EKA nädalakiri, 30. oktoober, 2023

"Nanomaterjal nr. 399" EKA Galeriis

7. novembril kell 18.00 avatakse EKA Galeriis näitus "Nanomaterjal nr. 399", mille autor on EKA teadur Kärt Ojavee. Materjaliarenduse töögrupp olid: Anna Jõgi, Katarina Kruus, Kärt Ojavee ja Madis Kaasik. Näitusel osaleb külalisena Marie Vihmar Tartu Ülikoolist.

"Nanomaterjal nr. 399" tutvustab nanomaterjalidele keskendunud projekti “Taastuva bioressursi väärindamisel põhinevate nanomaterjalide ja -tehnoloogiate arendamine” tulemusi, avades materjali loomise ja valmistamine protsesse laiemalt.

Loe lähemalt

EKA õppejõud said Eesti Kultuurkapitali õppejõudude loometegevuse stipendiumi

Eesti Kunstiakadeemia rektoraadi otsusel pälvisid Eesti Kultuurkapitalilt õppejõudude loometegevuse stipendiumi paljud EKA õppejõud. 

Õppejõudude loometegevuse stipendium on mõeldud stimuleerima õppejõudude loometegevust ja kompenseerima õppejõudude madalamat töötasu kunstide valkonnas, kus pole suuri teadusprojekte ega ettevõtluslepinguid. Info Eesti Kultuurkaptiali lehel

Foto: Kaido Kruusamets

Loe lähemalt

EKA oksjon tõi suurima tulu Leo Rohlini fondile

EKA oksjon 2023 teenis kogutulu 11 261 €.

Juba teist aastat leidis EKA kokkutulekul aset EKA vilistlaste ja tudengite loomingu heategevuslik oksjon, mille tulust pool kogutakse noorte kunstnike, tarbekunstnike ja disainerite preemiafondi. Kõige suuremad panused teenisid Leo Rohlini teosed, mille tulu läheb täies ulatuses noorte keraamikute toetamiseks Leo Rohlini fondi.

Foto: Andres Teiss

Loe lähemalt

Näitused

EKA keraamika ja EKA muuseum esitlevad: “Šamotist aiavaas nädalalõpumajja”

10. detsembrini on EKA 2. korruse aatriumis avatud EKA keraamika osakonna ja EKA muuseumi näitus “Šamotist aiavaas nädalalõpumajja”. 

Keraamika juubelinäitus on koostatud keraamika osakonna omaaegse metoodilise fondi, nüüdse EKA muuseumi kogu üliõpilastöödest. Keraamilised esemed on näitusel jaotatud üht võimalikku vaatenurka pakkudes viide suuremasse alarühma – anum, figuur, vaas, komplekt ja mäng vormiga, jutustades oma lugu ning astudes dialoogi naabritega. 

Loe lähemalt

Mihkel Ilus “für A. R.-S.” / “für Laine S.”

Mihkel Ilusa ofset lito teosed, millel kujutatud Eesti keraamikat läbi poole sajandi, on vaadeldavad EKA III korruse aatriumis. 

Visuaalil: Mihkel Ilus "für Laine S." III, 3/11, 2023

Loe lähemalt

Kapajeva, de Montesquiou, Norman, Siib, Vaikla Pariisis

30. oktoobrist 5. novembrini Pariisis toimuval festivalil Rencontres Internationales Paris/Berlin, New Cinema and Contemporary Art linastuvad Maria Kapajeva, Eléonore de Montesquiou, Kristina Normani, Liina Siibi ja Ingel Vaikla uued filmiteosed. 

Foto: Liina Siib

Loe lähemalt

Kunstiryhmituse näitus “Ma elan Tallinnas”

2. novembril avatakse Kunstiryhmituse näitus “Ma elan Tallinnas”, mis on kokkuvõttev näitus kollektiivi korraldatud neljakümne kaheksast aktsioonist Tallinna linnaruumis. Ava-performance’il tuuakse mööda linna paisatud ruumid taas kokku üheks koduks, mis moodustub garaažiboksi, kus asub galerii Garaaž49 (Kalaranna 42/6).

Kunstiryhmitus on kollektiiv, mille koosseis moodustub EKA arhitektuuri- ja vabade kunstide tudengitest.

Loe lähemalt

Paul Kuimeti „Crystal Grid” Draakoni galeriis

31. oktoobrist on Draakoni galeriis avatud Paul Kuimeti isiknäitus „Crystal Grid”.

Näitusel eksponeeritakse 25 uut teost seeriast „Crystal Grid“. 23. novembril kell 18.00 toimub galerii kõrval asuvas Kanuti Gildi SAALis projektiga seotud kunstnikuraamatu esitlus. 

Visuaalil Paul Kuimeti töö seeriast „Crystal Grid”

Loe lähemalt

Mirjam Variku raamat “Vaikelu hääbuvas ruumis”

11. novembril esitleb Fotokuu raames EKA 2. kursuse kaasaegse kunsti magistrant Mirjam Varik oma raamatut “Vaikelu hääbuvas ruumis”. Üritus toimub Hobusepea galeriis, kell 16.00.

“Vaikelu hääbuvas ruumis” on tekstiline ja fotograafiline jutustus naiskogukonnast, kes hooldavad pikaealisi taimi avalikes ruumides nagu trepikodades ja fuajeedes. 

Foto: vaikelu hääbuvas ruumis, Mirjam Varik

Loe lähemalt

Loengud ja konverents

Avatud vestlus: Sara Gunnarsdóttir “Sõltumatu animakunst Ameerika filmitööstuses”

10. novembril kell 18.00 EKA auditooriumis A-101 Sara Gunnarsdóttir “Sõltumatu animakunst Ameerika filmitööstuses”. Oma loengus räägib ta sellest, kuidas oma häälele ja animatsiooni valmistamise viisile truuks jäämine on aidanud tal avada uksi erinevatele koostööprojektidele erinevat tüüpi filmiharudes nagu mängufilmid, dokumentaalfilmid ja telesarjad.

Loe lähemalt

Avatud loeng: Isabelle Sully

30. oktoobril kell 18.00 räägib ruumis A302 oma praktikast Isabelle Sully, kes töötab feministlikust ajaloost lähtudes kuraatori, kirjutaja ja kunstnikuna. 

Oma praktikas võtab Sully haldusmehhanismid ja -materiaalsuse põhifookusesse ning loob kontseptuaalseid projekte, mis hõlmavad eksperimentaalset kirjutamist, performance’it, näituste korraldamist ja kirjastamist. 

Loe lähemalt

(H)arutusel Madle Lippus, Mihkel Tüür ja Tõnis Arjus

(H)arutusel uuritakse Tallinna näitel, millist rolli saab ühe linna planeerimisel ja tervikliku visiooni loomisel täita linnaarhitekt.

Teisipäeval, 31. oktoobril kell 18.00 arutlevad linnaarhitekti vajalikkuse ja planeerimistegevuse selgema korralduse üle Tallinna abilinnapea Madle Lippus, arhitekt Mihkel Tüür ning endine Tartu linnaarhitekt ja tänane Kliimanõukogu esimees Tõnis Arjus. 

Loe lähemalt

Puitarhitektuuri konverents “Puit – homse elukeskkonna võti”

3. novembril toimub 17. korda Tallinnas Kultuurikatlas rahvusvaheline puitarhitektuuri konverents “Puit – homse elukeskkonna võti”.

Sündmust korraldab Puuinfo programmi raames Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Loe lähemalt

Arhitektuur ja sisearhitektuur

Arhitektuuritudengite stuudioretk Amsterdami 2023. oktoobris

Arhitektuuri ja linnaplaneerimise tudengid käisid Amsterdamiga tutvumas seoses neljanda kursuse linnaplaneerimise stuudioga, et külastada erinevaid projekte ja tagasi tulles avatuma pilguga oma tööga edasi minna. Oma muljeid jagab 4. kursuse arhitektuuri ja linnplaneerimise tudeng Miia Laur (AL20).

Foto: Miia Laur

Loe lähemalt

Sisearhitektuuri magistristuudio koostöös Peter Behrensi kunstikooliga Düsseldorfis

15.–22. oktoobril viibisid EKA sisearhitektuuri osakonna magistriõppe esimese aasta tudengid Saksamaal Ruhri piirkonnas, et osaleda ühises töötoas Peter Behrensi kunstikooli näitusekujunduse eriala tudengitega. Sisearhitektuuri magistrantuuri õppekavasse kuulub aine Ruumikunst, mille raames tudengid kombivad (sise)arhitektuuri ja kaasaegse kunsti piire.

Loe lähemalt

Kristjan Raua preemia

Kristjan Raua nimelise preemia laureaadid on EKAlased

Preemia laureaadid on EKA vilistlased, õppejõud ja oma ala professionaalid: eesti graafika silmapaistev esindaja, EKA graafika vilistlane, Marje Üksine; kunstiajaloolane, EKA kunstiteaduse vilistlane ja õppejõud, Juhan Maiste; klaasikunstnik, EKA klaasikunsti vilistlane Tiina Sarapu; ning EKA maali vilistlane, dotsent ja maalikunstnik Sirja-Liisa Eelma. Palju õnne! 

Marje Üksine, Juhan Maiste, Tiina Sarapu ja Sirja-Liisa Eelma. Foto: Cloe Jancis

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram