EKA nädalakiri 12. detsember, 2022

EKA loomepreemiate 2022 nominendid selgunud

Loomepreemiate nominentideks esitab EKA disainiteaduskond: Kärt Ojavee, Urmas Lüüsi ja Urmas Puhkani; EKA kunstikultuuri teaduskond: Anu Allase, Anders Härmi ja Linda Kaljundi; EKA arhitektuuriteaduskond: Gregor Tauli, Andres Alveri ja meeskond Johan Tali, Toomas Tammise, Andres Alveri ja Andres Ojari; ning EKA vabade kunstide teaduskond: Kristi Kongi, Ülo Pikkovi ja Erik Alalooga.

Fotol EKA 2021. loomepreemiate jagamine. Laureaatide seas Jaana Päeva, Siim Tuksam, Sille Pihlak

Loe lähemalt

EKA Jõuluturg 2022 väga edukas

“EKA Jõuluturg 2022 oli väga edukas nii müüjate osavõtu poolest kui ka külastajate poolest. Saime see aasta võtta palju uusi brände, kes ei ole veel EKA Jõuluturul osalenud ning see andis kindlasti turule värskust juurde," sõnas EKA jõuluturu peakorraldaja Cristopher Siniväli. Jõuluturg 2023 Facebookis

Meeleoluka sündmuse kajastust ERRis näeb siin

EKA Jõuluturg 2023 toimub 10. detsembril, Eesti Kunstiakadeemias.

Foto: Jakob Väär

Loe lähemalt

Hindamismaraton EKA Galeriis

Traditsiooniliselt saab 22. detsembrini osa saada EKA vabade kunstide teaduskonna erialahindamistest.

Igal päeval on galeriis eksponeeritud uus väljapanek üliõpilaste kursuselõpu töödega. Näha saab kaasaegse kunsti, graafika, installatsiooni ja skulptuuri ning maali õppekavade töid.

Foto: Heldur Lassi

Vaata galeriid

Professor Krista Kodres valiti Saksimaa Kunstiakadeemia korrespondentsliikmeks

14. oktoobril, 2022 valiti professor Krista Kodres Saksimaa Kunstiakadeemia üldkogul akadeemia korrespondentliikmeks.

Ettepanek tehti arhitektuuriteaduskonna liikmete poolt, kes moodustavad kaunite kunstide, etenduskunstide ja filmi, kirjanduse ja keelekasvatuse ning muusika kõrval üht akadeemia viiest teaduskonnast.

Foto: Mark Raidpere

Loe lähemalt

Vabad kunstid

EKA maalitudengite oksjon tuleb

EKA maalitudengite oksjon toimub laupäeval, 17. detsembril, algusega kell 16.00, ArtDepoo galeriis.

Enampakkumisele läheb 40 valitud teost EKA maalitudengite viimase paari semestri loomingust. Tulu läheb maalitudengite loometöö toetuseks – tule ja soeta tulevikutegijate töid ning aita kaasa nende ambitsioonikate lõputööde ja näituseprojektide teostumisele!

Loe lähemalt

Edith Karlson on järgmise Veneetsia Biennaali Eesti esinduskunstnik

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus andis teada, et järgmiseks, 60. Veneetsia biennaalil Eestit esindavaks kunstnikuks on valitud EKA installatsiooni ja skulptuuri eriala vilistlane Edith Karlson. Biennaal avatakse 2024. aasta kevadel. Edith Karlson (1983) on skulptor, kelle loomingu peategelased on enamasti inimesed ja loomad. 

Foto: Marii Kiisk

Loe lähemalt

Lara Brener Vent Space galeriis

Lara Breneri näitus “It brittly joints the other’s (See ühendab hapralt teise oma)” avatakse 15. detsembril, kell 19.00
Näitus on peegeldus tõlkekogemusest ja ümberasustatud identiteetide kohtumisest. Brener uurib enesetõlgendamist, silmitsi seismist teise sees oleva ja hübriidsete ja mitmetähenduslike identiteetide kokkupuute kaudu tekkiva piiriga. Näitus on avatud 22. detsembrini. 

Loe lähemalt

Maria Erikson ARS Projektiruumis

Maria Erikson „Märkmeid piiriruumist“ avamine toimub neljapäeval, 15. detsembril, kell 18.00.

„Märkmeid piiriruumist“ keskendub matriitsi, paljundamise ja kommunikatsiooni mõistetele materiaalsuse ja aja kontekstis. Näitus põimib omavahel kognitiivse ja teadliku, käsitledes lähemalt trükiprotsessi etappe nagu puudutus, lahutamine ja eraldumine ning jälje jätmine. Näitus on avatud 7. jaanuarini, 2023.

Loe lähemalt

EKA animatsioonitudengid käisid Animatekal

Kakskümmend EKA animatsiooni osakonna tudengit külastasid novembri lõpus Sloveenias Ljubljanas toimuvat Animateka rahvusvahelist animafilmide festivali.

Festival on kõrgelt hinnatud Ida-Euroopa animatsioonidele keskenduv filmifestival. Üliõpilased ei veetnud aega ainult kinosaalides värsketest ja inspireerivatest filmidest koosnevaid programme nautides, vaid kohtusid ka paljude anima valdkonna proffidega ja tudengitega.

Loe lähemalt

Doktorikool

Uute doktorite loengusari: Merike Kurisoo

Merike Kurisoo räägib 13. detsembril, kell 17.00, EKA aulas kirikuruumi muutumisest katoliiklikust luterlikuks. 

Selle aasta viimases loengus tutvustab Merike Kurisoo oma 2019. aastal Tallinna Ülikoolis kaitstud doktoritööd „Vahepealsed asjad ja vahepealsed ajad. Kirikuruumi ja pildikultuuri muutumisest katoliiklikust luterlikuks varauusaegse Eesti aladel“

Loe lähemalt

Marco Laimre näituse eelretsenseerimine

Esmaspäeval, 12. detsembril, kell 15.30, toimub kunsti ja disaini eriala doktorandi Marco Laimre doktoritöö loomingulise osa juurde kuuluva teise näituse „Crawl out Through the Fallout“ eelretsenseerimine EKKMis. 

Näitus on Marco Laimre kureeritud grupinäitus, kuhu on teoseid loonud viis kunstnikku – Camille Laurelli, Keiu Maasik, Marco Laimre, Martin Buschmann ja Reimo Võsa-Tangsoo

"After the Skippy. Heywood, Night City" Marco Laimre 2022, visand

Loe lähemalt

Arhitektuur

ArchDaily kajastab EKA arhitektuuri vilistlaste “Põhukabelit”

Mõjukas arhitektuuriajakiri ArchDaily tunnustab EKA värskete vilistlaste projekteeritud “Põhukabelit”. EKA arhitektuuri ja linnaplaneerimise tänavuste lõpetanute loodud Putukaväila installatsioon “Põhukabel”, mille autorid on Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Marie Anette Veesaar ja Mia Martina Peil, on kajastatud tuntud rahvusvahelise arhitektuuriportaali ArchDaily lehel.

Foto: Jelena Rudi

Loe lähemalt

Disain

EKA meediagraafika tudengite koostöökampaania võitis taas

Agentuuri Tabasco, Eesti Hematoloogide Seltsi ja EKA meediagraafika tudengitega koostöös sündinud kampaania “Märka hemofiiliahaiget” võitis tänavusel Epica Awardsil pronksmedali Print Craft kategoorias, olles ainuke kampaania Eestist, mis nii kaugele jõudis.

Loe pikemalt

Loe lähemalt

Ane Laande ja Helen Bender rahvusvahelise disainivõistluse võitjate seas

Rahvusvahelise disainivõistluse võitis neljaliikmeline rühm – Ane Laande ja Helen Bender EKA digitaalse tootedisaini osakonnast ning Karl-Martin Voovere ja Markus Marandi Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudist.

Mõned kuud tagasi kuulutas Soome advokaadifirma Dilaw Attorney-at-Law Ltd välja üleeuroopalise üliõpilaskonkursi.

Loe lähemalt

EKA meedias

Narva kunstiresidentuur saates "Ühe maja lugu" ja "OP"

Narva kunstiresidentuuriga saab lähemalt tutvuda  saates “Ühe maja lugu”, kus Kreenholmi vabriku kõrval rääkis NARTi juht Johanna Rannula ka rersidentuuri hoone ajaloolisest taustast ning näitas residentuuri ruume. OP! saates saab pilgu peale heita NARTi residentide tegevusele. 

Kuvatõmmisel vestleb Owe Petersell Johanna Rannulaga

Vaata lähemalt

Narva kunstiresidentuuri juht Johanna Rannula "Sirbi" kaaneloos

Mattias Malgile ütleb Johanna Rannula: „Siin peab alati valvel olema, sest kunagi ei tea, mis juhtuma hakkab. See väsitab, aga on põnev ka.“ 

Foto: Mattias Malk / Johanna Rannula

Loe lähemalt

Aktuaalne Kaamera käis EKA Jõuluturul

EKA pidas iga-aastast jõuluturgu. Turg kulges läbi maja viie korruse ning soetada sai EKA tudengite ja vilistlaste originaalset disaini.

Kaadris ehtekunstnik Erle Nemvalts

Vaata saadet
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram