Latvijas Universitātes fonds

Ar lepnumu par izcilību!

Līgo Latvijas Universitātes fondā, līgo Latvijā, līgo pasaulē!

Nemanot esam sagaidījuši gada garāko dienu, kurā varam iespēt izdarīt vēl vairāk – atbalstīt savu alma mater, savu Latvijas Universitāti ar pieredzi, ar ziedojumu, ar zināšanām!

Mēs visi kopā ar savu dāsnumu, ieguldīto darbu un dalīšanās prieku esam veidojuši un turpināsim celt šo intelekta olimpu, un vairosim izcilību zinātnē kā LU, tā Latvijā kopumā. Paldies par ieguldījumu!

LU vieno tagad un turpmāk!

Pateicībā
Laila Kundziņa,
LU fonda izpilddirektore

STIPENDIĀTI UN ABSOLVENTI SALIDO!

Satikšanās prieks, pozitīvas emocijas un aizraujošas sarunas: norisinājies vairāk nekā ducis stipendiātu satikšanās pasākumu

Visi kopā mecenātiem un atbalstītājiem sakām lielu un sirsnīgu paldies – par ticību, par ziedojumu, par atbalstu!

JAUNRADE

Mēneša mecenāti

Mecenāti – personības, ar kuru labvēlību un gādību LU talantīgākie studenti var saņemt stipendijas, bet pētnieki īstenot zinātniskos projektus!

Pateicībā par ieguldījumu LU attīstībā, ik mēnesi LU fonds dalās stāstos par mecenātu dāsnumu un to pozitīvo ietekmi uz kāda dzīvi.

JANVĀRIS

Zariņu ģimene: Altruisma priekšzīme

Ilggadējais atbalsts LU Vēstures un filozofijas fakultātei ir rezultējies nozīmīgā pienesumā. Šis ir pirmais un pagaidām faktiski vienīgais šāda veida regulārs atbalsts Latvijas vēstures attīstīšanai, lai vairotu un spēcinātu tautiešu vidū pastāvošo izpratni par vēstures jautājumu nozīmīgumu Latvijas valsts un sabiedrības dzīvē.

LASĪT

FEBRUĀRIS

Juris Riekstiņš: Kalifornijas latvietis ar akadēmiskajām saknēm LU

Ziedojums palīdzēs veicināt LU Medicīnas fakultātes studiju pilnveidošanu un sniegs iespēju iegādāties jaunākās paaudzes ultrasonoskopu pilnā aprīkojumā, tādējādi sniedzot iespēju jaunajiem mediķiem apgūt inovatīvākās metodes pacientu aprūpē.

LASĪT

MARTS

Latgaļu filantrops Amerikā: Pīters A. Ragaušs

Turpmāk tiks piešķirtas papildus divas īpašas  "Ceļamaizes" stipendijas LU pirmā studiju gada studentiem, kuru izcelsme meklējama Latgalē.

LASĪT

APRĪLIS

Konektikutas latvieši veicinās LU teoloģijas un reliģiju zinātnes studiju uzplaukumu

Vilimantikas Latviešu evaņģēliski luteriskā draudze piecus gadus atbalstīs LU Teoloģijas fakultātes studentus, piešķirot īpašu stipendiju.

LASĪT

MAIJS

LU absolventu dibināts uzņēmums stimulē LU studentu izcilību

Medicīniskās bioloģijas, izpētes un tehnoloģiju uzņēmums, kā arī ilggadējs un uzticams mecenāts “Biosan” piešķīris stipendiju molekulārbioloģei Ditai Gudrajai.

LASĪT

JŪNIJS

Vaira Pelēķis velta piemiņas stipendiju savai sirdsdraudzenei

Pirmoreiz tiks piešķirta Īras Kuhn-Bolšaitis piemiņas stipendija. To saņems LU Humanitāro zinātņu fakultātes franču vai vācu filoloģijas maģistrantūras vai doktorantūras talantīgākais students.

LASĪT

LEPOJAMIES!

Īstenoti vērienīgi un nozīmīgi projekti

Atklāta pirmā Latvijas Universitātes LoRaWAN bāzes stacija

Latvijas Universitāte – nākotnes tehnoloģiju attīstītāja. Pateicoties mecenāta "Mikrotīkls" labvēlībai, LU Dabas mājā atklāta pirmā LU LoRaWAN bāzes stacija, kas darbojas atvērtajā “The Things Network” sistēmā.

Galvenie ieguvumi:
▶️ plašas pārklājuma iespējas; ▶️ zems enerģijas patēriņš; ▶️ droša datu pārraide.

Projekts tapis kā starpnozaru sadarbība starp LU Datorikas fakultātes un LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes pārstāvjiem.

UZZINĀT VAIRĀK
SKATĪT FOTO

LU Astronomijas institūts – starp pasaules kosmiskās ģeodēzijas līderiem

Mecenāta "Mikrotīkls" atbalstītais projekts “Laika intervālu mērītāju RTS 2006 modernizācija” bija pagrieziena punkts Astronomijas institūta darbībā.

▶️ Iznākums ir izcils mērījumu precizitāte var pieaugt pat divas reizes, salīdzinot ar iepriekšējo RTS 2006 versiju.

Šobrīd LU Astronomijas institūts ierindojas pasaules labāko mērījumu sistēmu Top10 no 40 Starptautiskā lāzerlokācijas tīkla ILRS stacijām visā pasaulē.

UZZINĀT VAIRĀK
SKATĪT FOTO

LU fonda “mūžīgais dzinējs” iedvesmo: izdots pirmais zinātnisko rakstu krājums

Jau gadu simteni mecenāti un labdari apliecina, ka dāsnums un ziedojumi vairo sasniegumus. Šogad izlaidumu laikā LU fonds katram 2018./19. akadēmiskā gada LU absolventam dāvina pirmo zinātnisko rakstu krājumu “Perpetuum mobile 2019”.

UZZINĀT VAIRĀK

Mecenātu atbalstītie doktoranti uzstājas gadskārtējā LU konferencē

Sniedzot aktuālākos lasījumus pētniecībā, jau otro gadu pēc kārtas norisinājās īpaša zinātniskā sesija, kurā tikās vienuviet LU doktoranti, kuri saņēmuši mecenātu atbalstu. Tas ir patiess pierādījums un apliecinājums tam, ka mecenātu ieguldījums paver jaunus apvāršņus kā atbalstīto pētnieku, tā stipendiātu izaugsmē un zinātniskajā sniegumā.

UZZINĀT VAIRĀK
LASĪT TĒZES

ZIEDOT IR PATĪKAMI!

ziedot.lu.lv

Sagaidot Latvijas Universitātes gadsimta jubileju, aicinām LU absolventus un draugus veicināt LU un Latvijas augstākās izglītības un kultūras attīstību! #LUvieno

LU fonds ik gadu atbalsta vairāk nekā 100 talantīgākos un perspektīvākos LU studentus. Stipendijas ir nozīmīgs finansiālais atbalsts mācību procesā, tās veicina izaugsmi un izcilību. Katrs ziedojums sniedz iespēju atbalstīt kādu daudzsološu studentu – nākotnes veidotāju.

Šīs stipendijas tiks piešķirtas kā bakalaura, tā maģistra studiju līmeņa studentiem, lai jaunie pētnieki varētu pilnvērtīgāk nodoties izvēlētās studiju programmas dziļākai apguvei un iegūtu starptautiski atzītu augstāko izglītību.

Ziedo no sirds Universitātei! #LUvieno

ZIEDOT JAU TAGAD

Svinēsim izaugsmi kopā!

Šogad Latvijas Universitāte svin savas pastāvēšanas simtgadi – Universitātes Gadsimtu! Šī ir liela un nozīmīga jubileja ne tikai mūsu universitātei, bet visai Latvijas sabiedrībai. LU gadsimts ir veidojis mūsu valsti.

Latvijas Universitātes gadsimts ir vērienīgs notikumu kopums, kura svinēšanu izcelsim ar Universitātes veidošanos, augšanu un attīstību saistītos mirkļus un personības.

UZZINĀT VAIRĀK

Jau kopš 2004. gada Latvijas Universitātes fonds nodrošina iespēju mecenātiem un sadarbības partneriem atbalstīt gan LU, gan citas vadošās Latvijas augstskolas, tā investējot Latvijas nākotnē. LU fonda prioritātes ir atbalstīt izcilākos studentus un pētniekus, veicināt modernas mācību vides izveidi, kā arī universitātes ēku būvi un rekonstrukciju.

"Latvijas Universitātes fonds", nodibinājums

Adrese: K.Barona iela 49-24, Rīga, LV-1001

Telefons:  +371 20127040

E-pasts: fonds@fonds.lv

 

www.fonds.lv | www.ziedot.lu.lv

Facebook Linkedin
MailerLite