EKA nädalakiri 28. märts, 2022

Selgusid ERKI Moeshow 2022 finalistid

Tänavusele ERKI Moeshowle, mil ees uhke 40nda juubeli tähistamine, laekus sel aastal 24 kollektsiooni kolmest eri riigist. 10-liikmeline eelžürii valis nende seast välja 16 kollektsiooni, mis pääsevad edasi 11. juunil toimuvale lõppetendusele. 

Finalistid on: Mairo Seire, Milana Felicija Semjonova, Alice Pärtelpoeg, Dassemperdepot, Nele Kurvits, Anastasia Pjatakova, Merily Mikiver, Johanna Mauer ja Birgit Kasemets, Joanne-Heleene Sõrmus, Liis Laanisto, Ron-Jonas Verlin, Grete Laba, Eneken Johanson, Laura Luize Valtere, Siim Oja ning Romet Kaljo. 

ERKI Moeshow 2021 võitja Karin Kreek. Foto: Robin Roots, Õhtuleht

Loe lähemalt

Disain

Disainimõte vestlusõhtu nr 2: Kas rohepööre on sõnakõlks või tänase disaini ümberpööraja?

EKA disainiteaduskonna vestlusõhtute sarjas Disainimõte 2022 arutlevad kaasaegse disainimõtte üle disaini- ja loomevaldkondade spetsialistid. 

Sarja teine vestlusõhtu toimub kolmapäeval, 6. aprillil. Vestlusõhtu eestvedajaks on seekord EKA tootedisaini osakond ning vestlust modereerib tootedisainer ja EKA professor Heikki Zoova. Vestluses osalevad veel Tanel KärpKätlin Kangur ja Veiko Liis. REGISTREERU SIIN

Sündmus Facebookis. Disainimõte nr 1 GALERII

Loe lähemalt

Disainitudengite meisterdamise töötoad Ukraina lastele

Tootedisaini tudengid korraldasid eelmisel nädalal loova meisterdamise töötoa Ukraina põgenikest lastele ja emadele. 

Tudengid võtsid ukraina pered vastu oma kodustuudio pinnal; koos emadega osalesid meisterdamises lapsed vanuses 4–11. Üritust korraldasid ja juhendasid 1. kursuse tudengid, tõlgiks kaasati vene ja ukraina keelt kõnelevaid tudengeid EKAst ja BFMist.

Loe lähemalt

Interaktsioonidisaini tutvustused: Vaata, ema, kätega!

2. aprillil, laupäeval, kell 12.00–19.00 toimub EKA interaktsioonidisaini tudengite tutvustus, kus arutatakse käegakatsutava koostoimeid Rotermanni Gallery Cafe’s.

Kuidas näeksid teie nutitelefoni rakendused välja, kui puuteekraani liidest poleks? Milliseid meeli peaksid nad stimuleerima, et teie suhtlus oleks tõhus ja eesmärgipärane? Nägemine, kuulmine, puudutamine, haistmine, maitsmine – meeled, mis ulatuvad kaugemale sellest, mida ekraanid meile pakkuda suudavad.

Loe lähemalt

Aksessuaari ja köite osakond 105, konkurss-näitus ”Perspektiivid” kutsub: Aksessuaari disainimise töötuba

Kunstnik ja disainer Anu Samarüütli juhendamisel toimuvas töötoas, Põhjala tehase galeriis, saab 29. märtsil kell 16.00 põgusa ülevaate illustratsiooni põhimõtetest, disainimise protsessi algatamisest ning ideede genereerimisest.

Tehakse loovust vabastavaid soojendusharjutusi ning asutakse tegema illustratsioone erinevate materjalide ja töövahenditega. 

Illustratsioon: Anu Samarüütel

Loe lähemalt

Magistriõpe

EKA magistriõppe infoõhtu 2022

Neljapäeval, 7. aprillil kell 17.00–19.00 toimub EKA magistriõppekavasid tutvustav infotund. Kahe tunni jooksul antakse mõnusas õhkkonnas ja miljonivaatega auditooriumis A501 ülevaade kõigist Kunstiakadeemia magistrikavadest, kuhu alates 13. juunist avaldusi vastu võetakse. Võimalus küsida küsimusi ning saada ka nõuandeid sisseastumiseks. Infotund kantakse üle ka EKA TVs.

REGISTREERU SIIN

Loe lähemalt

Konverents ja loengud

EKA Doktorikooli konverents

EKA Doktorikooli iga-aastane konverents toimub 7. aprillil 2022.

Palume registreeruda hiljemalt 4. aprilliks.

Konverentsi kannab üle ka EKA TV 

Loe lähemalt (inglise keeles)

Ingrid Ruudi loeng “Mittestandardne keha linnaruumis” STL-is

Neljapäeval, 7. aprillil kell 16.00 toimub Sõltumatu Tantsu Laval EKA kunstiteaduse ja visuaalkultuuri uuringute doktori Ingrid Ruudi loeng “Mittestandardne keha linnaruumis”.

Loeng toimub Vaba Lava proovisaalis (sissepääs STL-ist) ja ka ZOOM-ülekandena! 
Facebookis ja info STLi kodulehel.

Loe lähemalt

Avatud arhitektuuriloeng: ĒTER / Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga, Niklāvs Paegle (Läti)

31. märtsil jõuab EKA aulasse kell 18.00 Läti arhitektuurikollektiiv ĒTER, mille mootoriks on Kārlis Bērziņš, Dagnija Smilga ja Niklāvs Paegle. 

ĒTER on 2018 aastal Riias asutatud arhitektuuripraksis, mille fookuses on loodusest, tehnoloogiast ja kaasaegsest kultuurist inspireeritud ruum. 

Loe lähemalt

Arhitektuur

EKA arhitektuuritudengid arendavad koos Thermoryga uut välisaunade tootesarja

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengid arendavad koostöös ühe maailma suurima termopuidu ja saunamaterjalide tootja, Eesti ettevõtte Thermoryga õppetöö raames nende brändile Auroom uut välisaunade tootesarja.

Koostööprojekti veab EKAs eelmise aasta lõpus loodud puitarhitektuuri kompetentsikeskus PAKK.

Loe lähemalt

"Kohad, millest hoolida? Kahanemise rindel Ida-Virus" näitus ja hindamine

Kristi Grišakovi ja Keiti Kljavini juhendatud ühisstuudio näitus ja hindamine toimub 1. aprillil 15.00–19.30 EKAs, ruumis B-205. 

“Kohad, millest hoolida? Kahanemise rindel Ida-Virus” uurib erinevad ainelisi ja tunnetuslikke aspekte Ida-Virumaa elus. 

Fookuses on kaevandamisega seotud linnaosad ja linnad

Loe lähemalt

Näitused

"festival…showcase" EKA Galeriis

festival…showcase” 5.–10.04 EKA Galeriis

Saara Liis Jõerand, Gregor Kulla, Riin Maide, Nele Tiidelepp, Henri Särekanno, Mattias Veller 

Näitus on avatud 6.–9. aprillil kella 15.00–19.00.

Avamine toimub 5. aprillil kell 18.00. 

Kuuel päeval toimuvad aktsioonid ja esitlused. See on festival. Kuus noort autorit jagavad platvormi loomiseks ja katsetamiseks. See on showcase.

Loe lähemalt

Solidaarsuskino #10 “War Note”, Roman Luibyi

Esmaspäeval, 28 märts kell 20.00 näitame Roman Liubyi dokumentaalfilmi “Sõjamärkmik”. Isiklikud videod Ukraina sõdurite telefonidest, videokaameratest, kaameratest ja GoPro-dest on põimitud sürrealistlikuks teekonnaks Venemaa-sõja eesliinile.

Film näitab veidrat maailma, mille seadused on hoopis teistsugused kui oleme harjunud.

Loe lähemalt

Peaminister külastas Narva kunstiresidentuuri

Narva Kunstiresidentuuril oli au 25. märtsil võõrustada Eesti peaministri Kaja Kallase ja Narva linnapea Katri Raigi vastuvõttu.

Vabariigi valitsus oli Ida-Virumaal visiidil ja NARTil on hea meel, et saadi neid oma hurmavasse villasse kutsuda, näidata näitusi ja tutvustada, mida kunstiresidentuur endast kujutab.

Foto: Stenbocki maja Flickr

Loe lähemalt

EKA meedias

Meel Paliale ja Urmet Piiling Postimehes

Filmikriitik Andrei Liimets kirjutab Postimehes EKA tudengite Meel Paliale ja Urmet Piilingu suurt positiivset vastukaja esile kutsunud filmist "Kiik, kirves ja igavese armastuse puu". 

Kaader filmist

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram