EKA nädalakiri 8. november, 2021

EKA ja Ülemiste City sõlmisid koostöö raamleppe

Ülemiste City ja Eesti Kunstiakadeemia toovad linnaruumi kujundamisse loovust ja innovatsiooni. 

Baltimaade suurima ärilinnaku Ülemiste City arendajad ja Eesti Kunstiakadeemia sõlmisid koostöömemorandumi, millega antakse panus nii kaasava linnaruumi kui ka inspireerivama töökeskkonna kujundamisse. 

Foto: Kalev Lilleorg

Loe lähemalt

EKA ja TalTechi ühiskoolitus

Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikool on alustamas ühist koolitusprogrammi, mis on suunatud andekatele 9. – 12. klasside noortele üle Eesti. Projekti toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Tuleviku insener-disainer (TID) on uudne ja ainulaadne õppeprogramm, mille laiem teema on kliimamuutused ning nende mõju ühiskonnale. 

Loe lähemalt

Rektorite Nõukogu vabariigi presideni juures

Rektorite Nõukogu, eesotsas EKA rektor Mart Kalmuga, viibis 2. novembril vabariigi presidendi Alar Karise juures, visiidil.

Arutati kuidas kõrgharidus ja tema rahastamine tõsta poliitiliste arutelude fookusesse. 

Foto: Presidendi kantselei

Rohkem infot

Sven Idarand aasta ettevõtlikuks õpetajaks

Pikaaegne EKA projektijuht ja lektor Sven Idarand nimetati pühendunud ja mitmekülgse tegevuse eest Aasta ettevõtliku õpetaja kandidaadiks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi algatatud ning Haridus- ja Noorteameti juhitava ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi Edu ja Tegu raames tunnustatakse ettevõtlus- ja karjääriõppesse panustavaid ning seda edendavaid inimesi ja meeskondi. Sel korral oli Aasta ettevõtliku õpetaja laureaatide seas ka EKA lektor ning teadus- ja arendusosakonna projektijuht Sven Idarand. 

Loe lähemalt

ADAPTER koostööfestival

Juba 10. novembril räägitakse ADAPTERi koostööfestivalil inimeseks olemise väljakutsetest.

Maailm meie ümber on pidevas ja pidurdamatus muutumises. Tahes või tahtmata avaldab see mõju ka igaühele meist nii täna kui ka tulevikus.

Festivali „Tõeline inimene“ eesmärgiks on koostöös kõrgkoolide ja ettevõtetega arutleda selle üle, kuidas luua tuleviku inimese arengut soodustav keskkond.

Rohkem infot

Lõpetamata linn, Future of Wood, Cumulus

Lõpetamata linn raamatu esitlus. Galerii

Äsja raamatupoodidesse jõudnud 400-leheküljeline kogumik võtab kokku kolmel aastal Eesti Kunstiakadeemia eestvedamisel toimunud uurimisprojekti “Lõpetamata linn” käigus peetud arutelud. Raamat on mõeldud kõikidele, kel on huvi mõelda Tallinna potentsiaalile tulevikulinnana – mida me Tallinnalt tulevikus ruumiliselt ootame, mida linn vajab ja millised probleemid linnaehituslikult seljatama peab, et olla atraktiivne nii elu- kui tööpaigana.

Nii uurimisprojekt kui raamat valmisid kinnisvaraettevõtte Kapitel toetusel. 

Foto: Evert Palmets

Loe lähemalt

Future of Wood 2021

15. novembril kell 19.00-20.30 toimub Future of Wood 2021, mis eesmärgiks võtnud luua Eesti puidu ja metsa tulevikku, lahendades kõik Garage48 Future of Wood 2021 makeathoni ja häkatoni väljakutsed.

Auhinnafond on 15500 €.

Registreerimine

Lisateave

Kontakt: wood@garage48.org.

Loe lähemalt

Cumulus Green kutsub osalema

Konkurss Cumulus Green 2022: Nurturing Our Planet (Meie planeetid ravides) kutsub kõigi ka EKA tudengeid kaaluma esildisi, mis edendavad ÜRO jätkusuutlikke eesmärke (SDG).

Konkursil premeeritakse parimaid töid 3 erineva kategooria auhinna ja aukirjadega. Auhinnafond on 20000 €.

Esitamise tähtaeg on nihutatud 15. märtsile 2022.

Rohkem infot

Näitused

Chun Au Yeung Vent Space'is

Kaasaegse kunsti magistrant Chun Au Yeung avab 11. novembril kell 18.00 Vent Space’is näituse “Don’t Think That I Am Pushing You Away” (Ära arva, et ma sind eemale tõukan)

Live-performance kell 19.00!

Näitus kirjeldab ühiselamu olukorda ja kogemusi 14-päevase karantiini ajal.

Loe lähemalt

"Toit ja nõu" ministeeriumite hoonetes

Koostöös ühishoone nelja ministeeriumi ning Baltic Restaurants Estoniaga oli Eesti Kunstiakadeemia keraamika osakonna tudengitel 2020. aasta kursuse „Portselaneseme disain” raames ülesanne leida asendus hoones kasutatavatele ühekordsetele nõudele.

Erinevalt tavalistest sööginõudest pidid need olema suletavad ja piisavalt käepärased, et saaks toiduga sööklast teistele korrustele liikuda. 

Foto: Kersti Laanmaa

Rohkem infot

ROHEKA

ROHEKA vol 3

EKA kestlikkuse päeval ROHEKA oli sel korral külas Tallinna Ülikooli arendusprorektor Katrin Saks, kes rääkis TLÜ Rohepöördest. Lisaks tutvustas professor Piret Puppart FashionSEEDS projekti.

Üliõpilasesindusest esindasid üliõpilasi Lisette Lepik, Christopher Siniväli ja Sarah Nõmm, kes tutvustasid EKA aia projekti.

Foto: Johanna Vahtra

Loe lähemalt

EKA meedias

Sandra Nuut Sirbis

Kunstiteadlane ja EKA lektor Sandra Nuut sõnab Sirbis "Disaineritel ei ole raske öelda, et nende töö on ka kunst, kunstnikele aga ei meeldi, kui nende oma sildistatakse disainina." 

Loe lähemalt

Linda Kaljundi Välistunnis

Kas kollektiivse Euroliidu või Läänemaailma mälu poole püüdlemine on tarvilik? Kui palju diplomaadid üldse arvestavad vastaspoole ajaloolist mälu ja selle eripärasid? Millal näiteks ununeb "pronksiöö" ?

Nendele küsimuste üle arutelevad esmaspäevases "Välistunnis" EKA kultuuriajaloo professor Linda Kaljundi ja eksvälisminister Urmas Reinsalu. Saatejuht on Indrek Kiisler.

Kuula saadet
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram