsiooni magistrantuuri 2020. aasta jaanuaris. 

Loe ja vaata lühifilmist lähemalt

EKA graafilise disaini tudeng taaskord edukas Eesti Panga mündikonkursil

Rainer Kasekivi kujundus "Puri"

EKA graafilise disaini osakonna II kursuse tudengid kujundasid Eesti Panga korraldatud konkursi raames hansalinn Pärnu meenemündi kujundusi. Konkursil pälvis tudengi Rainer Kasekivi kujundus “Puri” III koha .

Koostööprojekti raames loodi graafilise disaini osakonnas doktor Ivar Saki juhendatud kursus, mis keskendus heraldikale ja müntide kujundamisele. 

Loe konkursist lähemalt

Näitused

Avanes loovuurimusnäitus "Kuidas rääkida salapaigast seda reetmata“

Foto: Andres Lõo

Noblessneri Shipyardis on 10. detsembrini avatud Eve Kase ja Elo-Hanna Seljamaa kureeritud loovuurimuslik näitus Käsmust „Kuidas rääkida salapaigast seda reetmata“.

Kunstnike, antropoloogide, folkloristide, arhitektide ja sisearhitektide koostöös valminud näitus käsitleb Käsmu küla kaudu maaelu muutumist ja toimimist tänapäeva Eestis ning Käsmu fenomeni suvituskohana. 

Saab näha paljude Eesti Kunstiakadeemia tudengite ning vilistlaste maale, graafikat, installatsioone, videoid ja fotosid 19 autorilt. Tegemist on Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikooli ühisprojektiga. 

Loe ja vaata näitust lähemalt EKA veebis

Graafikatudengite kunstnikuraamatu näitus EKA raamatukogus

Alates 04.11.20 on Eesti Kunstiakadeemia raamatukogus avatud graafika osakonna kunstnikuraamatute näitus “Meeleraamatud”.

Näitusel osalevad EKA graafika osakonna III kursuse tudengid Daana-Loreen Kägra, Liisa Tammert, Liis Tedre, Hanneleele Kaldmaa, Jelizaveta Kukoleva, Elis Raud.

Juhendajad Eve Kask ja Lennart Mänd
Kuraator Maria Izabella Lehtsaar

Näitus jääb avatuks kuni jaanuarini 2021.

Loe näitusest lähemalt

EKA KVI teadussekretäri toimetatud Antropotseeni eri Estonian Artis

Veebis on saanud kättesaadavaks ajakirja Estonian Art erinumber The Anthropocene Issue (2/2020) (Antropotseeni eri), mille on toimetanud EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri instituudi teadussekretär ja Estonian Arti peatoimetaja Annika Toots. 

Lingid lugudele

Estonian Arti Antropotseeni eri PDF

Keiu Krikmann kureerib Riia Kim?-is

Kaasaegse Kunsti Keskuses Riias on Keiu Krikmanni kureeritud grupinäitusel "Excess and Refusal" (Liialdus ja keeldumine) oma töödega Eestist eksponeeritud EKA moekunsti magister Sandra Kosorotova, Agu Pilt ja Ando Naulainen koos EKA galeristi Pire Sovaga.

Näitus “Excess and Refusal” käsitleb liiasust ja keeldumist kui kunstilisi võtteid ja elamisviisi. Näitus vaatleb normidest irdumist ning selle tagajärgi. 

Teiste seas on näitusel ka Be Oakley, Rebecca Jagoe,  Hanna Kisch ja Women’s History Museumi tööd. 

Visuaalil “Bring a Body, Bring a Prop, Bring a Friend” (2020) Pire Sova ja Ando Naulainen

Klikkides UpCOMING rohkem infot näituse kohta Kim?-is

Kertu Rannula “mälestused –50%” Vitriingaleriis

EKA fotograafia tudengi Kertu Rannula näitus “mälestused –50%” avatakse Vitriingaleriis 2. detsembril, kell 18.00. 

Näitus toimub korraga 4 asukohas: Vitriingaleriis ja kolmes hüljatud vitriinis Tallinna Vanalinnas (Vana-Posti, Mündi ja Pikal tänaval). Avamisõhtul kell 18.30 võetakse ette ühine retk Vanalinna, et tutvustada näitust täies mahus.

Rannula on rühmituse GARBA6E_473 liige.

Vitriingalerii asub Põhja pst 35.
Näitus on avatud 17. detsembrini 2020. 

Lähemalt näitusest Facebookis

Leo Rohlin Hop Galeriis

EKA emeriitprofessori ja tunnustatud keraamiku Leo Rohlini isikunäitus "Valgust oodates" on hop Galeriis avatud 15. detsembrini.  

Näitusel saab vaadata Leo Rohlini vastvalminud seinareljeefe, mis on edasiarendus kunstniku autoritehnikas valminud teostest. Teostekomplekti kesksed teemad on rahu, vaikus ja valgus. 

Fotol Leo Rohlini teos “Kogudus”

Margaret Tali kureerib Läti Rahvuskunstimuuseumis

EKA KVI järeldoktorant Margaret Tali kaaskureerib Eesti-Läti koostöönäituse "Keeruline minevik. Jagatud maailm" Läti Rahvuskunstimuuseumis. 

Näitus keskendub keerulistele ja tihti mahavaikitud teemadele Baltimaades ja Ida-Euroopas ning nende kaasaegsetele mõjudele. Hoolimata sellest, et mõned teemad vaikitakse kogukondlikus mälus maha, kanduvad need üle kaasaega. 

Näitus toimub 7. veebruarini 2021 Läti Rahvuskunstimuuseumi kuplisaalis. 

Näituse info veebis

Konverents

Kristi Kuusk mainekal Art of Researchil

Mainekas VII Art of Research (Uurimuskunsti) konverentsil Aaltos 3.–4. detsembril on sel erilisel aastal EKA-ga seotud inimestelt vastu võetud ja läheb esitlemisele 3 artiklit, sõnab EKA tekstiiliosakonna juhataja Kristi Kuusk. 

Kristi Kuuse sõnul: "Üks artiklitest on kirjutatud koos EKA magistrantidega, mil kevadise Covid-19 võtmes tuli õppeaine kurssi muuta. Otsustasime planeeritud Vaba Lava esinemise asemel ettevalmistamiseks ettenähtud õppetöö tunnid suunata analüüsi ja kirjutamisesse. Artikkel räägibki 4 distsipliini koostööst esitluse suunal ning selle muundumisest Covid-19 võtmes. Teine artikkel annab ülevaate kevadel tekstiilidisaini osakonnas Eva Liisa Kubinyi ja Vera Naydenova poolt läbi viidud sotsiaalse disaini õppeaine jooksul õpitust. Ka seal tulid mängu Covidi manöövrid." 

Art of Research 2020 konverentsi veeb

EKA meedias

Karin Paulus kirjutab keraamikute teaduskunsti näitustest EKA galeriis

Fotol EKA keraamikaosakonna juht Urmas Puhkan ja saviprinteri "käsi". Foto autor on Priit Simson

Karin Paulus vaatas EKA Galeriis Lauri Kiluski, Martin Melioranski ja Urmas Puhkani 3D savi printimise näitust “Keraamiline dimensioon” ja jäi nähtuga rahule. 

3D-saviprintimise näitusel "Keraamiline dimensioon" osalesid Elize Hiiop, Madis Kaasik, Lauri Kilusk, Kaiko Kivi, Martin Melioranski, Urmas Puhkan ning praegused ja endised EKA keraamika tudengid. 

Näitus külgnes Juss Heinsalu näitusega „AL₂SI₂O₅(OH)₄“. 

Loe mind

Kristina Jõekalda doktoritöö Novaatoris

Doktor Kristina Jõekalda maskis. Foto autor on Tarmo Miller

20. novembril kaitses Kristina Jõekalda Eesti Kunstiakadeemias doktoritöö, mis uurib kunstiajaloo ja muinsuskaitse kui distsipliinide kujunemist baltisaksluse vaatepunktist. 

Maarja Merivoo-Parro ERRist kirjutab, et kuna baltisakslaste endi seas on mineviku ja kohaliku ajaloo avastamise osas palju tegemata, siis "just seetõttu võttiski Jõekalda ette allikate lähilugemise ning töötas läbi vanad saksakeelsed kirjutised, mis annavad aimu sellest, kuidas 19. sajandil arhitektuuri ja muinsuskaitse teemadega suhestuti." 

Uuri mind

Vaata kõiki EKA kajastusi meedias siin

Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest