EKA nädalakiri 8. mai, 2023

Juan Duyose moekollektsiooni “Estonia” esmaesitlus Eestis

Hispaania Saatkond ja Eesti Kunstiakadeemia kutsuvad: 
Hispaania moekunstnik Juan Duyose moekollektsiooni “Estonia” esmaesitlus Eestis toimub kolmapäeval, 10. mail, 2023 kell 16.00 auditooriumis A–501.

Palume oma osalemisest teavitada RSVP lingi kauduKõik moehuvilised ja -sõbrad on oodatud!

Loe lähemalt

EKA vilistlaste ja tudengite looming moeshowl Antwerpenis

City of Fashionil esitlesid rahvusvaheliste moe- ja disainikoolide tudengid oma loomingut Antwerpeni ülikooli korraldatud Cumuluse konverentsi lõpuõhtul. 

EKA ehte ja sepise eriala üliõpilastööde fondist olid Cumuluse konverentsil Bruno Lillemetsa käevõrud ja Anni Volli kõrvarõngad ning kaelaehe. Showl sai näha ka Liisa Torsuse bakalaurusetööd "Posavamsasid".

Foto: Archana Surana

Loe lähemalt

Maailma pikim moelava “Mania Grandiosa” Hooandjas

Sellel suvel on aset leidmas EKA moedisaini eriala tudengite Karl-Joonas Alamaa ja Lisette Sivardi eest veetav performatiivne projekt “MANIA GRANDIOSA. Tallinnast Pariisi” (04.07.-08.07.23).

Sisult on tegu viis päeva kestva sajakilomeetrise maailma pikima moelavaga, mis algab Tallinna lennujaamast ning lõpeb Lääne-Virumaal, Pariisi küla ratsamaneežis. 

Projektile on võimalik ka hoogu anda või heita pilk projekti videole siin.

Loe lähemalt

“Padjapiir” Kuldmuna finaalis

EKA moe-, aksessuaari- ja tekstiilidisaini tudengite eksperimentaalvormide projekt “Padjapiir” Kuldmuna finaalis! 

Seekordne eksperimentaalvormide näitus on EKA noorte talentide, moekunstnik Liisi Eesmaa ja visuaalkunstnik Flo Kasearu juhendamisel sündinud loomeprojekt, milles segunevad tegelikkus ja ulme, luues hübriidse koha kahe maailma vahelisel alal. 

Maria Roosiaas. Foto: Riina Varol

Loe lähemalt

Moemagistrant Mairo Seire on nomineeritud Hõbenõelale

Tänavuste Hõbenõela nominentide seas on ka Eesti Kunstiakadeemia moeeriala magistrant Mairo Seire, kes on tuntud oma ülimalt eksperessiivsete ja omajagu pompoossete moespektaaklite poolest.

Eelmisel ERKI Moeshowl teise koha pälvinud Seiret kirjeldab moeajakirjanik ja Hõbenõela züriiliige Kristina Herodes: „Noorte moeloojate kõige kõvem valuuta on hulljulgus, ning seda jätkub Mairol külluslikult." 

Foto: Erlend Štaub

Loe lähemalt

Magistriõpe EKAs

Neljapäeval, 11. mail kell 17.00–19.00 toimub EKA magistriõppekavasid tutvustav infotund. Oodatud on nii EKA tänavused lõpetajad kui ka kõik teised huvilised, kes kaalumas magistriõpinguid Kunstiakadeemias. Tutvustatakse ka mitut täiesti uut magistriõppekava! REGISTREERU SIIN

Loe lähemalt

Näitused

Eesti helikunstnike näitus “Sõna saab heli”

Kunstifestival “Ma ei saa aru” raames 11. mail avatav helikunsti näitus “Sõna saab heli” Telliskivi Loomelinnaku Rohelises saalis toob ühte galeriiruumi seitse Eesti helikunstnikku, kes loovad ruumilise helimaastiku. Nad on: Raul Keller (EKA uusmeedia), Liisa Hirsch, Taavi Suisalu (EKA kaasaegne kunst), Sten Saarits (EKA uusmeedia), Erik Alalooga (EKA installatsiooni- ja skulptuur), Katrin Enni (EKA kaasaegne kunst) ja Mari-Liis Rebane (EKA kaasaegne kunst). 

Loe lähemalt

Eve Kase näitus “Üksindus ja üksmeel”

EKA graafika osakonna dotsendi Eve Kase näitus “Üksindus ja üksmeel” Tartu Ülikooli raamatukogu II korrusel.

Näitus toimub kirjandusfestivali Prima Vista, “Soovides võimatut” raames. Näitus jääb lahti kuni 4. juunini.

Loe lähemalt

Fototudengite autoriraamatute näitus „Leporello“

4. juunini on Kõrgema Kunstikooli Pallas raamatukogus avatud rahvusvaheline fototudengite autoriraamatute näitus „Leporello“. Esimesena oli näitus eksponeeritud Eesti Kunstiakadeemia Raamatukogus. 

Foto: Maris Karjatse

Loe lähemalt

Urmas Lüüs ja Hans-Otto Ojaste HOP galeriis

Urmas Lüüsi ja Hans-Otto Ojaste ehk tootmiskoondis Urmas Ott installatiivne seisundilavastus “Öökull huikas ja samovar undas ühtevalu” Hop galeriis avatakse 17. mail kell 18.00. Näitus on avatud 30. maini.

Loe lähemalt

Cloe Jancis Rüki Galeriis

12. mail kell 17.00 avatakse Viljandis Rüki galeriis Cloe Jancise (EKA fotograafia BA ja kaasaegne kunst MA) näitus „Soovide kaev“, mis on jätk 2022. aastal Tallinna Linnagaleriis toimunud samanimelisele näitusele.

Cloe Jancis "Autoportree", 2022. Foto autor: Cloe Jancis

Loe lähemalt

Seminarid

KVI uurimisseminar: Ingrid Ruudi

9. mail kell 16.00 peab Ingrid Ruudi (PhD) KVI uurimisseminari raames loengu “Kontrolliv ja hoolitsev ruum: laste-, vanade- ja invaliididekodud Nõukogude Eestis”.

Võisiku invaliididekodu (1974) koridor. Foto: Ingrid Ruudi, 2022.

Loe lähemalt

Loovakadeemia 2023 tasuta veebiseminar

Tallinna ettevõtluskeskus koos Eesti Kunstiakadeemiaga kutsub 9. mail kell 10.00 “Loovakadeemia 2023” veebiseminarile “Kuidas muudab nähtamatu CO2 globaalset majandust?”

Millised valdkonnad on majanduses hääbuvad ja milliste valdkondade tähtsus lähitulevikus kasvab? 

Loe lähemalt

EKA meedias

Rektor Mart Kalm intervjuusarjas "ID" ERR kultuuriportaalis

EKA rektor, arhitektuuriteadlane Mart Kalm võtab sõna ja pakub visioone kodulinn Tallinna sündmuste silmapiirile. Intervjueerib Kaspar Viilup.

Foto: Siim Lõvi

Loe lähemalt

Timo Toots Eesti Ekspressis

EKA fotograafia vilistlane, kunstnik Timo Toots räägib Peeter Kormašovile, et kui firmad sunnivad meid meie nõrkusi ära kasutades ja kasumi suurendamiseks rohkem aega ekraani taga veetma, siis peab sellele vastu seisma. (Selle eest peaks raha saama – toimetaja märkus, A.L.)

Foto: Vallo Kruuser

Loe lähemalt

Maarin Ektermann ja Airi Triisberg Sirbis

Kunstiteadlased ja õppejõud Maarin Ektermann ja Airi Triisberg leiavad, et "loovisikute toimetuleku parandamiseks on kunstivaldkonnal vaja lisarahastust ja valdkonnaülest koostööd."

Foto: Indrek Sirkel

Loe lähemalt

Tõnis Jürgensi kunstist Echo Gone Wrongis

EKA doktorant Tõnis Jürgensi näitusest "Paabeli ulmad" Tartu Kunstimuusemis kirjutab ajakirjas Echo Gone Wrong Indrek Grigor

Foto: Paul Kuimet

Loe inglise keeles

Margatret Tali Meduza artiklis

EKA teadur Margaret Tali kommenteerib "Kuna dekoloniaalsuse-diskussioonid on praegu väga õhus, siis äkki on see huvitav ka EKA uudiskirja jaoks." 

On!

Edgar Degase “Ukraina tantsijad” on eksponeeritud Londoni Rahvusgaleriis. Foto: Uwe Deffner

Loe lähemalt
Lugupidamisega,
Andres Lõo kommunikatsioonispetsialist
andres.loo@artun.ee
52 67 253

Eesti Kunstiakadeemia

 

Põhja pst 7, Tallinn

kunstiakadeemia@artun.ee

www.artun.ee

 

Facebook Instagram