EKA nädalakiri 20. juuni, 2022

Eesti Kunstiakadeemiasse sisseastumine kestab

Maailma Top 200 kunsti ja disainiülikoolide nimistusse kuuluvasse Eesti Kunstiakadeemiasse saab esitada eestikeelsetele õppekavadele sisseastumisavaldusi kuni 27. juunini infosüsteemi SAIS vahendusel. EKAs kohapeal (Põhja pst 7) saab avaldusi esitada 13., 20. ja 27. juunil kell 10.00–16.00 õppeosakonnas (ruum D206).  

artun.ee/sisseastumine

Loe lähemalt

EKA lõpuaktused 2022

EKA 2021/22. õppeaasta lõpuaktused toimuvad teisipäeval, 21. juunil EKA aulas ja galeriis (ruum A101, Põhja pst 7).
kl 11.00 disainiteaduskond ja kunstikultuuri teaduskond
kl 15.00 arhitektuuriteaduskond ja vabade kunstide teaduskond

Loe lähemalt

EKA lõpupidu 2022

Lõpupidu toimub 21. juunil kell 19.00 EKA galeriis.

Peale lõpetajate on peole oodatud kõik EKA tudengid, vilistlased ning töötajad. Toimub DRAG SHOW. Esineb DJ Arg Part. Õhtu jätkub DJ’dega, kes keerutavad plaati peo lõpuni.

Loe lähemalt

LAETUS koostööprogramm

Veel on mõned vabad kohad ettevõtetele koostööprogrammi LAETUS – kandideerimise tähtaeg pikendatud 1. juulini 2022

Ootame EKA disainiteaduskonna värskesse koostööprogrammi LAETUS uuendusmeelseid ja jätkusuutlikkust hindavaid ettevõtteid ja organisatsioone. 

LAETUS pakub ettevõtetele ja organisatsioonidele uue põlvkonna disainiga loomingulist lähenemist oma ärilistele, kestlikkust ja samas inimsõbralikkust nõudvatele ja tehnoloogiliselt nõudlikele väljakutsetele.

Loe lähemalt

Anne Pikkov valiti tagasi üleilmse assotsiatsiooni CUMULUS juhatusse

EKA õppeprorektor Anne Pikkov valiti tagasi üleilmse disainikõrgkoolide assotsiatsiooni CUMULUS juhatusse.

16. juunil toimunud valimistel valiti juhatusse 9 uut liiget, ainsana eelmisse juhatusse kuulunud liikmetest jätkab Anne Pikkov.

CUMULUSe presidendiks valiti Lorenzo Imbesi Roomas asuvast La Sapienza Ülikoolist.

Foto: Mark Raidpere

Loe lähemalt

Näitused

Viini rühmituse Gelatin performance “PROTOPOPO POFORMANCOEPOST“ EKA Galeriis

EKA Galeriis, toimub 28. juunil, kell 19.00 legendaarse kunstnikerühmituse Gelatin performance “PROTOPOPO POFORMANCOEPOST“! 

Tegevusi laval saadavad füüsiline, alateadlik ja abstraktne lähedus, kõrvalolek, soojus ja eemaldumine. Kunstnikud Ali Janka, Florian Reither, Tobias Urban ja Wolfgang Gantner moodustasid grupi Gelatin 90ndate alguses Viinis ja on tegelenud rahvusvahelise näitusetegevusega alates aastast 1993.

Loe lähemalt

Tehnika muuseum

ARS kunstilinnaku hoovis alustab artist-run-space nimega Tehnika Muuseum.
Avamine toimub esmaspäeval 20. juunil kl 19.00.

Avanäitusel nimega “Viimane peatus” astuvad üles kaks kohalikku ARSi vaasi 80ndatest, Tšehhoslovakkia võimendi nimega TESLA Disco 240 ja määratlemata funktsiooniga Eesti disaini moodne klassika seeriast “Intercores”. Näitus on pühendatud armastusele.

Muuseumi eestvedajad: Mihkel Ilus, Mihkel Masso
Näituse koostaja: Mihkel Ilus
Näituse saatetekst: Hanno Soans

Loe lähemalt

Heleliis Hõimi “Marsi kroonikad” ARS Projektiruumis

EKA maali magistri Heleliis Hõimu isiknäitus “Marsi kroonikad” ARS Projektiruumis on avatud 12. juulini.

Kunstnik kutsub vaatajat suhestuma planeediga Marss kui laenatud keskkonnaga, et koondada mõtteid uskumustest, isoleeritusest, piiratud mõtlemisest ning vaikusest, seda hetkel pärast inimese lahkumist.

Loe lähemalt

Maria Kapajeva Kumu II projektiruumis

Kumu II projektiruumis on 1. detsembrini avatud EKA doktorandi Maria Kapajeva näitus “Üksikud fotod ja muu tühi-tähi”.

Selle näitusega teeb kunstnik Maria Kapajeva katse näidata uurimisprotsessi installatsioonina. Mida saab teha ühe juhusliku fotode kollektsiooniga? Kaheksa aastat tagasi püüdsid Kapajeva pilku mõned vanad fotod internetimüügis.

Loe lähemalt

Mark Antonius Puhkan „Aastaringid“ Kondase keskuses

EKA kaasaegse kunsti magistri Mark Antonius Puhkani isikunäitus „Aastaringid“ avatakse täna, 20. juunil kell 17.00, Kondase keskuses, Viljandis. 

Väljas on kunstniku viimaste aastate joonistused. Kõik kokku on otsekui visuaalne päevik, milles kajastub aastaaegade ja eluhetkede vaheldumine. 

Näitus jääb avatuks 31. juulini. 

Loe lähemalt

EKA anima 2022

Esmaspäeval 20. juunil kell 16.30 toimub Sõpruse kinos EKA animatsiooni osakonna lõpetajate filmide linastus EKA ANIMA 2022.

Programmis linastuvad animatsiooni osakonna lõpetanud bakalaureuse- ja magistritudengite filmid:

John Francis Quirk, Aspasia Kazeli, Sophia Michele Bazalgette, Lukas Manuel Winter, Jass Kaselaan, Anne Mirjam Kraav, Hleb Kuftseryn, Andrei Bljahhin, Kadi Sink, Ida Lepparu, Sameliina Paurson, Anna Dvornik

Loe lähemalt

Disain

Elize Hiiop “Oleviku piiril” intervjuu (A-galerii)

Tallinna vanalinnas A-Galeriis on avatud EKA magistrandi Elize Hiiopi ehtenäitus „Oleviku piiril“, kus kolmel aknal on väljas 13 suursugust portselanist kaelaehet.

Ehted on minimalistliku puhta joonega täiuseni viimistletud, milles peale portselani on kasutatud ka kivistisi, klaasi, puitu, hõbedat, elevandiluud. See on esimene omataoline näitusteseeria Eestis ja ehk isegi Euroopas, kus fookuses on portselanehe

Näitus on avatud 2. juulini. 

Loe lähemalt

Krista Leesi Fiberart International 2022l Pittsburgis

EKA tekstiiliosakonna dotsent Krista Leesi osaleb Pittsburgis USA-s toimuval näitusel.

Alates 1967. aastast toimuv üritus toimis algselt biennaalina, nüüd triennaalina. 

Leesi esineb näitusel teosega “Wall Hanging”, täpsemalt “Wall Hanging / Küütri” (sein + rippuma = seinatekstiil / Küütri), mis oli esmakordselt eksponeeritud Tartu Kunstimuuseumis toimunud kohaspetsiifilisel isiknäitusel VERBARIUM

Visuaalil Krista-Leesi teos "Wall Hanging" detail. Foto: Hedi Jaansoo

Loe lähemalt

Preemia ja stipendium

Parima Aksessuaaridisaini Tudengi 2022 preemia laureaat on Dina Aller

Eesti Kunstiakadeemia Aksessuaari ja köite osakonna Parima Aksessuaaridisaini Tudengi tunnustuse ja rahalise preemia pälvib magistrant Dina Aller.

Aksessuaari ja köite osakond tunnustab Dina pühendumist erialastes õpingutes ning silmapaistvat loomingulist tööd. Lisaks osalemisi mitmetel konkurssidel nagu Global Footwear Awards, InMyShoes Milano, Scripta Manent, Box Your Book ja konkurss-näitus ”Perspektiivid”.

Foto: Kelian Luisk

Loe lähemalt

Selgusid Ülo Pärnitsa stipendiumi 2022. a. laureaadid

13. juunil, 2022 selgusid viiendat korda Ülemiste City asutaja Ülo Pärnitsa stipendiumi uued laureaadid. Viiest laureaadist kolm olid EKAst ning üks neist on EKA sepakunsti eriala kolmanda kursuse tudeng Valdek Laur.

Tema töö “Sinilind” oli üks kahest auhinnaväärilisest loovtööst. Teine loovtöö oli klaasikunsti osakonna tudengite Kaija Kohlmann-Genno ja Anette Aasa töö “Aja kulg”.

Fotol Valdek Lauri töö "Sinilind"

Loe lähemalt

TAO ja eelretsensioon

Raken­dus­like teadus- ja arendus­tööde preemia

EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Strateegiakeskusega korraldab igal aastal rakenduslike teadus- ja arendustööde konkurssi, mille eesmärk on motiveerida ülikooli liikmeid senisest enam rakendama oma õppe- ja teadustöö tulemusi ettevõtlus-, avalikus ja mittetulundussektoris ning teavitada üldsust ülikooli oskusteabe rakendamisest majandustegevuses ja ühiskonnas.

Parima töö autorit/autoreid premeeritakse 1000 euroga.

Loe lähemalt

Sirja-Liisa Eelma näituseprojekti “Must peegel” eelretsenseerimine

22. juunil kell 11.00 toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Sirja-Liisa Eelma doktoritöö „Tühjuse paradoks. Maalipraktika, (näituse)ruumist ümbritseva oleku muutmiseni“ juurde kuuluva teise näituseprojekti „Must peegel” eelretsenseerimine Draakoni galeriis.

Foto: Anna Mari Liivrand

Loe lähemalt

Arhitektuur

Ajakirja Ehituskunst uue numbri avalik esitlus

Valmib EKA arhitektuuriosakonna ajakirja Ehituskunst uus number “Väikelinnad: mittekasvavad”.

Et 320-leheküljelist topeltnumbrit vääriliselt tähistada, on kõik oodatud 22. juunil kell 14.00 EKA fuajee puitalale, et veini kõrvale nautida uue numbri teemaga seotud välkformaadis miniloenguid: sõna saavad Madis Vasser, Margit Mutso ja Alvin Järving.

Loe numbrist lähemalt ja tule esitlusele!

Loe lähemalt

EKA meedias

EKA graafiline disain Sirbis: Sandra Nuut

EKA graafilise disaini õppejõud Sean Yendrys: „Graafiline disain ei ole suletud valdkond, see liigub eri sfäärides ja on sihitud avalikkusele. Graafiline disain annab kõigele legitiimsuse ja näo.“ EKA graafilise disaini osakonna õppejõud Sandra Nuut usutleb EKA graafilise disaini õpilasi ja õppejõude.

Foto: Sean Yendrys, Aleksandrs Breže

Loe lähemalt

Disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski Sirbis

EKA disainiteaduskonna dekaan Ruth-Helene Melioranski: „Esile on kerkinud probleemid, millega pole varem tegeletud, mis on jäänud valdkondade vahele. Nendega tegelemiseks on disaineril sobiv pagas.“ 

Usutleb Merle Karro-Kalberg

Foto: Sander Ilvest

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram