EKA nädalakiri, 19. september, 2023

Tööd alustas uus EKA üliõpilasesindus

EKA üliõpilasesinduse (ÜE) uude koosseisu kuuluvad president Kristi Laanemäe; asepresident, ÜE kultuuri- ja sporditoimkonna juht Sabina Ummelas; asepresident, ÜE sotsiaal- ja haridustoimkonna juht Katrin-Maria Terras; esinduse liige Samuel Eff Markkus Savimägi; esinduse liige Kail Timusk; esinduse liige Kristin Silm ja esinduse liige Elise Lissel Pähkel

Loe lähemalt

EKA professor Andrea Wollensak pälvis USA Fulbrighti stipendiumi

EKAga on sel sügisel liitunud kunstiprofessor Andrea Wollensak, kes pälvis Fulbrighti U.S. Scholari stipendiumi. Wollensaki projekt „Loovad integratsioonistrateegiad: kogukonna tugevdamine digitaalse jutuvestmise kaudu” tugineb tema aastakümnete pikkusele karjäärile sotsiaalse mõju kujundamisel. 

Foto: Lisa Houghtaling

Loe lähemalt

Näitused

Škodenko, Popolitova, Gurov, Martínez: „Hoides asju hämaruses, jälle“
EKA Galeriis

22. septembril kell 17.00 toimub EKA Galeriis Anna Škodenko, Darja Popolitova, Viktor Gurovi ja Francisco Martínezi näituse „Hoides asju hämaruses, jälle“ avamine. Näitus on viimane osa triloogiast, mis peegeldab avalike saladuste ning Ida-Virumaa varjatud ruumide seoste üle. Näitus on avatud 25. oktoobrini

Loe lähemalt

Tiia Roivanen: “Ele/Žest” Vent Space’is

Tiia Roivaneni näitus Vent Space’is on avatud 21. septembrini.

Oma bakalaureuseõppe kunstiuuringutes uurib Tiia Roivanen praktikas, kuidas intuitsioon ja žestid toimivad meie enesetundes. Kunstnik kutsub seda “kudumise praktikumiks”. 

Eksperimentaalne galerii Vent Space asub Tallinnas, Vabaduse väljak 6-8

 

Loe lähemalt

Kongi, Mihklepp, Mölder ja Vaikla Mexico Citys

22. septembril avatakse Mexico Citys, Casa Lü kunstikeskuses EKA kunstnike Kristi KongiMarit MihklepaKrista Mölderi ja Ann Mirjam Vaikla grupinäitus “Surm sai alguse sügisel” (“La muerte comenzó en otoño” / “The Death Began in Autumn”).

Näituse kuraatori Leslie Moody Castro pikaaegne soov on olnud kokku tuua eesti naiskunstnike looming. Selle raames näidatakse nii uusi teoseid kui ka olemasolevate teoste edasiarendusi.

Pildil Kristi Kongi, „Hele pilv oli nii ilus selles õhtuses taevas. Taimede ja maastiku toonid kandusid igale poole. Õhk oli värske ja kõik tundus uus“, 2023. Õlimaal lõuendil. Foto: Stanislav Stepashko

Loe lähemalt

Loengud

NARTi avatud loeng: Reico Motohara & Kabo ja Olga Wardega & Christoph Zeckel

2023. aasta sügisel annavad Narva kunstiresidentuuri rahvusvahelised kunstnikud EKAs kolm loengut.

21. septembril kell 17.45, ruumis A-101 Jaapani duo Reico Motohara ja Kabo kutsuvad residentuuris olles inimesi endaga koos kokkama, et õppida neid tundma ja kuulda nende lugusid. Olga Wardega ja Christoph Zeckel lõid Station Narva festivali jaoks Narvas Kreenholmi tehasesse installatsiooni videomapping’ust ja ruumilisest helist. 

Loe lähemalt

Disain

EKA näitused Disainiööl 2023

Disainiööl 2023 on väljas esinduslik EKA näituste valik. 

Disaini- ja arhitektuurikoolide näitusel osalevad teiste koolid kõrval EKA tootedisaini, ehte- ja sepakunstimoedisainitekstiilidisainiaksessuaaridisaini ning 
sisearhitektuuri osakonnad.

EKA teaduri Kärt Ojavee ja Aine stuudio näitusel MATERIAL II näeb ohtralt EKA Jätkusuutliku Disaini ja Materjalide Labori DiMa-ga seotud tooteid.

Näitusel “Taska töökojast tänapäeva” EKA raamatukogus saab tutvuda loovuurimuse ”Ajaloolise reljeeftrüki rekonstrueerimine ja loovarendamine” tulemustega. 

Lisaks on Disainiöö Disainitänaval väljas ERKI moeshow 2023 aasta finaalkollektsioonid.

Loe lähemalt

Maria Kristiin Peterson rahvusvahelise tekstiilipreemia finaalis

EKA tekstiilidisaini vilistlane Maria Kristiin Peterson on maineka NYTM (New York Textile Month) raames välja antava Dorothy Waxman International Textile Design Prize konkursi finaalis oma magistritööga “Disaineri roll tarbijajärgse tekstiilijäätme ringlussevõtul lõngaarenduse ja kudumikollektsiooni näitel”, mille juhendaja oli Reet Aus.

Foto: Laura Vaim

Loe lähemalt

EKA keraamika osakonna näitus „Transformatsioon“ Viimsis

EKA keraamika osakond esitleb näitust „Transformatsioon“ Viimsi Kunstikooli galeriis, mille avamine on 20. septembril kell 18.00.

EKA keraamika osakond saab käesoleval aastal 100 aastaseks ja „Transformatsioon“ on üks seda sündmust tähistav ettevõtmine. Näitus on avatud 19. oktoobrini

Loe lähemalt

“Taska töökojast tänapäeva” EKA raamatukogus

18. septembrist saab EKA raamatukogus tutvuda loovuurimuse ”Ajaloolise reljeeftrüki rekonstrueerimine ja loovarendamine” tulemustega. 

Uurimuse lähtepunktiks on praeguseks unustatud 1924. aastal nahakunstniku ja raamatuköitja Eduard Taska töökojas leiutatud reljeeftrüki tehnika, mida tuntud klišee- ja linooltrükist eristab kahetasapindne tulemus ja peente graafiliste joonte puudumine. Näitus jääb avatuks kuni 15. novembrini.

Loe lähemalt

Kuue ülikooli disainitudengid kavandavad Regionaalhaiglas patsiendikesksemat tervishoidu

18. septembril algab Põhja-Eesti Regionaalhaiglas viis päeva kestev disainisprint, mille eesmärk on pakkuda veelgi patsiendikesksemaid tervishoiuteenuseid.

Disainisprindil osalevad EKA kutsel Eesti, Soome, Islandi, Norra, Läti ja Vilniuse ülikoolide tudengid, keda juhendavad EKA teenusedisaini professor Jörn Frenzel ja disainer ning õppejõud Karolina Lehtma

Loe lähemalt

EKA meedias

Hilkka Hiiop ERRi kultuuriportaalis

Kuna eelmise aasta lõpus leiti Tallinnas Rüütelkonna hoonest haruldane lõuendalusel plafoonmaaling, aastast 1694. asus EKA kunstikultuuri teaduskonna dekaan ja restauraator Hilkka Hiiop seda restaureerima. "See saab tulevase Rüütlekonna hoone, või siis tulevase riigikantselei, üheks uhkemaks eksponaadiks," arvas Hiiop. 

Rüütelkonna hoone laemaaling. Kuvatõmmis: ERR

Vaata lähemalt

Marit Ilison Postimehes

EKA moekunsti vilistlase Marit Ilisoni töö eksponeeritakse Marseille' moemuuseumis kõrvuti Chaneli, Diori, Hermèsi ja Balenciagaga, kirjutab Postimehes Kristina Herodes

Marit Ilisoni "Longing For Sleep". Marit Ilison Creative Atelier. Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

"Keraamika kannab" näitus ERR kultuuriportaalis

Galerii: Arhitektuurimuuseumis avati uus näitus "Keraamika kannab".

Näitusest EKA veebis.

Fotod: Priit Mürk/ERR

Vaata lähemalt

Maria Rojko Nisu Kanal 2s

EKA aksessuaari- ja köitedisaini magistrant Maria Rojko Nisu tutvustab Kanal 2 "Õhtu saates"  tehisintellekti abil loodud jalatseid, millistega saab lähemalt tutvuda Krulli kvartalis avataval "Kantavad 3D-prinditud jalatsid" näitusel. 

Foto: kuvatõmmis/Kanal 2

Vaata lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram