EKA nädalakiri 6. juuni, 2022

ELIA sümpoosion juhtidele 2022

ELIA sümpoosion juhtidele toob kokku juhid kõrgematest kunstiharidusasutustest ja ülikoolidest üle maailma, et arutada õigeaegselt, kuidas majanduslikud, sotsiaalsed, kultuurilised ja poliitilised muutused mõjutavad organisatsioonide kohustuste ja vastutuse erinevaid aspekte. 

EKA rektor Mart Kalmul sõnul, "on hea meel, et nii pikalt plaanitud ja kord juba edasi lükatud sündmus lõpuks aset leiab. Rõõmustame, et nii palju meile olulisi välispartnereid külla tuleb."  

ELIA sümpoosion juhtidele 2022 korraldavad Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia.

Vaata lähemalt

ERKI Moeshow 40. juubeli pidu 11. juunil!

Eesti Kunstiakadeemia tudengite poolt korraldatav ERKI Moeshow tähistab sel aastal 40. sünniaastat! Tule ja saa sinagi osa Eesti moemaastiku iga-aastasest kõige silmapaistvamast suursündmusest!

Show toimub 11. juunil kell 18 ja pöördub tänavu tagasi oma loomejuurte juurde ehk Eesti Kunstiakadeemiasse. Esitlusele tulevad 15 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt.

Piletid saadaval Piletilevis

Loe lähemalt

TASE' 22 giidituur

Olete oodatud TASE ’22 tuurile. Kogunemine EKA fuajees, kolmapäeval, 8. juunil, kell 15.00.

Tuur toimub EKA-s, kestab kuni tund aega ja viiakse läbi eesti keelesRegistreerimine

TASE ’22

Johannes Luik, "2,15m3". Foto: Andres Lõo

Loe lähemalt

EKA Muuseum

Anonüümse skulptuuri leid endisel EKA krundil

Ootamatu leid EKA vana maja alune maapõu annab välja skulptuure. Kunagise õppehoone krundil Tartu mnt 1 kooriti arheoloogiliste tööde käigus parasjagu pinnase hiliseid kihte, kui ühtäkki jäi kopa ette portreebüst.

Tegemist on naise portreega oletatavasti 1960.–1970. aastatest. 

Nimetu büsti naasemine. Fotod: Reeli Kõiv, Jelizaveta Sedler

Loe lähemalt

Raamatu esitlus ja eelretsentsioon

Kadri Mälgu raamatu “Õpetaja” esitlus

Täna, 6. juunil, kell 18.00 esitletakse Eesti Kunstiakadeemia fuajee lohus Kadri Mälgu raamatut “Õpetaja”.

Raamatus meenutab ehtekunstnik ja EKA professor Kadri Mälk oma õpetajat, Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti emeriitprofessorit Leili Kuldkeppi (1931–2008) ja tema eripalgelisi õpetamismeetodeid.

Raamatu toimetas kaante vahele Kai Lobjakas ja kujundas Jaanus Samma. Esitlusel avavad Kuldkepi rolli ja raamatu taustu rektor Mart Kalm, professor Krista Kodres ja Kai Lobjakas. 

Leili Kuldkepp. Hingekuju. Inimlik tõde Rinnaehe. Mammutiluu, hõbe, kuld. 2006

Loe lähemalt

Tõnis Jürgensi näituse „Dreaming of Babylon” eelretsenseerimine

6. juunil kell 10.00 toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Tõnis Jürgensi näituse „Dreaming of Babylon” eelretsenseerimine Zoomi vahendusel. Link osalemiseks SIIN

„Dreaming of Babylon” on esimene Jürgensi loovuurimusliku doktoritööga seotud isikunäitus. Doktoritöö juhendaja on dr Rolf Hughes (KU Leuven, Belgia). Näituse eelretsensendid on dr Eva Näripea ja Taavi Talve.

Virtuaalnäitus oli avatud 28.02.–10.04.2022 post-gallery.online platvormil. 

Loe lähemalt

Näitused

Karl Joonas Alamaa “Õunapuu all. Hommage hoolele”

HOP galeriis EKA moedisaini tudengi Karl Joonas Alamaa näitus “Õunapuu all. Hommage hoolele”.

Moekunstnik Karl Joonas Alamaa teos seob omavahel etnograafilise traditsiooni, Setomaalt pärit juured ja vanavanemalt lapselapsele pärandatud loo tingimusteta hoolest ning eneseohverdusest läbi emaliku prisma, toonitades hoole ja inimliku empaatia olulisust.

Loe lähemalt

Brit Pavelson ja Cloe Jancis: „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“

11. juunil, kell 17.00, avatakse Võru Showcase galeriis Brit Pavelsoni ja Cloe Jancise paarisnäitus „Autoportree revolutsionääri ja tantsijana“, mis vaatleb mänguliselt naise igapäevaseid rolle ning isiklikke ruume, kus ta neid rolle täidab.

Kuraatorid: Brigit Arop ja Sigrid Liira
Graafiline disain: Elisabeth Juusu

12. juunil sõidab Võrru Tallinnast ja Tartust startiv kunstibuss. Rohkem infot siin.

Loe lähemalt

Riin Maide „Silm nagu seletaks“

Riin Maide Hobusepea galeriis isiknäituse „Silm nagu seletaks“. Näitus jääb avatuks 27. juunini 2022.

Kilesse kaetud aknad ja tellingud märgivad tavaliselt millegi uue või värske peatset ilmumist tänavapilti. Sarnaselt eesriidele tähistavad need teatavat ootust ning ununevad vaadete kõrval, mida nad sisse juhatavad.

Loe lähemalt

Ohtralt EKAlasi skulptuurinäitusel “Tuur skulptuur”

Suur skulptuurinäitus “Tuur skulptuur” Telliskivi loomelinnaku Rohelises saalis.

““Tuur skulptuur” on kui ringreis, mis algab 1960ndatel, kogub tuure järgnevatel kümnenditel ning peatub tugevate pidurdusjälgedega aastas 2022. Kohtuda saab tegijatega, kelle visuaalne keel meile justkui juba aabitsast tuttav on, kui ka teostega, mis käekirja kõrvalekalde või materjalivaliku tõttu üllatusest pakuvad,“ sõnab näituse avamise järgselt kuraator Bianka Soe.

Foto: Annika Metsla

Loe lähemalt

Auhinnad

Kaija Kohlmann-Genno on Maks Roosma preemia laureaat

EKA klaasi osakonna poolt välja antava Maks Roosma nimelise preemia laureaat 2021/2022 on Kaija Kohlmann-Genno.

Maks Roosma nimeline loominguline stipendium antakse Eesti Kunstiakadeemia klaasi eriala üliõpilasele silmapaistva õppe- ja erialase tegevuse eest. Klaasikunstnik professor Maks Roosma (1909-1971) oli praeguse Eesti Kunstiakadeemia klaasi erialale alusepanija ja koolkonna rajaja. 

Foto: Kristiina Uslar

Loe lähemalt

Animaosakonna vilistlased võitsid auhindu!

EKA animatsiooni osakonna vilistlased on taas võitnud auhindu rahvusvahelistel filmifestivalidel.

Tamires Munize magistri lõputöö “Peata muul” (The Headless Mule) võitis parima kollaažitehnikas animafilmi eest auhinna festivalil Mediawave International Film and Music Gathering 2022 Ungaris.

Animaosakonna vilistlane Sander Joon võitis peaauhinna rahvusvahelisel animafilmide festivalil Animatricks Soomes oma uue filmiga “Sierra” (prod. AAA Creative, BOP! Animation).

Loe lähemalt

Arhitektuur

Uus Euroopa Bauhaus’i festivali näitus “REKrulli: rekonstrueerides ruumikultuuri”

Neljapäeval, 9. juuni õhtul kell 18.00 avame Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengite tööde näituse Krulli kvartalis, Kopli 70, vanas masinatehase koostetsehhis. Õhtul toimub ka Puitarhitektuuri Kompetentsikeskuse PAKK esmatutvustus.

Pop-up näitus “REKrulli: rekonstrueerides ruumikultuuri” on Uus Euroopa Bauhaus’i festivali satelliitüritus ja on avatud kuni 12. juunini.

Loe lähemalt

Elektrilevi ehitab valmis esimese EKA Mustermaja 369 süsteemis projekteeritud õppehoone

Sel kevadel alustasid EKA Puitarhitektuuri Kompetentsikeskus PAKK ja Elektrilevi koostööd, et arendada välja modulaarne, tehases toodetav ja ringmajanduslikke põhimõtteid järgiv puidust õppehoone, arendades edasi avalikult kättesaadavat Mustermaja 369 projekteerimissüsteemi. Nüüd on Elektrilevi kuulutanud välja projekteerimis- ja ehitustööde riigihanke Kiili valda koolituskeskuse rajamiseks – arhitektuuri- ja ehitussektori innovatsioonihüpet sissejuhatav pilootprojekt saab reaalsuseks.

Loe lähemalt

EKA meedias

ERKI Moeshowst Pstimehes

"Eesti metsikuim moesündmus jõuab väärikasse ikka", sõnab Postimehes ajakirjanik Kristina Herodes ja lisab "ERKI moesõu ületab laengult mistahes teise moeürituse. Seal on tonnides toorest energiat, julgust šokeerida ja ambitsiooni oma nimi üheainsa kollektsiooniga Eesti moekaardile kirjutada. Paljudel läheb see tõesti ka korda."

Fotol Liisi Eesmaa, 2004. Foto: Andres Teiss

Loe lähemalt

"Tseremoonia vetikatele" ERR Kultuuris

"Tallinnas Põhjala tehase Sepikoja galeriis on avatud näitus "Tseremoonia vetikatele", mille keskmes on veekeskkond ja selle hapra ökosüsteemi lahutamatuks osaks olevad vetikaliigid." 

Näitusest lähemalt EKA veebis

Foto: Siim Lõvi

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram