EKA nädalakiri, 23. oktoober, 2023 Ei näe nädalakirja täispikkuses? Vajutage siia...

EKA 109 ja EKA keraamika 100

27. oktoobril tähistame Eesti Kunstiakadeemia 109. ja EKA keraamikaõppe 100. sünnipäeva. Oodatud on kõik ERKI, Tallinna Kunstiülikooli ja EKA vilistlased, tudengid, õppejõud, töötajad ning kaaslased, sõbrad!

Täna saab veel soodushinnaga piletihttps://fienta.com/et/eka-72680

Loe lähemalt

EKA palkab personalispetsialisti

Eesti Kunstiakadeemia personaliosakond ootab endaga liituma uuendusmeelset ja töötajate heaolu väärtustavat personalispetsialisti. 

Tööülesanneteks on:
töötajate arengu toetamine ja koolitusvaldkonna arendamine; personalidokumentatsiooni vormistamine, haldamine ja statistika; töötajate värbamise koordineerimine ja selles osalemine; personalivaldkonna arendustegevustes osalemine; töötajatele sündmuste korraldamisel osalemine; töötajate ja juhtide nõustamine. 

Foto: Tõnu Tunnel

Loe lähemalt

EKA jõuluturg 2023

EKA jõuluturg tuleb taas ning see aasta esmakordselt kahel järjestikusel pühapäeval! 10. detsembril Eesti Kunstiakadeemias ning 17. detsembril Solarise keskuses. 

Oodatud on kõik EKA praegused kunstnikud ja disainerid, töötajad, ning muidugi ka vilistlased. 

Kandideeri EKA jõuluturule EKAs 
Kandideeri EKA jõuluturule Solarises
 

Loe lähemalt

Näitused

Chun Au Yeung Hobusepea galeriis

30. oktoobrini on avatud EKA TASE' 23 Noore kunstniku preemiaga kaasuv Chun Au Yeung'i isikunäitus "Oled mul mõttes" Hobusepea galeriis

Näitusele loodud teosed tulenevad Chun’i enda kogemustest ja läbielatud olukordadest, mis on enamasti seotud kodumaalt eemalolekuga. 

Loe lähemalt

EKA keraamika ja EKA muuseum esitlevad: “Šamotist aiavaas nädalalõpumajja”

EKA vilistlaspeo raames avatakse 27. oktoobril kell 19.30 EKA 2. korruse aatriumis EKA keraamika osakonna ja EKA muuseumi näitus “Šamotist aiavaas nädalalõpumajja”. Keraamika juubelinäitus on koostatud keraamika osakonna omaaegse metoodilise fondi, nüüdse EKA muuseumi kogu üliõpilastöödest. 

Loe lähemalt

Kristina Norman avas isikunäituse Hollandis

Kristina Norman, EKA kaasaegse kunsti magister, avas 14. novembril Zwolle Fundatie Muuseumis isikunäituse “Hansa ühendused” (Hansa Connections), mis uurib erinevaid vaatenurki Hansale ja selle tähendusele täna. Näitus on osa sel aastal Hollandis Hansa 800. aastapäevale pühendatud programmist. Näituse kuraator on EKA kultuuriajaloo professor Linda Kaljundi

Foto: Linda Kaljundi

Loe lähemalt

Andrei Kedrini joonistamisklubi näitusel “Transs"

EKA graafilise disaini vilistlane Andrei Kedrin viib 25. oktoobril kell 17.00–18.30 Tallinna Kunstihoones, näitusel “Transs” läbi joonistamisklubi.

Kaasaegsed näitused tekitavad meis emotsioone, mälestusi ja uusi vaatenurki ning reaktsioone, mida me ei pruugi oodata. Erinevate joonistusmaterjalide abil saab avastada uusi viise kunstiteostega suhtlemiseks Tallinna fotokuu peanäitusel "Transs"

Loe lähemalt

Näitus “Pindadest, piiridest, omaruumidest” Raplas

Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskuses avatakse reedel 20. oktoobril kell 18.00 kaasaegse graafikakunsti näitus “Pindadest, piiridest, omaruumidest”

Kunstnikud: Britta Benno, Maria Erikson, Maria Izabella Lehtsaar, Mari Prekup, Lilli-Krõõt Repnau, Helen Tago ja Kadri Toom

Kuraator: Britta Benno

Loe lähemalt

Mart Talvari tööd Steinbesseri õhtusöökidel

19. ja 20. septembril 2023 toimusid järjekordsed Steinbeisser’i korraldatud eksperimentaalse gastronoomia õhtusöögid Baselis, Šveitsis. Sellel aastal võttis oma kunstiga sellest osa ka EKA ehte- ja sepakunsti eriala vilistlane Mart Talvar. Eelnevalt on eestlastest Steinbeisseri projektiga koostööd teinud Nils Hint

Foto: Maya Matsuura

Loe lähemalt

Loengud

Daniel von Rüdigeri film „972 Breakdowns“

23. oktoobril kell 17.00, ruumis A501 on EKA keraamika 100 raames võimalik vaadata Daniel von Rüdigeri 2020. aasta dokumentaalfilmi „972 Breakdowns“, mis näitab viie noore kunstniku (kelle hulgas on ka keraamika osakonna vilistlane Kaupo Holmberg) 2,5 aastat kestnud reisi mootorratastel läbi Siberi. 

Loe lähemalt

Yukinori Yamamura avatud loeng „From Hand to Hand“

25. oktoobril kell 17.00, toimub EKA keraamika 100 raames, ruumis A501, jaapani keraamikaharidusega multidistsiplinaarse kunstniku, professor Yukinori Yamamura avatud loeng „From Hand to Hand“. Loeng toimub inglise keeles.

Loe lähemalt

Alexander Römeri avatud arhitektuuriloeng

26. oktoobril kell 18.00 annab Berliinis tegutsev arhitekt, disainer ja puusepp Alexander Römer loengu “Sõbralik pinnas”. Avatud arhitektuuriloengute sari toimub 2023. sügisel pealkirja all “Mobiilsed meistrid”. Teema toob Tallinnasse arhitekte ning teoreetikuid, kes lahkavad arhitektuuri nõtkust ning ruumiloojate mobiilset praktikat.

Kaar maastikus. Foto: Bert Villa

Loe lähemalt

Avatud loeng: Peavarju otsimas

EKA kaasaegse kunsti (MACA) ja museoloogia külalisõppejõud David K. Ross ja Rebecca Duclos reisisid hiljuti Põhja-Ukrainas, külastades kaheksat kunstikooli Lvivis, Harkivis ja Kiievis.

David K. Ross näitab reisi pilte ja arutab mõningaid pakilisi probleeme, millega Ukraina kunstiharidus täna silmitsi seisab.

Loe lähemalt

(H)ARUTUS: kellele linnaarhitekt?

Teisipäeval, 31. oktoobril kell 18.00 arutlevad linnaarhitekti vajalikkuse ja planeerimistegevuse selgema korralduse üle Tallinna abilinnapea Madle Lippus, arhitekt Mihkel Tüür ning endine Tartu linnaarhitekt ja tänane Kliimanõukogu esimees Tõnis Arjus. Juttu modereerib kultuurilehe Sirp arhitektuuritoimetaja, maastikuarhitekt Merle Karro-Kalberg.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Frédéric Ogée

26. oktoobril peab KVI külalisena EKAs avatud loengu "Inglise maastikukujundus, maastikumaal ja antropo(s)tseen (1750–1850)" Pariisi Cité ülikooli professor Frédéric Ogée

J.M.W. Turner. "Staffa, Fingali koobas", 1831.

Loe lähemalt

(H)ARUTUS: kellele linnaarhitekt?

24. oktoobril kell 18.00 toimuvad EKAs A-501 Peter Fraseri ja Esther Hoversi kunstnikuvestlused.  Kunstnikud viibivad Tallinnas seoses meistriklasside läbiviimisega Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonnas.

Loe lähemalt

Residentuur, praktika

Narva kunstiresidentuuri EKA residentuur talvel

Narva kunstiresidentuur kutsub sellel talvel ühe EKA õppejõu residentuuri. Residentuuri jaoks on avatud ajavahemik 19.12.23–21.01.24, kuid resident võib tulla Narva ka pärast pühi.

Oodatud on dotsendid, lektorid, spetsialistid, juhatajad, teadurid ja muude ametinimetustega EKA töötajad.

Foto: Johanna Rannula

Loe lähemalt

BAFF kutsub üliõpilasi kandideerima USA praktika programmi

Balti-Ameerika Vabaduse Fond (BAFF) kutsub üliõpilasi ja äsja kõrgkooli lõpetanuid kandideerima erialase praktika programmi, mille abil on võimalik pea aasta aega erialast kogemust omandada Ameerikas.

Loe lähemalt

Urbanistika

Maroš Krivý Third Economy nõupidamisel Reykjavíkis

EKA urbanistika professor Maroš Krivý esines 13. oktoobril Reykjavíkis konverentsil Third Economy ehk Kolmas ökoloogia, mille korraldas Euroopa arhitektuuriajaloo võrgustik (EAHN) koostöös New Yorki moodsa kunsti muuseumi ja Islandi kunstiülikooliga. Tema esitlus “Fresh Kills and the Making of an Ecological Thought Collective” ehk "Värsked tapmised ja ökoloogilise mõtte kollektiivi loomine" käsitles selle ikoonilise saidi kaudu ökoloogilise urbanismi poliitilist ökoloogiat. 

Foto: Maroš Krivý 

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram

Saite selle kirja, sest soovime jagada Teiega EKA tegemisi

Loobun EKA kirjadest