EKA nädalakiri 24. oktoober, 2022

EKA soolise võrdsuse päev

Kutsume kõiki Kunstiakadeemia liikmeid teisipäeval, 1. novembril kell 14.00–17.00 EKA aulasse kuulama, mõtlema ja arutlema selle üle, mis on sooline võrdsus ning kas ja kuidas seda EKAs edendada saab. 

Soolise võrdsuse, mitmekesisuse ja kaasatuse ekspert Helen Biin (Civitta Eesti AS) tutvustab, mis on sooline (eba)võrdsus ja võrdne kohtlemine.

Loe lähemalt

Kristjan Raua 2022. a. preemia laureaadid on nimekad EKA vilistlased

Kristjan Raua preemia laureaadid 2022 on EKA skulptuuri vilistlane Terje Ojaver, EKA maali vilistlased Ljudmilla Siim ja Lembit Sarapuu ning kunstiteadlane Mai Levin.

2021. aastal esitati Eesti Kunstnike Liidu volikogu liikmete, Eesti kunstiinstitutsioonide ja kultuuriväljaannete poolt Kristjan Raua preemia nominentideks 22 kunstnikku ja kunstiteadlast. Neli preemiat ja Enn Johannese kujundatud ning Margus Kadariku teostatud medalid anti laureaatidele üle pidulikul tseremoonial Tallinna Raekojas22. oktoobril.

Foto: Ilmar Saabas

Loe lähemalt

EKA 108

Taas on hea põhjus tulla EKAs kokku ja tähistada koosolemist, koostegemist, koostantsimist ja koos tordi söömist. Oodatud on kõik ERKI, Tallinna Kunstiülikooli ja EKA vilistlased, tudengid, õppejõud, töötajad ning kaaslased, sõbrad!

Eelmüügist kuni 28. oktoobrini hind tudengile 3€, teistele 5€. 

Soetage pilet varakult Fientas

Loe lähemalt

EKA Jõuluturg 2022

Eesti Kunstiakadeemia kutsub 11. detsembril taas ühele suurimale jõuluturule Eestis, kus läbi viie korruse saab nii endale kui lähedastele soetada originaalset Eesti disaini ning kunsti, mille on valmistanud Kunstiakadeemia tudengid ning vilistlased. 

REGISTREERIMINE MÜÜJALE

Loe lähemalt

Fotograafia

Paulius Petraitise kunstnikuvestlus

Teisipäeval, 25. oktoobril kell 18.00 toimub ruumis A–501 Paulius Petraitise kunstnikuvestlus.

Paulius Petraitis viib 24.–28. oktoobril EKA fotograafia osakonnas läbi eriala meistriklassi “Images in Conflict: How to Respond to War?”. Kunstnikuvestlusele on oodatud kõik. 

Foto: Kristina Madjare

Loe lähemalt

EKA fotograafia kunstnikud näitusega EKKMis

29. oktoobrist 18. detsembrini on EKKMis avatud teemanäitus „Crawl out Through the Fallout”, mis on koostööprojekt viie kunstniku vahel:

Marco Laimre (EKA fotograafia endine kauaagene professor), Reimo Võsa-Tangsoo (EKA fotograafia dotsent), Martin Buschmann (EKA fotograafia magister), Camille Laurelli (EKA fotograafia õppejõud) ja Keiu Maasik (EKA fotograafia magister), kes avavad düstoopiliste digitaalsete mängude mängimise kogemust kaasaegse kunsti näituse kontekstis. 

Visuaalil: Marco Laimre, At the Corner of the California Ave and Brookland, 2022

Loe lähemalt

Disain

Hõbenõela auhinna pälvis Hannes Rüütel

Tänavuse Hõbenõela auhinna Tallinn Fashion Weekil pälvis EKA moeosakonna vilistlane Hannes Rüütel ning aksessuaaridisaineritele suunatud Kuldse Nõelakoja nominatsiooni moeosakonna magistrant Liis Kalda

Foto: Erlend Štaub

Loe lähemalt

ERKI Moeshow 2022 III vaatus – järelnäitus

26. oktoobril kell 15.00 avaneb Viru keskuses ERKI Moeshow järelnäitus, millega esitatakse viie tugevalt omanäolise moekunstniku loomingut.

Kahel korrusel on eksponeeritud moedisainerite Eneken Johansoni, Mairo Seire, Siim Oja, Ron Jonas Verlini ja Laura Luize Valtere taiesed. 

Foto: Martin Buschmann

Loe lähemalt

Tootedisaineri ankeet: Anette Jaaniso

Oktoobri tootedisaineri ankeet viib meid 2. kursuse tudengi Anette Jaanisoga digimaastikule. Seniste digitaalsete katsetuste puhul on Anettet köitnud kõige enam mängude maailm. Neid on tal esile tuua lausa 3:  “Ylikool”, mis valmis Tartu Ülikooli programmeerimise kursuse lõpp-projektina; “Postcapitalism: A New Hope” ehk omaalgatuslik projekt, mille tulemusena valmis mängu prototüüp; ja “Muruniitmise simulaator”, mille eesmärk oli inimestele teadvustada, et liigne niitmine on keskkonda kahjustav. 

Foto: Anette Jaaniso erakogu

Loe lähemalt

Disainer Linda van Deurseni avatud loeng

Kolmapäeval, 26. oktoobril kell 17.30 annab EKA aulas (A101) avatud loengu disainer Linda van Deursen.

Linda van Deursen on Hollandis tegutsev graafiline disainer. Koos Armand Mevisega algatas ta 1987. aastal stuudio Mevis & van Deursen, mis on teinud koostööd erinevate kultuuriasutustega.

Loe lähemalt

Animatsioon

Juku animaõhtud EKA aulas

28. oktoobril kell 14.00 toimub EKA aulas A101 EKA animatsiooni osakonnas tootmises olevate projektide tutvustus. Juku animaõhtud jätkavad Animatsiooni Liidu hea traditsiooniga korraldada sündmusi, mille eesmärgiks on väärtustada animapärandit ning tuua kokku valdkonna vanameistrid ja noored autorid ning huvilised. 

Oma nime on õhtud saanud eesti esimese animafilmi „Kutsu-Juku seiklusi“ järgi ning viitab mõtteliselt selle traditsioonidele. Juku animaõhtute avasündmusel tähistame rahvusvahelist animapäeva

Loe lähemalt

EKA Anima 2022 Tartus

Reedel 28. oktoobril kell 18.00 toimub Tartu Elektriteatris EKA animatsiooni osakonna lõpetajate filmide linastus.

EKA Anima 2022 programmis linastuvad animatsiooni osakonna lõpetanud bakalaureuse- ja magistritudengite filmid.  

Sissepääs tasuta!

Loe lähemalt

Transform4Europe

Euroopa Ülikoolide alliansid muudavad Euroopa tulevikku

17.–19. oktoobril toimus Saksamaal Saarimaal Euroopa Ülikoolide Initsiatiivi Transform4Europe alliansi üldkoosolek. Kohale olid tulnud 150 inimest, kutsutud ülikoolide prorektorid ja spetsialistid, et arutada projekti hetkeseisu ning järgmisi samme.

Esimene päev oli konverentsipäev, kus arutati, kuidas Euroopa Ülikoolide alliansid muudavad Euroopa tulevikku. EKA-t esindasid ettekannetega tudengid Quinn Feller ja Gytis Dyvidaitis, keskendudes muudatustele.

Loe lähemalt

Arhitektuur

BAUA Awards 2022 parima noore arhitekti preemiad EKAlastele

21. oktoobril 2022 autasustati Lätis, Liepajas, kontserdisaalis “Great Amber” toimunud tseremoonial Balti riikide noorte arhitektide parimaid töid. BAUA Awards 2022 parima noore arhitekti diplomiprojekti preemia said Merilin Kaup Eesti Kunstiakadeemiast ja Janis Apsitis Lätist.

Balti Arhitektide Liidu (BAUA) poolt kümnendat korda korraldatava ürituse eesmärk on tõsta esile Baltikumi arhitektuuriharidussüsteemi parimate noorte professionaalide lõputööd. 

Loe lähemalt

Tulevikuharidus

Tulevikuhariduse labor I ja II. Milline on õpe loovkõrgkoolis aastal 2045?

Kutsume looverialade õppejõude, tudengeid ja töötajaid EKAsse “tuleviku-arhiivi” loomise laboritesse! 26. ja 27. oktoobri laborid on identsed.

Milliseks on muutunud õpetamise praktikad loovkõrgkoolis (nagu näiteks EKA) aastaks 2045? Milliseid uusi meetodeid ja lähenemisviise on kasutusele võetud? Mis on “vana hea”, mis on säilinud? Millised on õpetamisfilosoofiad, väärtused, hierarhiad, kogemused? Milline on korralduslik pool ja kuidas õppejõud end tunneb, millised on sellise töökoha rahuldust pakkuvad ja millised masendavad küljed? Mis on muutunud võrreldes käesoleva ajaga?

Foto: Maarin Ektermann

Loe lähemalt

EKA meedias

EKA Muuseumi näitus "Lapse asi" fotogalerii Kultuur.ERRis

EKA muuseumi näitus "Lapse asi. EKA tudengite disain lastele" tutvustab lastele suunatud professionaalset loomingut alates Riigi Kunsttööstuskooli aegsest aabitsakukest kuni viimase kümnendi interaktiivsete objektideni. Näitust saab näha EKA Galeriis 29. novembrini.

Foto: Siim Lõvi. Fotol keraamik Ingrid Alliku töö

Loe lähemalt

"Kunstiministeerium" uued saatejuhid Klassikaraadios EKAst

Saatesari "Kunstiministeerium" on Klassikaraadios tagasi ja alustas 15. oktoobril uute saatejuhtide Nele Tiidelepa (vabade kunstide vilistlane), Anna Kaarma (fotograafia vilistlane) ja Aleksander Metsamärdiga (kunstiteaduse magistrant).

Kaks korda kuus keskendutakse nii kunstimaailma päevakajaliste kui ka ajatute teemade käsitlemisele.

Foto: Ken Mürk

Loe lähemalt

Sandra Nuut kirjutab "Dear Friendist" Müürilehes

EKA kunstiteaduse vilistlane Sandra Nuut kirjutab Müürilehes EKA Galeriis ülal olnud graafilise disaini näituse "Dear Friend" ainetel. 

Illustratsioon: Martina Gofman

Loe lähemalt

Sander Joone "Sierra" võitis jälle

Kultuur.ERR kirjutab, et rahvusvahelistel festivalidel enam kui 30 auhinnaga pärjatud EKA animatsiooni magistri Sander Joone "Sierra" kuulutati 20. oktoobril festivalil Cinekid parimaks lühianimafilmiks.

Hollandis toimuv Cinekid on maailma suurim lastele ja noortele suunatud filmi- ning multimeediafestival, mida külastab igal aastal keskmiselt 65 000 inimest. Filmi peamise sihtrühma moodustavad 3–14aastased.

Visuaalil kaader animatsioonist

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram