EKA nädalakiri 29. august, 2022

Eesti Kunstiakadeemia 2022/23. õppeaasta avaaktus

Reedel, 2. septembril algusega kell 12:00 toimub aulas (A101) EKA 2022/23. õppeaasta avaaktus. Aktus kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. 
Foto: Marek Metslaid

Loe lähemalt

Toimus EKA õppeaasta avaseminar

29. augustil toimus EKA töötajate õppeaasta alguse väljasõit Kolga mõisa.

Kõnet pidas EKA rektor Mart Kalm, juteldes sellest, mida uus õppeaasta EKAle toob. Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk arutles kõrghariduse tuleviku üle ning seekordsete mõttetalgute teemaks sai hea juhtimine – juhtimiskultuurist räägiti koos põhjalikumaltki.

Tutvuti Kolga mõisa ja selle ajalooga, koos folklorist dr Andreas Kalkuni ning EKA kunstikultuuri teaduskonna dekaan Hilkka Hiiopiga.

Foto: Solveig Jahnke

Loe lähemalt

CIRRUS võrgustiku kohtumine EKAs

Mis on CIRRUS ja kuidas see on EKAga seotud?

Vastavad Rachel Troye (The Oslo School of Architecture and Design, AHO) ja Maria Göransdotter (Kolding School of Design): 

"Cirrus on mõeldud inimeste ühendamiseks disaini- ja käsitööhariduses Põhjamaades ja Baltikumis. CIRRUS on inimeste kokkutoomine, et luua asju ja arendada disaini, et jagada teadmisi ning praktikaid. EKA on selles võrgustikus väga oluline koostööpartner." 

Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

Disainiteaduskonna koostööprogramm LAETUS alustas

24. augustil startis LAETUS, EKA disainiteaduskonna koostööprogramm uuendusmeelsetele ettevõtetele ja organisatsioonile. Toimus koostööprogrammi tutvustus ja LAETUSe töötuba.  

Disainiteaduskond tervitab värskeid koostööpartnereid Saku Vallavalitsust, Justiitsministeeriumi vanglate osakonda, Rotermann Cityt, Tallinna Lastekodu, Mu-Mu-d ja Tallinna linna!

Foto: Evert Palmets

Loe lähemalt

Konverentsid ja biennaal

Kunstnike konverents “Kuidas portreteerida lindu?” EKAs

Kunstnike konverents "Kuidas portreteerida lindu?"  toimub 9. septembril, kell 11.00, EKA aulas. 

Kõnelevad: Eero Epner, Ene-Liis Semper, Hasso Krull, Liina Keevallik, Mark Raidpere, Mart Kangro, Peeter Laurits,  Sirje Runge, Tõnis Saadoja ja Andrus Laansalu.

Registreeri end SIIN

Loe lähemalt

Sotsiaalse disaini päevad

8.–9. septembril, EKAs. 

Sotsiaalse disaini päevadel kohtuvad EKAs kakskümmend kaks valdkonna professionaali, et arutleda järgnevate küsimuste üle

Millist poliitilist mõju omavad disainerid? 
Miks on disain sotsiaalne praktika? 
Kas disaini meetodid võiksid meil aidata ühiskondlikke muutusi mõista ja käsitada? 

Loe lähemalt

Konverents “Innovatsioon ja digitaalne reaalsus”

Eesti Kunstiakadeemia korraldab 6. septembril 2022 innovatsiooni ja digitaalse reaalsuse võimalusi lahkava konverentsi, kus arutleme nii ruumi, arhitektuuri, loomingu, innovatsiooni kui ka disainihariduse tuleviku üle digireaalsuse ajastul.

Konverentsil osalemine on tasuta, ent palume end kindlasti eelnevalt registreerida.

Loe lähemalt

6. Tallinna Arhitektuuribiennaal

7. septembril avanev 6. Tallinna Arhitektuuribiennaal „Söödav; Ehk arhitektuurne ainevahetus“ kutsub arhitekte ja arhitektuurihuvilisi mõtlema jätkusuutliku tuleviku üle, kus kasutatakse ära looduses toimuvaid protsesse ning vähendatakse raiskamist.

TAB 2022 peanäitusel osaleb mitmeid EKA vilistlasi: Sille Pihlak, Siim Tuksam, Siim Karro, Annika Kaldoja, Kärt Ojavee. Sümpoosioni kõnelejate seast leiab veel Johan Tali ja Epp Lankots.

Loe lähemalt

Näitused

Kaasaegse kunsti stuudio-väljapanek

2. septembril, kell 19.00, toimub värskelt lõpetanud ja hetkel teise aasta kaasaegse kunsti magistriõppe tudengite ateljeemüük Uus Rada galeriis, Raja 11a.

Ürituse eesmärk on toetada tudengite viimase kooliaasta jooksul valmivate projektide teostamist ja anda hoogu noorkunstnike üleminekule individuaalsele kunstipraktikale. 

Loe lähemalt

Kadri Mälk HOP galeriis: “Kadri läheb roheliseks”

Ruumi-installatsioon ‘Kadri läheb roheliseks’
20.–21. septembril HOP galeriis, Tallinnas, kell 12.00-18.00

Tegelikult õnnest tegelda näiteks taaskasutuse ja recyclinguga, selle tulemustega. Te leiate end elutoast, kus kohtuvad rohepöördekatsed ja sellega seonduv koomika. Sissepääs vaba

Illustratsioonil EKA professor emerita Kadri Mälgu ehe "Duende"

Loe lähemalt

Sten Saaritsa „Klaasistunud“ Vaal galeriis

Vaal galeriis on avatud Sten Saaritsa isiknäitus „Klaasistunud“, mille kureeris Eva Mustonen.

„Klaasistunud“ keskendub maailmast ja iseendast irdumise tundele, kasutades linnatänavailt tuttavaid vorme. 

Näitus jääb avatuks 10. septembrini, T–R 12–18, L 12–16

Loe lähemalt

Konkursid

EKA Galerii OPEN CALL 2023

Avatud on EKA Galerii näituseprogrammi taotlusvoor aastaks 2023! Tähtaeg 17.10.2022.

Taotlusvoor on avatud kohalikele ja rahvusvahelistele kunstiprojektidele, isiku-ja kuraatorinäitustele, üritustele ja performance’itele. Palume taotlused esitada hiljemalt 17. oktoobriks aadressile eka.galerii@artun.ee manusena ühte zip-faili pakituna. 

Taotlusvorm

Loe lähemalt

NARTi OPEN CALL Soome kunstnikele

Soome kultuurifond annab välja kaks stipendiumi kunstnikele või kunstnikeduodele, kes tulevad 2023. aastal Narva kunstiresidentuuri.

Mõlemad residentuurid kestavad 3 kuud! Taotlusvoor on praegu aktiivne ja tähtaeg on varsti – 31. augustil!

Jagage seda kõigile oma Soome sõpradele!

Loe lähemalt

EKA tudengite kampaania “Märka hemofiiliahaiget” võidutses BalticBest 2022-l

“Märka hemofiiliahaiget” sotsiaalkampaania, mis on sündinud EKA disain ja innovatsiooni visuaalse kommunikatsiooni üliõpilaste ja Eesti Hematoloogia Seltsi koostööna ning reklaamiagentuuri Tabasco kaasabil, saavutas BalticBest 2022, globaalsel väikeriikide reklaamkonkursil neljanda koha! 

Lähemalt kampaaniast “Märka hemofiiliahaiget (Notice the hemophiliac)”

Loe lähemalt

TAO

Nesli Hazal Oktay projekti eelretsenseerimine

Kunsti ja disaini eriala doktorandi Nesli Hazal Oktay esimese projekti “Empathic Placebos—Designing for the bodies in videotelephony” eelretsenseerimine toimub 2. septembril 15.00 EKAs, ruumis A501.

Projekt on osa Nesli doktoritööst. Eelretsenseerimine toimub hübriidvormis. Zoomi link osalemiseks SIIN

Projekti pikem kirjeldus SIIN

Loe lähemalt

X

14. septembril korraldab EKA teadus- ja arendusosakond koos Tallinna Strateegiakeskusega iga-aastase rakenduslike teadus- ja arendustööde konkursi, mille eesmärk on motiveerida ülikooli liikmeid senisest enam rakendama oma õppe- ja teadustöö tulemusi ettevõtlus-, avalikus ja mittetulundussektoris ning teavitada üldsust ülikooli oskusteabe rakendamisest majandustegevuses ja ühiskonnas.

Parima töö autorit/autoreid premeeritakse 1000 euroga. Kui konkursile laekub hulgaliselt huvitavaid töid, võib komisjon välja anda lisapreemia(d).

Loe lähemalt

Transform4Europe

Transform4Europe avalik vestlus-loeng

5. septembril korraldab Eesti Kunstiakadeemia kahe esinejaga avatud loengu, kus ühe laua taga saavad kokku akadeemiline teadmine ja ettevõtluskogemus, et lahata üht Eestis ja Euroopas olulist teemat – eluasemekriisi.

Vestlus/loeng toimub Põhjala tehase Botik baaris,  Tallinnas. Uksed avatakse 17.30, sündmus koos otseülekandega algab 18.00.

Loe lähemalt

EKA meedias

Maria Izabella Lehtsaare ja Sarah Nõmme näitusest Kultuur.ERRis

25. augustil avatud EKA eksperimentaalsema suunaga Vent Space projektiruumis on avatud EKA kaasaegse kunsti magistrandi Maria Izabella Lehtsaare ja EKA vilistlase ning 2021. a. Noore Skulptori Preemia võitnud Sarah Nõmme esimene paarisnäitus "Raskekaalu õrnus".

Foto: Ken Mürk

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram