EKA nädalakiri 16. jaanuar, 2023

Sille Pihlak on uus arhitektuuriteaduskonna dekaan

2023. aastast astus Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaani ametisse õppejõud ja arhitekt Sille Pihlak.

EKA noorim dekaan lubab avardada eriala piire ning tuua nähtavust ruumi visionääride olulisusele ühiskonnas:  “Arhitektuur ei ole pelgalt individualistlik majade joonistamine või linnaruumi andmete põhine projekteerimine, vaid kätkeb endas kompleksset ühiskondlikku kude, mille kõik aspektid põimuvad füüsilises ruumis. Seega on nii nagu laiemalt maailmas, ka arhitektuuris käes muutuste aeg, mille julgeid esimesi samme akadeemias astume.” 

Foto: Tanja Muravsjaka, Viis põlvkonda dekaane: vasakult: Toomas Tammis, Andres Ojari, Sille Pihlak, Veljo Kaasik, Jüri Soolep

Loe lähemalt

EKA Design Showcase 2023

Juba kuuendat aastat toimuv EKA Design Showcase gala toob taas publiku ette EKA tudengite viimase aasta parimad koostööprojektid ettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonidega. Ootame osalema kõiki EKA praegusi ja tulevasi koostööpartnereid ning tulevikudisaini huvilisi!

REGISTREERUMINE

Loe lähemalt

Infotunnid

Rahvusvaheliste magistriõppekavade infotunnid ja vastuvõtt 2023/24

19. jaanuarist 9. veebruarini kutsuvad sisseastumishuvilisi infotundidesse EKA rahvusvahelised magistriõppekavad – animatsioon, graafiline disain, interaktsioonidisain, kaasaegne kunst, taidestuudium ja urbanistika. Doktoriõppe võimalusi tutvustav infotund toimub 8. veebruaril. Taidestuudiumi ja kaasaegse kunsti eestikeelsetele õppekavadele saavad eestlased kandideerida kuni 29. juunini. Doktoriõppekavadele kandideerimine kestab 1. veebruarist 31. märtsini.

Magistriõppehuvilistele toimuvad detsembris ja jaanuaris Zoomi vahendusel online infotunnid:

Foto: Paul Simon ja Chris Hörner

Loe lähemalt

Animatsiooni magistriõppekava infotund sisseastujatele

EKA animatsiooniosakond kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema animatsiooni magistriõppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub neljapäeval, 19. jaanuaril, kell 15.00, ZoomisRegistreeru SIIN

Loe lähemalt

Urbanistika magistriõppekava infotund sisseastujatele

EKA urbanistika õppekava kutsub kõiki magistriõppehuvilisi osalema rahvusvahelist õppekava tutvustaval online-infotunnil, mis toimub esmaspäeval, 30. jaanuaril, kell 16.00, ZoomisRegistreeru SIIN

Loe lähemalt

Näitused

EKA Galeriis näitus "Meie minu sees"

Kunstnikud Aleyna Canpolat, Andrea Gudiño, Alp Eren Özalp “Meie minu sees” EKA Galeriis 17. jaanuarist 9. veebruarini. Avamine 17. jaanuaril, kell 16.00. 

Näitus kutsub osalejaid läbi füüsiliste ja audiovisuaalsete elementide avastama puutepunkte looduse ja iseenda identiteedi vahel. Näituse autorid tulevad Türgist ja Mehhikost ning õpivad EKA urbanistika ja animatsiooni erialadel

Loe lähemalt

Kunstnikuraamatute esitlused EKAs

17. jaanuaril kell 17.00 toimub EKAs, auditooriumis A-501 kirjastuse Rooftop Press äsja välja antud kahe kunstnikuraamatu esitlus. Raamatute autoritega vestleb Rooftop Pressi kirjastaja Tuukka Kaila. Vestlus toimub inglise keeles.

Tuukka Kaila viibib Tallinnas EKA fotograafia osakonna kutsel ning viib 16.–18. jaanuaril läbi meistriklassi “Isekirjastatud autoriraamat”

Visuaali autor: Tuukka Kaila

Loe lähemalt

Holger Looduse suur näitus Kai kunstikeskuses

22. jaanuarist kuni 23. aprillini on Kai kunstikeskuses võimalik külastada Holger Looduse isikunäitust „18 kevadist hetke“, mis on mitmekülgse kunstniku uute teoste esmaesitlus Kais. 

Maali- ja meediakunsti valdkonnas tegutsev EKA maali õppejõud ja vilistlane Holger Loodus eksponeerib kaht videoinstallatsiooni, millega tutvumine on vormitud terviklikuks ruumikogemuseks.

Loe lähemalt

Antropotseeni teemaline disaini ja rakenduskunsti ning MACA õppekavade ühisnäitus

26. jaanuaril kell 18.00 avatakse Kanuti Gildi SAALi keldrisaalis (Pühavaimu 5) EKA disaini ja rakenduskunsti ning MACA ühisnäitus Staying in the Compost: Ghosts and Monsters of the Anthropocene.

Näitusel on esitatud disaini ja rakenduskunsti ning kaasaegse kunsti magistrantide tööd, mis on tehtud sügissemestril toimunud Taavi Hallimäe ja Sandra Kosorotova juhendatud kursuse Ghosts and Monsters of the Anthropocene raames. 

Loe lähemalt

Maria Erikson Draakoni galeriis

Draakoni galeriis on 4. veebruarini avatud EKA graafika külalislektori, töökoja juhataja ja meistri Maria Eriksoni isikunäitus „Pehme puudutus äärel“.

Näitusel vaatleb kunstnik enda suhet graafika protsessiga, millesse on kaasatud kunstniku keha ja litokivi. Võrreldes keha ja selle puutepinda litokivi pinnaga, otsitakse nendevahelisi paralleele ja vastuolusid. 

Loe lähemalt

Vestlussari

(H)ARUTUS: Keerulised monumendid. Vaade Narvast.

Eesti Arhitektuurimuuseum, Narva kunstiresidentuur NART ja Eesti Kunstiakadeemia viivad vestlussarja Narva.

21. jaanuaril võetakse NARTis (h)arutada mälestusmärgid, mälukultuur ja pärandi tulevik Narvas. Osalevad EKA rektor, arhitektuuriajaloolane Mart Kalm; arhitekt ja Ida-Viru õiglase ülemineku koordinaator Ivan Sergejev ning narvalane, Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse tudeng Jaroslavna Nazarova. Vestlust modereerib Arhitektuurimuuseumi direktor, arhitektuuriteadlane Triin Ojari

Loe lähemalt

Graafiline disain

Ott Kagovere ja Tanel Kärp Euroopa Disainiauhindade žüriis

EKA graafilise disaini osakonna juhataja Ott Kagovere ja interaktsioonidisaini magistriprogrammi juht Tanel Kärp on sel aastal Euroopa Disainiauhindade žüriis.

Euroopa Disainiauhinnad (*EDAWARDS) on üks Euroopa suurimaid disainikonkursse, mille on ellu kutsunud erinevad Euroopa disainiajakirjad ja Rahvusvaheline Disaini Nõukogu (International Council of Design). 

Loe lähemalt

Dear Friendi näitus ja raamatuesitlus Haagis

14.–19. jaanuaril toimub Haagis, Page Not Found projektiruumis Dear Friend näitus ja raamatuesitlus. Dear Friend on Ott Kagovere ja Sandra Nuuti EKA graafilise disaini osakonnas algatatud kirjastamise projekt mis avaldas nelja aasta jooksul (2019–2022) kirja formaadis kirjutatud tekste disainist ja visuaalkultuurist.

2022 aasta septembris toimus EKA galeriis Dear Friend näitus mille raames anti koos Lugemiku ja EKA kirjastusega välja ka Dear Friend kataloog, mis koondab kokku kõik avaldatud tekstid.

Loe lähemalt

EKA graafilise disaini magistritudengid Mehhikos

Graafilise disaini tudengid osalevad 19.–22. jaanuaril MehhikosIndex kunstiraamatute messilKurimanzutto galeriis.

MA tudengid müüvad graafilise disaini osakonna õpilaste kirjutatud, koostatud ja kujundatud raamatuid, mille on välja andnud EKA graafilise disaini osakond.

22. jaanuaril esitlevad II kursuse magistrandid oma vastvalminud raamatuid, mis sisaldavad nende magistritöö uurimuslikku osa.

Loe lähemalt

Doktorikool ja seminarid

Uute doktorite loengusari: Kadi Polli räägib Balti valgustusaja kunstiharrastusest

17. jaanuaril kell 17.00 tutvustab Eesti kunstiteaduse aastasaja raames toimuva uute doktorite loengusarjas Kadi Polli 2019. aastal Tartu Ülikoolis kaitstud doktoritööd “Valgustuskunst. Balti kunstiharrastusest ja joonistuspraktikatest 18. ja 19. sajandi vahetusel“.

Loe lähemalt

Kolmas Eesti kunstiajaloolaste ühine magistriseminar Purdis

9.–10. jaanuaril toimus taas visuaalkultuuri ja selle säilitamisega tegelevate magistrantide ühine talveseminar Purdi mõisas. Seminar jätkab 2019. aastal alguse saanud sarja (vt ka 2022. aasta kava), mille eesmärk on ühelt poolt anda kokkupuude eri ülikoolide lähenemistega, ja teisalt pakkuda õppetoolivälist kõrvalpilku igaühe konkreetsele uurimisteemale.

Foto: Kristina Jõekalda

Loe lähemalt

Hüljatud maastikud: Kohila paberivabrik

Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikool ootavad huvilisi erialadevahelise töötoa “Hüljatud maastikud” ettekandepäevadele Kohilas. 

– 16. jaanuaril kell 14.00–17.30 seminar Kohila raamatukogus Herkki Oro, Marika Jahilo, Inna Laanmetsa, Mikk Mutso ja Ain Kendraga. 
– 20. jaanuaril kell 14.00–17.30
tudengite grupitööde esitlus Kohila mõisakoolis. 

Loe lähemalt

EKA meedias

Tanel Veenre järelhüüe Kadri Mälgule

"Kadri Mälk oli jõud. Visionäär, kes suutis õhulossilikud nägemused eluks vormida. Tarkuse, töö ja pühendumisega," sõnab ehtekunstnik ja Kadri Mälgu õpilane Tanel Veenre Sirbis. 

Foto: Tanel Veenre

Loe lähemalt

Indrek Grigor arvustab Reimo Võsa-Tangsoo installatsiooni

"Reimo Võsa-Tangsoo teose tehnika ja materjalide loetelu on etiketižanri irooniline kommentaar, kuid ka installatsiooni kõige täpsem võimalik kirjeldus," sõnab Indrek Grigor EKA fotograafia osakonna dotsendi ja juhataja kohta. 

Reimo Võsa-Tangsoo „Postapokalüptiline LOOP“. 2021, installatsioon, segatehnika

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram